Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: potrzebuję podpowiedzi ...156 1,9 jtd z 98 rok

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar johnytoomala
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    alfa 156 1,9jtd 8v 115 km sw 2004 ,alfa 159 1,9jtdm 120km,2006
    Postów
    32

    Domyślnie potrzebuję podpowiedzi ...156 1,9 jtd z 98 rok

    pojechałem dziś do sklepu synowym autem jakieś 10 km ,ładnie zgasiłem auto i na zakupy ale patrzę brak portfela na to jazda do auta i ...nic przekręcam kluczyk , rozrusznik kręci ale zero reakcjio tak jak by nie dostawał paliwa albo brak zapłonu , pierwsze co sprawdziłem pompa chodzi potem przeleciałem bezpieczniki , wszystko ok , no to jeszcze raz kręcę i dalej to samo , no to telefon do domu i jadą drugim autem po mnie mineło jakieś 15 min syn przyjechał i przywiózł mi jeszcze drugi kluczyk ,kręcę i odpalił od kopa , podjechałem pod dom zgasiłem i odpaliłem tym pierwszym i też odpalił i teraz moje pytanie , czy to wina immobilizera czy jakiś inny powód ....macie jakieś sugestie za co się chwycić .......z góry dziękuje ,pozdrawiam i wesołych świąt

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroslaw200
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    alfa 156 sportwagon1.9 jtd 2000r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam miałem podobnie u mnie nie łączyła antena od immobilizera i czasami nie chciał zapalić,u mnie wystarczyło parę razy wypiąć wtyczkę anteny i teraz jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    dokładnie jak kolega wyżej wymienił , czyszczenie styków anteny immo daje rozwiązanie tego problemu; to taka kostka pod kierownica zdaje sie że w dziale zrób to sam był juz opisany ten problem
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar johnytoomala
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    alfa 156 1,9jtd 8v 115 km sw 2004 ,alfa 159 1,9jtdm 120km,2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    dzięki za info , szukałem w zrób to sam ale nie znalazłem , może jakiś link albo podpowiedź która to kostka ...jak wygląda ...jaki kolor , pozdrawiam

  5. #5
    WIKAR-części
    Gość

    Domyślnie

    Mała biała, kabelek do niej biegnie z pod stacyjki, jak wygląda antena i wtyczka znajdziesz tutaj: http://wikar1.na.allegro.pl/Shop.php...mo&id=11864747


    Pozdrawiam


    WIKAR - części do twojego samochodu

    www.wikar.com.pl

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jak na zimnym pali, a na ciepłym nie, to może czujnik położenia wału? Bo skoro piszesz, że rozrusznik kręcił, to mi nie wygląda na immo. U mnie jak nie zgaśnie CODE to w ogóle nie da się przekręcić kluczyka.

  7. #7
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    podepnij pod kompa to nieodlączny element mojego auta odkąd ją mam to Fiat ECU skan i jade...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 156 1.9jtd
    Postów
    46

    Domyślnie zapowietrzony

    Witaj, może układ miałeś zapowietrzony, on się sam odpowietrza i może trafiłeś właśnie na ten moment... Ja tak miałem kilka razy i samo przeszło...

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0ki Zobacz post
    Witaj, może układ miałeś zapowietrzony, on się sam odpowietrza i może trafiłeś właśnie na ten moment... Ja tak miałem kilka razy i samo przeszło...
    Że co??? Sam to on sie odpowietrza, ale tylko przy wymianie filtra paliwa w (jtd oczywiscie). Może coś poknociłes i miałeś gdzieś nieszczelnosc w układzie i przez to sie zapowietrzało, ale zaprawde powiadam Ci, że w sprawnym układzie paliwowym nie ma sie co odpowietrzac podczas jazdy.

Podobne wątki

  1. szukam podpowiedzi na temat wtrysków do AR 166 2.4 JTD 20V
    Utworzone przez Pawlus873 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 20:41
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 11:48
  3. 147 - potrzebuję podpowiedzi
    Utworzone przez alazif w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 14:41
  4. [145] Alfa 145 1.4 boxer porady i podpowiedzi
    Utworzone przez krrisstoff w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory