Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: mokra kanapa w 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie mokra kanapa w 156

    ostatnio zauażyłem ze kanapa w mojej alfie jest mokra(cała) odchyliłem siedzisko i ku mojemu zaskoczeniu okazało sie ze w zagłebieniach jest mała kałuża wody.wytarłem to wszystko,bo myslałem ze coś mi sie wylało ale po paru dniach znowu zaszło wodą.co moze być przyczyną tego.dziur w podłodze raczej nie mam ale ogrzewanie tylnej szyby mam zepsute i w dni deszczowe i wilgotne cała para z auta zbiera mi sie na tylnej szybie.czy jest mozliwe ze to właśnie ta para spływa po szybie i jakimś sposobem przedostaje się pod kanapę.miał ktoś już coś takiego/proszę o rady.z góry dzieki.pzdr.

  2. #2
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo wątpię żeby przyczyną była woda z szyby tylnej, jeżeli masz klimatyzację używaj jej razem z włączonym ogrzewaniem, powinno to załatwić parowanie tylnej szyby. Niestety przy temperaturach w okolicy 0 i poniżej klima się nie włączy.
    Zobacz tutaj.......myślę, że język nie powinien być problemem....http://www.flyvholm.dk/wetalfa/ i zobacz w tych miejscach http://www.alfa156.net/images/vann.jpg

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sir Dariusz
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q System 2001 rok
    Postów
    67

    Domyślnie

    Hej
    Chciałem zapytać, czy masz otwierany dach, ale dogrzebałem się zdjęć i już wiem
    Ja miałem tak samo. Masz zatkane rurki odprowadzające wodę z zagłębienia otwieranego szklanego dachu. Za tylnymi kołami pod autem, po jednej i drugiej stronie są wyprowadzone gumowe rurki. Zdejmich z ich końców te plastykowe badziewia, które na bank są zaklejone błotem od srodka. Inaczej woda będzie się pojawiać pod kanapą.
    Ja tak zrobiłem i mam spokój a wczesniej przy większych deszczach była pełna lipa.

    Zapomniałem dodać, że szyba paruje ci z tyłu (prawdopodobnie bardziej niż zwykle) bo masz sporo wilgoci własnie z tego dachu.
    Wysusz bardzo dokładnie wszystko pod kanapą, bagażnik, popraw te gumowe rurki i będzie po problemie. Nie będzie ciekło ani nadmiernie parowało.
    Ostatnio edytowane przez Sir Dariusz ; 16-12-2011 o 09:33

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Para raczej nie skropli się aż tak bardzo żeby zamoczyć całą kanapę i do tego zostawić kałużę. Na pewno nie ma żadnego przecieku, dziury z dołu? może gdzieś z boku od nadkola chlapie, np? Co do parowania to unikaj wożenia w aucie przemoczonych dywaników, bo w samochodzie będzie utrzymywała się wilgoć

  5. #5
    Pangien
    Gość

    Domyślnie

    ja miałem tak w Civicu- okazało się ,że w zagłębieniu w bagażniku gdzie jest koło zapasowe zapchała się dziurka odprowadzająca wodę, przy starszych samochodach zawsze jakaś uszczelka nie domaga.W momencie ostrzejszego hamowania woda przelewała się pod tylnią kanapę.
    Sprawdź tą dziurkę ale i tak docelowo powymieniałbym uszczelki bo samochód zamieni ci się w ogród egzotyczny.Dziurkę oczyścisz na początek śrubokrętem a potem powietrzem pod ciśnieniem

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    dzieki wielkie za odzew.posprawdzam to wszystko tylko pogoda sie uspokoi,bo teraz wali śniegem co do szklanego dachu i tego zagłębienia to trochę nie rozumiem jak ta woda dokładnie jest odprowadzana(którędy) pod dachem? dziur w podłodze nie mam raczej.podłoga jest suchuteńka,nie ma nawet przemoczonej wykładziny na niej. dywaniki też w miarę suche.ta para na tylnej szybie to wiem-od tej nieszczesnej kanapy.zauważyłem jeszcze ze pod tylną kanapą mam naklejone jakieś tworzywo-tak jakby jakaś łata.nie wiem,może to jakieś wzmocnienie.w kole zapasowym takze jest to tworzywo i wkole zapasowym także jest suchuteńko. poszukam tych rurek za kołami,moze rzeczywiście w tym tkwi problem.jeszcze raz dziekuje pzdr.

  7. #7
    Pangien
    Gość

    Domyślnie

    gdzieś czytałem o tym czyszczeniu drenów..... wie ktoś jak to samemu zrobić?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    Tworzywo pod kanapą to jakaś izolacja i wszyscy to mają, więc to na pewno nie zaklejona jakaś dziura. Woda pod kanape spływa z bagażnika, a skąd w bagażniku to nie wiem. Ja jak mi zamokła kanapa wymontowałem całą wyściółkę z bagażnika i mimo pojechania na myjnie nie znalazłem źódła przecieku. Na pewno spływała z bagażnika bo po wymontowaniu boczków w bagażniku było tam mokro i co ciekawsze po obu stronach.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sir Dariusz
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q System 2001 rok
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    dzieki wielkie za odzew.posprawdzam to wszystko tylko pogoda sie uspokoi,bo teraz wali śniegem co do szklanego dachu i tego zagłębienia to trochę nie rozumiem jak ta woda dokładnie jest odprowadzana(którędy) pod dachem? dziur w podłodze nie mam raczej.podłoga jest suchuteńka,nie ma nawet przemoczonej wykładziny na niej. dywaniki też w miarę suche.ta para na tylnej szybie to wiem-od tej nieszczesnej kanapy.zauważyłem jeszcze ze pod tylną kanapą mam naklejone jakieś tworzywo-tak jakby jakaś łata.nie wiem,może to jakieś wzmocnienie.w kole zapasowym takze jest to tworzywo i wkole zapasowym także jest suchuteńko. poszukam tych rurek za kołami,moze rzeczywiście w tym tkwi problem.jeszcze raz dziekuje pzdr.
    Witam

    Panowie, powiadam wam że winne są te dreny. I już wszystko objaśniam. W marcu lub czerwcu przed sprowadzeniem Alfy do Polski wybito mi tylną szybę. Po jakimś czasie zauważyłem wilgoć na tylnych słupkach, potem jakby boczki w bagażniku też były mokre. Myślałem, że źle wstawiono szybę. Ale przypomniałem sobie, że zaraz jak ją kupiłem, kanapa, pod kanapą i bagażnik były zalane. Nie muszę wspominać, że w Anglii pada prawie codziennie.
    Kumpel podpowiedział mi, abym sprawdził dreny i:
    samochód na płaski teren, mała butelka wody, otwieramy dach i lejemy po jednej i drugiej stronie za szyny. delikatnie i z wyczuciem. O ile z przodu woda spływa bezproblemowo, bo dreny wpadają po przednich słupkach w komorę z silnikiem wycieraczek a następnie duży odpływ na glebę.
    Natomiast tył: Hmmm. Przewody prowadzą pomiędzy dachem a podsufitką, tylnimi słupkami i wpadają na glebę przy końcu tylnego koła z jednej i drugiej strony. Najlepiej zajrzeć po wlaniu pod auto z tyłu, czy sączy się, czy leci. I będzie od razu wiadomo gdzie są rurki i co z nimi zrobić. Zaznaczyłem, że bierzemy małą buteleczkę z wodą...ja przy zamkniętym dachu użyłem konewki, niestety dreny okazały się zatkane i dobrze że gorąc w lato był to mi szybko kanapa wyschła bo nadmiar poleciał do tyłu podsufitką (skubana szczelna jest, nawet plamki nie było), za boczkami i wylądował na kanapie, pod kanapą, i w bagażniku. I tak było zawsze gdy stała na deszczu przed domem, tam tył Alfy był niżej (zatkane tylne dreny). Gdy stawiałem na posesji i przód był niżej, wszystko było ok (jak wspominałem z przodu powinno być dobrze).

    Reasumując. Dreny pod autem z tyłu są zakończone plastykowym cyckiem z kuleczką w środku. Ma to zapobiegać dostawaniu się błota, lub zalepianiu drenu od zewnątrz, ale one są zalepione od wewnątrz. Usuwamy końcówki drutem z haczykiem na koncu. Dreny poradzą sobie bez tych badziewi na końcach.
    Zobaczycie, co po przepłukaniu wyleci z tych drenów!!!
    Można ciepłej wody, delikatnie lać do poziomu rantu szyny przesuwania dachu. Niech spokojnie wszystko wypłuka.
    Będziecie widzieć, jak szybko woda schodzi i czy jest już dobrze.
    Sprawdzone u mnie, u szwagra w Lagunie u kumpla w BMW. 10 minut roboty i po sprawie.

    Ps. To tworzywo co masz jest ok, wszystkie tak mają. wyczysć rurki i daj znać.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sir Dariusz Zobacz post
    Ps. To tworzywo co masz jest ok, wszystkie tak mają. wyczysć rurki i daj znać.
    Pozdrawiam
    prędko tego nie zrobię u mnie zima na całego ale kilka dni temu "wyczaiłem" te rurki za kołami i jak tylko nadarzy sie okazja to wyczyszczę.tylny słupek przy szybie także mam jakby wilgotny czyli wszystko by sie zgadzało.bedzie lepsza pogoda to zabiore sie za to

Podobne wątki

  1. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  2. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  3. Mokra kanapa
    Utworzone przez Daniel1004 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 10:41
  4. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory