Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Złamany kluczyk w stacyjce! Jak to wyciągnąć?

  1. #1
    michualex
    Gość

    Domyślnie Złamany kluczyk w stacyjce! Jak to wyciągnąć?

    Kluczyk ułamał się i został w stacyjce. Dojechałem do domu 20km i później coś grzebałem i stacyjka się zablokowała na 1 stopniu chyba bo kierownica jest nie zablokowana.

    Kluczyk wleciał za ostatnie zapadki w stacyjce. Może i bym sam go jakoś wyciągnął ale musiał bym stacyjkę mieć przynajmniej na stole a nie grzebać przy niej jak wygięty pałąk od wiadra. Czy ktoś wie jak stacyjkę oddzielić od kolumny kierowniczej ? Bo nic tam nie ma do odkręcenia.

    I teraz pytanie. Czy nie lepiej kupić nową stacyjkę z kluczykiem i przełożyć imo? Ale co z otwieraniem drzwi? Nie mam pilota do centralnego więc otwierałem kluczykiem cały czas ale jak zmienie całą stacyjkę (o ile bedze wiedział jak ją ściagnąć) no to zamki w drzwiach też do wymiany czy co?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Chłopie ale Ty masz pary w łapie, niestety nie umiem Tobie pomóc.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Jeśli masz 2. kluczyk to można spróbować tak: bardzo małe wiertełko - robisz otwór w "ostrzu" kluczyka. Później wklejasz kawałek drutu i próbujesz wyciągnąć. Klej loctite do gwintów.

  4. #4
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    yy..czy stacyjki nie da się normalnie wykręcić? Stacyjkę przecież można rozebrać na pół,i do tego dorabia się kluczyk.Czy coś źle mówię?

  5. #5
    michualex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TIO_2007 Zobacz post
    Chłopie ale Ty masz pary w łapie, niestety nie umiem Tobie pomóc.
    to są skutki noszenia smyczy przy kluczach.



    nie mam drugiego klucza musze dorobić z tego.


    Powiedz jak wykręcić tą stacyjke to pocałuje ci stopy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Współczuje.... ja mam smycz ale specjalnie ją sobie skrócilem tylko tyle, żeby była na nadgarstek i nie czepiam nogami (wystarczy przeciąć w polowie i skleić klejem szewskim na zakładke)

    Ale nie o tym tu mowa bo w Twoim przypadku to pikuś. Skoro klucz ułamał sie w ten sposób, że nie da rady go niczym złapać to pozostaje tylko rozkręcić stacyjke ale jak to się robi to nie pomoge poszukaj specjalistów - kiedyś byłem świadkiem w ASO jak mechanik odpalając auto złamal kluczyk i dzwonili do gościa od zamków 30 min to mu zajeło i skasował 100 zł i to od właściciela! Bo ASO stwierdziło, że to nie ich wina...

    Pytanie czy ten kluczyk siedzi w pozycji, ze można go odrazu wyciągnąć czy trzeba jeszcze przekręcić bo jak siedzi na wprost to można spróbować silnym magnesem neodymowym tylko nie wiem czy się coś w imo nie popierdzieli...
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 07-12-2011 o 16:10

  7. #7
    michualex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Współczuje.... ja mam smycz ale specjalnie ją sobie skrócilem tylko tyle, żeby była na nadgarstek i nie czepiam nogami (wystarczy przeciąć w polowie i skleić klejem szewskim na zakładke)

    Ale nie o tym tu mowa bo w Twoim przypadku to pikuś. Skoro klucz ułamał sie w ten sposób, że nie da rady go niczym złapać to pozostaje tylko rozkręcić stacyjke ale jak to się robi to nie pomoge poszukaj specjalistów - kiedyś byłem świadkiem w ASO jak mechanik odpalając auto złamal kluczyk i dzwonili do gościa od zamków 30 min to mu zajeło i skasował 100 zł i to od właściciela! Bo ASO stwierdziło, że to nie ich wina...

    Pytanie czy ten kluczyk siedzi w pozycji, ze można go odrazu wyciągnąć czy trzeba jeszcze przekręcić bo jak siedzi na wprost to można spróbować silnum magnesem neodymowym tylko nie wiem czy się coś w imo nie popierdzieli...

    imo mam ściągnięte to jest taka obręcz i wisi mi już daleko od stacyjki.

    dotykając grot jest on lużny w stacyjce ale stacyjka jest zablokowana że można kręcić kołami. NIe idzie teraz ani zapalic ani cofnąć

  8. #8
    Camel*
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    wsuń resztę klucza do stacyjki to powinno pozwolić na przekręcenie jej w pozycję 0 przy tej operacji musisz "zluzować" kierownicę tz lekko ją przekręcić przy próbie przekręcania kluczyka - następnie twardy zaostrzony cienki drut z końcem zagiętym w haczyk (jak szydełko) i chwila grzebania , powinien wyjść - dorabiałem kiedyś klucze i kilka złamanych kluczy w ten sposób wyjąłem .... POWODZENIA

Podobne wątki

  1. [145] Kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcic ALFA 145
    Utworzone przez Sabina91Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 12:34
  2. [145] Złamany kluczyk w stacyjce
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:39
  3. Złamany kluczyk co zrobić ?
    Utworzone przez damian2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 23:27
  4. Złamany (czerwony) kluczyk !
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 15:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory