Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika

    Witam.
    Mam prośbę o przeanalizowanie parametrów silnika, powód po nocy muszę kręcić z 4-5 sek aby zaskoczył. Na dole dodatkowo próbka logów z alfaobd ale niestety nie znam się i tylko tak na próbę je zrobiłem, jak ktoś mi napisze jak trzeba je poprawnie zrobić to na pewno je zrobię.





    A tu ta próbka z alfaobd:


    http://www.drivehq.com/file/DF.aspx/...dDownload=true
    Ostatnio edytowane przez kak-tus ; 12-01-2012 o 16:11

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Pytanie pierwsze, masz stuningowany silnik? Czy seria?

    Zastanawia mnie kwestia parametru "limit prędkosci obrotowej silnika" Masz jakąs wersje bez ogranicznika, czy jak? Normalnie przy max. 5200obr jest koniec
    Podejrzewam, że ktoś Ci zaraz napisze iż masz za małą mierzoną mase powietrza, ale nie bój nic ja mam tak samo. Dodatkowo na forum lancii, tez jest ten problem opisany, iż w tym silniku, przy tym sterowniku oraz roczniku wystepuje takie zjawisko, którego nikt nie potrafi rozgryźc.

    Ogólnie z takich screenów ciężko coś jednoznacznie powiedziec, gdyż bardziej pożądane są wykresy z pracy silnika.
    Podpowiedz jeszcze, czy sterownik miał w pamieci jakiś błąd?

  3. #3
    Jazz
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli masz tak, że już niby łapie, ale dalej musisz kręcić, a po odpaleniu puszcza chmurę z wydechu bardzo możliwe, że pompa CR do wymiany. Podłącz rano interfejs i zaznacz takie parametry jak mierzone ciśnienie gazolu, docelowe ciśnienie gazolu i prędkość obrotowa silnika i wrzuć wykres. Druga możliwość o wiele prostsza to słaby aku. Z resztą było o tym w tym temacie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post706273

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Pytanie pierwsze, masz stuningowany silnik? Czy seria?

    Zastanawia mnie kwestia parametru "limit prędkosci obrotowej silnika" Masz jakąs wersje bez ogranicznika, czy jak? Normalnie przy max. 5200obr jest koniec
    Podejrzewam, że ktoś Ci zaraz napisze iż masz za małą mierzoną mase powietrza, ale nie bój nic ja mam tak samo. Dodatkowo na forum lancii, tez jest ten problem opisany, iż w tym silniku, przy tym sterowniku oraz roczniku wystepuje takie zjawisko, którego nikt nie potrafi rozgryźc.

    Ogólnie z takich screenów ciężko coś jednoznacznie powiedziec, gdyż bardziej pożądane są wykresy z pracy silnika.
    Podpowiedz jeszcze, czy sterownik miał w pamieci jakiś błąd?
    Czy silnik stuningowany nie mam pojęcia kupiłem rok temu już taką alfę. Wiem nie działa EGR(jest błąd) i dodatkowo jest zaslepiony.

    Cytat Napisał Jazz Zobacz post
    Jeśli masz tak, że już niby łapie, ale dalej musisz kręcić, a po odpaleniu puszcza chmurę z wydechu bardzo możliwe, że pompa CR do wymiany. Podłącz rano interfejs i zaznacz takie parametry jak mierzone ciśnienie gazolu, docelowe ciśnienie gazolu i prędkość obrotowa silnika i wrzuć wykres. Druga możliwość o wiele prostsza to słaby aku. Z resztą było o tym w tym temacie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post706273
    Te dane są z rana po pierwszym odpaleniu. Aku mam nowe 74A 680 centry.
    Pompa CR to pompa wysokociśnieniowa ta co kręci się na pasku rozrządu?



    Tamtej zimy palił na dotyk.

  5. #5
    Jazz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kak-tus Zobacz post
    Pompa CR to pompa wysokociśnieniowa ta co kręci się na pasku rozrządu?
    Dokładnie ta.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie

    Witam.

    Dziś po pracy zrobiłem taki wykres z próby odpalenia może komuś coś powie.


  7. #7
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    rano podczas odpalania wlacz parametry takie jak regulator cisnienia cr, obroty silnika, cisnienie paliwa.
    A ja Ci powiem jak u mnie jest : jak jest temp 8 stopni w plusie do -6 to auto zapala tak przychodze przekrecam kluczyk swiece nie grzeja i krece 2 sek auto zaczyna lapac ale i tak nie zapali przestaje krecic i znow wtedy zapala od strzala
    Jaki powod jest nie wiem srawdzalem juz wszystko robilem test przelewowy a dodam ze tak mam od 60 tys km auto parametry wszystkie ma ok jezdzi bardzo dobrze pali w normie przyspieszenie jest ok nie puszcza dymka wiec nie szukam sobie problemu jak jest temp ponizej -10 stopni swiece zaczynaja grzac dluzej to auto zapala za pierwszym razem.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał viruskill Zobacz post
    rano podczas odpalania wlacz parametry takie jak regulator cisnienia cr......

    nie widzę tego parametru w programie. Żuć okiem na obrazy z programu i powiedz dokładnie o co chodzi.

  9. #9
    Jazz
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nie czaiłem tej osi czasu w FESie, bo zbyt rzadko korzystam, ale widać, w którym momencie zaczynasz kręcić (czerwona linia rośnie od 0) i o ile dobrze czytam tą oś czasu to właśnie dopiero po 4-5 sekundach ciśnienie przekracza minimalne wymagane (zielona linia) i następuje otwarcie wtryskiwacza (niewielki spadek na czerwonej linii) i silnik przyspiesza więc ciśnienie drastycznie rośnie.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie

    dokładnie tak jest. Ale teraz mam trzy teorie, na listwie po postoju jest 10barów a musi dobić do 158bar aby zaskoczył.

    1. nie wiem ile wy macie barów po nocy ale zakładam że mam nieszczelny układ i poprostu ten wydużony czas zapalenia jest dla tego ,że pompa tyle potrzebuje aby dobić ciśnienie z 10bar do wymaganego 158bar

    2. padająca pompa która nie radzi sobie z dobiciem ciśnienia i tak długo jej to zajmuje.

    3. Zapowieczony układ i zaczym pompa przeżuci powietrze i dobije ciśnienie to tyle to trwa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1577
    Ostatni post / autor: 03-06-2020, 09:56
  2. Reset parametrów, logi i ich ocena-prośba o pomoc
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 18:53
  3. Prośba o pomoc ocena parametrów - falowanie obrotów 2.5 V6
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 12:06
  4. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory