Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Błąd 1238 " Ciśnienie powietrza, niski sygnał..???

  1. #1
    Domelek
    Gość

    Domyślnie Błąd 1238 " Ciśnienie powietrza, niski sygnał..???

    Witam,
    Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka silnika i na kompie widnieje " motor failure system control". Trochę poszperałem w necie i wiem, że to usterka powiązana z EGR, bo już dwukrotnie czyściłem układ: raz zawór a raz dolot i na jakiś czas było ok. Jednak problem powraca, układ się na nowo zaśmieca a przyczyny nadal nie znam. Po podpięciu pod program rozpoznany błąd to 1238 - ciśnienie powietrza niski sygnał... Czy ktoś ma wiedzę, co jest grane? Co może być przyczyną? Zawsze mogę na nowo czyścić schemat ale to nie ma sensu.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domelek Zobacz post
    ciśnienie powietrza niski sygnał..
    Czyżby chodziło o czujnik ciśnienia doładowania?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domelek Zobacz post
    Witam,
    Po podpięciu pod program rozpoznany błąd to 1238 - ciśnienie powietrza niski sygnał... Czy ktoś ma wiedzę, co jest grane? Co może być przyczyną? Zawsze mogę na nowo czyścić schemat ale to nie ma sensu.

    1238 - najczęściej po prostu nie działa prawidłowo mechaniczna część EGR-a (zacina się grzybek zaworu , bądź jest już na stałe zacięty ) , a cewka egr-a działa , i próbuje to ekologiczne ku...stwo wysterować , z niepowodzeniem jak widzisz ... (cewka będzie non stop próbować otworzyć \zamknąć ten szajs) ;

    albo znów wyczyścić ekologiczny szit , albo kupić następny egr i dalej syfić silnik sadzą , albo zaślepić i jeździć z MIL na szafie , albo najlepiej jechać do tunera i wyj ...ać to dziadostwo z centralki




    BTW to forum to jakiś crap , wszystkim naokoło dziękuję , co za syf
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 29-12-2011 o 18:47
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Domelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    1238 - najczęściej po prostu nie działa prawidłowo mechaniczna część EGR-a (zacina się grzybek zaworu , bądź jest już na stałe zacięty ) , a cewka egr-a działa , i próbuje to ekologiczne ku...stwo wysterować , z niepowodzeniem jak widzisz ... (cewka będzie non stop próbować otworzyć \zamknąć ten szajs) ;

    albo znów wyczyścić ekologiczny szit , albo kupić następny egr i dalej syfić silnik sadzą , albo zaślepić i jeździć z MIL na szafie , albo najlepiej jechać do tunera i wyj ...ać to dziadostwo z centralki
    Widzę, że kolega boryka/borykał się z podobnym problemem..
    Możesz mieć rację.. Na czujnik ciśnienia bym nie stawiał, bo błąd paliłby się cały czas, a on co jakiś czas sam znika i za jakiś czas znów się zapala.
    Oczywiście w miarę możliwości zbadam wszelkie ewentualności a zacznę od tych najtańszych..

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Kolega sedici ma rację. Najlepiej zaślep (jeśli Ci się nie chce samemu robić to na allegro są gotowe zaślepki) i pojedź do jakiegoś zakładu, żeby z poziomu software wywalili EGR. Będziesz miał spokój. Ewentualnie jeśli chcesz się samemu pobawić to kup galeciaka i za pomocą programu WinOLS wyłącz EGR.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    przerabiałem ten problem w stilo multijet , czyściliśmy go ( rozbierałem zawór , jak i rozbierałem cewkę egr i dokładnie czyściłem ) i na jakiś czas było dobrze , później zaś lekko dymił przy przyspieszeniu tudzież błąd wywalał , koniec końców zaślepiliśmy egr i właściciel pojechał do tunera go usunąć z centralki , i to tyle; tak przy okazji - cena zaworu egr = cenie wyłączenia go z centralki , dla mnie sprawa prosta , zamiast kupować nowy egr , wolę go wyciąć z kompa na zawsze ; BTW zaślep egr a zobaczysz jakiego kopa ma multijet , i jak szybko reaguje na dodanie gazu
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Błąd P 1238
    Utworzone przez tymon72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 20:32
  2. Błąd 1238 - pomimo wymiany czujnika doładowania
    Utworzone przez Domelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 09:49
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 17:27
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 13:59
  5. Błąd 1238
    Utworzone przez provokator w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory