Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Pomocy, bo oszaleje. Blad P0420

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie Pomocy, bo oszaleje. Blad P0420

    Czesc,

    Zanim przedstawie problem to od razu sie tlumacze ze szukalem o tym na necie WSZEDZIE nawet wsrod innych marek typu nissan ford czy na forum elektroda- jednoznacznych odpowiedzi brak, wiec prosze odp mi cokolwiek, nawet przyslowiowe nie mam czasu albo pocaluj mnie w tylek ale cokolwiek - bede wiedzial czy szukac dalej czy nie. Blad P0420... i troche dziwna z nim historia.

    AR 156 1.8TS 140KM. 2 Katy,3 lambdy.Autem jezdze od 3 lat. Ma instyalacje LPG Stag - ja zalozylem, kupilem bez gazu. Auto mialo autentyczny przebieg 112tys km (polski salon, 1 wlasciciel, ksiazka serwisowa no i odometr). Teraz ma 138tys. Przez 2,5 roku byl idealny spokoj. Od pol roku walcze z P0420. Auto mimo wywalenia bledu dziala idealnie typu moc spalanie etc. Blad wywala zawsze przy spokojnej jezdzie. Walke zaczale od wydlubania katalizatorow i tutaj niespodzianka - jeden bank tego przy kolektorze byl juz wydlubany tak samo jak i 2 kat pod spodem. No i jakos mimo tych dziur przez 2,5 roku z bledem byl spokoj. No ale nic wydlubalem ten 2 bank z taka pod maska. Nic to nie dalo. Nowe swiece - brak efektu, nowe sondy - wszystkie - brak efektu. Przeplywka niby dobra. Zadzwonilem do goscia z allegro tego tlumiki-gruchot czy cos takiego bo on niby handluje tlumikami,strumienicami,katalizatorami. powiedzial ze jedyne wyjscie to przesunac postatnia sonde nieco dalej kolo 2cm. ja przesunalem ja 6cm do tylu - brak efektu. OSZALEJE z tym zaraz co mam kurde zrobic z tym ? Ta moja walka z tym bledem powoli zaczyna przypominac Wielka Wojne Ojczyzniana. W koncu sie wkurwie i auto sprzedam albo dam zonie - jestem perfekcjonista i nie toleruje czegos takiego, zwlaszcza ze nie oszczedzam na niej (na alfie,na zonie z reszta tez) i nie lubie takich sytuacji.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    ...
    Walke zaczale od wydlubania katalizatorow i tutaj niespodzianka - jeden bank tego przy kolektorze byl juz wydlubany tak samo jak i 2 kat pod spodem. No i jakos mimo tych dziur przez 2,5 roku z bledem byl spokoj. No ale nic wydlubalem ten 2 bank z taka pod maska. ...
    Podłączałeś samochód pod kompa, sprawdzałeś działanie lambd?? To powinieneś zrobić w pierwszej kolejności. Jak masz FESa to wrzuć tu wykresy działania lambd. Druga sprawa jak przychodzi mi do głowy to wydłubane katy. Może być tak że lambdy gubią się bo nie ma katów i mają dokładnie takie same odczyty (a powinny się różnić) i dlatego ECU wywala błędy. Wrzuć wykresy lambd, popatrzymy, zobaczymy o co chodzi

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    ok zaraz to zobie, ale jak juz napisalem 2 z 3 katow odkad auto kupilem byly puste i ponad 2 lata problemow nie bylo.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    ok zaraz to zobie, ale jak juz napisalem 2 z 3 katow odkad auto kupilem byly puste i ponad 2 lata problemow nie bylo.
    No tak ale jeden był i być może ten jeden był katem kluczowym a bez niego lambda wariuje

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad aktywny.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	143.3 KB
ID:	41692Obraz I. Blad P0420 aktywny.Silnik nagrzany temp 89C. Bieg jalowy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad nieaktywny.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	146.6 KB
ID:	41693Obraz II. Blad nieaktywny (skasowany). Silnik nagrzany 89C. Biegl jalowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad nieaktywny po postoju.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	126.3 KB
ID:	41694Obraz III. Blad nieaktywny. Silnik cieply. Od poprzedniego badania minelo 30 minut. Prosze zauwazyc jak zmienila sie praca sondy nr 3 (kolor zielony). W tym miejscu chce zaznaczyc, ze sondy sa nowiutkie (NGK) ale poprzednie zachowywaly sie identycznie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad nieaktywny po postoju 2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	133.6 KB
ID:	41695Obraz IV. j.w. tylko silnik zaczal sie nagrzewac, wiec sondy przyspieszyly. Sonda nr 3 lekkie zmiany.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - po pierwsze , czemu az 4 wykresy na jednym, można zrobić np. wykres tylko sondy za katalizatorem, po nagrzaniu silnika.
    - z pierwszego wykresu oraz drugiego widze że sonda ma sinusoidę, czyli ECU widzi że nie ma katalizatora.
    - druga sprawa , gdzie memu informacyjne o wersji ECU, ta pierwsza zakładka.
    - po trzecie: FES nic ci nie pokaże głębiej, musi być alfadiag.
    - alfadiag chyba pokazuje temperaturę silnika oraz stan katalizatora, jeśli ECUu to ME 7.3.1, nie wiem, brak danych.
    - podaj jeszcze raz tylko jeden wykres sondy za katalizatorem po nagrzaniu silnika, może być FEs-em i wszystko będziemy wiedzeć !!!
    - na wykresie 3 i 4 sonda ostygła i ma prawidłowy przebieg, do czasu aż silnik ją trochę podgrzeje.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 15-12-2011 o 12:38
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    W koncu sie wkurwie i auto sprzedam albo dam zonie - jestem perfekcjonista i nie toleruje czegos takiego, zwlaszcza ze nie oszczedzam na niej (na alfie,na zonie z reszta tez) i nie lubie takich sytuacji.
    Dziwny ten Twój profesjonalizm .Skoro Fabryka dała katy to dlaczego ich nie wymienisz na nowe?
    Aż taka droga to impreza nie jest./ok 700 za dwa katalizatory nowe w zamiennikach/
    Będziesz walczył z tym błędem do u..ej smierci a niedługo pojawi Ci się ich wiecej bo bez kata szybko Ci szlag trafi sonde za katem a potem polecą te przed katalizatorami.
    Wszystko co teraz robisz to przysłowiowe leczenie syfu pudrem.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Tak to bardzo zastanawiające - jak bardzo ludzie chcą poprawiać fabrykę.... Sondy bez katalizatorów nie beda działały, a LPG dodatkowo je wykańcza
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Dziwny ten Twój profesjonalizm .Skoro Fabryka dała katy to dlaczego ich nie wymienisz na nowe?
    Aż taka droga to impreza nie jest./ok 700 za dwa katalizatory nowe w zamiennikach/
    .
    Pisalem o perfekcjonizmie, nie profesjonalizmie czyli ma dzialac - nie wazne jak, ale dzialac. 700zl za 2 katy nawet w zamiennikach ? gdzie taka cena ? i Gdzie zamiennik do tego co jest przy kolektorze ? z checi bym go zobaczyl bo nigdzie takowego u mnie nie mogli mi zalatwic. A predzej wymienie silnik na 1.8 lub 2.0 pzed modernizacja niz kupie te 2 oryginalne katy. I watpie, ze jest to leczenie syfu pudrem poniewaz np w Fordach czy primerach przesuniecie sondy lub zakrycie je specjalnym kapturem przynosi porzadany efekt.

    ---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Tak to bardzo zastanawiające - jak bardzo ludzie chcą poprawiać fabrykę.... Sondy bez katalizatorów nie beda działały, a LPG dodatkowo je wykańcza

    Witaj Macku.Nie lubie twojego sarkazmu z tym poprawianiem fabryki. Jakos ten sam silnik przedtem zyl z 1 katalizatorem, poki nie bylo Euro4.A jak juz mowimy o poprawianiu producenta to Ja bym poprawil fabryke w gestii montazu np deski rozdzielczej bo to w jaki sposob jest wstawiona to kpina jak na auto za 86tys zl. No ale ad vocem - sasiad ma identyczna alfe jak moja tyle ze z 99r 1.8 144 konie ze wspomniamym przezemnie jednym katem i jedna sonda. kat wywalony 3 czy 4 lata temu (juz nie mial jak kupil), tez LPG, 240tys przebiegu i wciaz ta sama sonda. Czary ?

    O i wlasnie zapomnialem o najwazniejszym. W motorze (tygodnik) z czerwca lub lipca 2010r zrobiono wielki test instalacji LPG, obalano mity etc i autorzy wyraznie stwierdzili to, ze LPG nie uszkadza ani sond lambda ani gniazd zaworowych pod warunkiem ze mieszanka jest dobrze ustawiona (bogata). Z racji tego, ze moje poprzednie auto ma fabryczna instalacje gazowa (mieszalnikowa na dodatek!) przebieg 290tys km ii wciaz dziala idealnie jestem w stanie w to uwierzyc. I nie jest to jakis strasznie prosty silnik bo i 16 zaworowa glowica i DOHC i dolot o zmiennej geometrii.
    Ostatnio edytowane przez KornelPL ; 15-12-2011 o 20:47
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Stary, niestety w tym temacie nic nie pomogę, ale przynajmniej cię pocieszę, za to hasło i za tą kolejność masz u mnie mistrza !

    ...,, zwlaszcza ze nie oszczedzam na niej (na alfie,na zonie z reszta tez)''









Podobne wątki

  1. Błąd p0420
    Utworzone przez cobryn w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 16:12
  2. [159] Problemow ciąg dalszy...Pomocy bo oszaleje!
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 13:20
  3. [159] AR 159 1.8 MPI blad P0011 i P0010 potrzebuje pilnej pomocy
    Utworzone przez AlfaRomeo159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 10:01
  4. Na pomoc ! Piszczy tak, ze oszaleje !
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 14:04
  5. Błąd P0420
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory