Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Kontrolka ciśnienia oleju 1.9jtd 8v

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar michals_88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Auto
    156, 1.9 JTD 8v + 156 2.5 V6 Busso GTA Look + 147 16v 140 KM
    Postów
    256

    Domyślnie Kontrolka ciśnienia oleju 1.9jtd 8v

    Witam,
    proszę o pomoc, po odpalaniu po którymś z rzędu już dzisiaj postoju na ciepłym silniku nie zgasła od razu kontrolka ciśnienia oleju przez około 5s po czym mrugała przez następne 15 i zgasła. Silnik oczywiście zgasiłem, zapaliłem jeszcze raz by sprawdzić czy sytuacja się powtórzy tyle że po zapaleniu dodałem gazu z poziomu biegu jałowego ~850-900 obrotów do około 1100-1200 wtedy kontrolka gaśnie i już ponownie po zejściu nawet na obroty jałowe się nie zapala. Olej + filtr wymienione 2 tyg. temu 10W40 (poziom oczywiście ok i nie zmienił się od wymiany. Silnik pracuje normalnie, równo bez żadnych stuków. Ciśnienie zmierzę dopiero po odholowaniu na kanał (jeździć nie zamierzam) czyli pod koniec tygodnia. Proszę o sugestię (znam możliwe przyczyny) co najprawdopodobniej jest temu winne???
    Ostatnio edytowane przez michals_88 ; 17-01-2012 o 10:02

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Najbardziej optymistyczna diagnoza to uszkodzony czujnik ciśnienia,tego życzę ale... najlepiej sprawdzić jak piszesz ciśnienie zegarem. Jaki przebieg ma autko (silnik)? U mnie ostatnio po odpaleniu,zdarzyło się to tylko raz jakiś tydzień temu,pomrugiwała sobie kontrolka ładowania. Nie wiem czemu,ładowanie mam cały czas okej. Ot,kapryśna bestia

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Wydaje mi się kolego że to coś z czujnikiem. Kontrolka mrugała więc wątpię żeby to było spowodowane słabym ciśnieniem oleju. Daj znać jak już znajdziesz przyczynę.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar michals_88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Auto
    156, 1.9 JTD 8v + 156 2.5 V6 Busso GTA Look + 147 16v 140 KM
    Postów
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Najbardziej optymistyczna diagnoza to uszkodzony czujnik ciśnienia,tego życzę ale... najlepiej sprawdzić jak piszesz ciśnienie zegarem. Jaki przebieg ma autko (silnik)? U mnie ostatnio po odpaleniu,zdarzyło się to tylko raz jakiś tydzień temu,pomrugiwała sobie kontrolka ładowania. Nie wiem czemu,ładowanie mam cały czas okej. Ot,kapryśna bestia
    Przebieg to 198 tys., tak jak napisał kolega PRE2ES mam nadzieje że to czujnik, jeśli okaże się że to wina pompy to też pół biedy, tylko najgorsze jest to jak ludzie wypisują odrazu że generalke ma się, że panewki do śmieci z tym że jeśli silnik nie miałby ciśnienia oleju przez nieszczelność w silniku to nie miałby go cały czas przy tych samych obrotach a po dodaniu gazu odzyskuje je do następnego odpalenia.

    P.S dzisiaj jeszcze sprawdzę zachowanie na zimnym...

    ---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    Wydaje mi się kolego że to coś z czujnikiem. Kontrolka mrugała więc wątpię żeby to było spowodowane słabym ciśnieniem oleju. Daj znać jak już znajdziesz przyczynę.
    Odpaliłem na zimnym i kontrolka zgasła, stwierdziłem że przejadę trochę żeby silnik się zagrzał. Po ponownym odpaleniu na ciepłym kontrolka gaśnie od razu pojawia się pytanie czy to tylko czujnik wariuje??? Pomimo tego że olej wymieniony dwa tygodnie temu to chyba zmienię sam filtr oleju z Filtrona na Boscha(poprzednio był i problemów nie było) albo Maan-filter i doleje różnicę oleju.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    A co ma filtr do ciśnienia i kontrolki ?
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar michals_88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Auto
    156, 1.9 JTD 8v + 156 2.5 V6 Busso GTA Look + 147 16v 140 KM
    Postów
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    A co ma filtr do ciśnienia i kontrolki ?
    Czytałem różne fora (fiata,lancii itd) w tematach o ciśnieniu oleju w jtd i ludzie piszą że potrafili mieć inne ciśnienie oleju na różnych filtrach i różnych olejach...

    P.S poza tym filtr też mógł się czymś przytkać...

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jeśli Alfa zastosowała filtry pełnego przepływu oleju a nie bocznikowe to wtedy faktycznie jakość filtru ma wpływ na ciśnienie smarowania.
    Moja Bella

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Koniecznie jak najszybciej musisz skontrolować ciśnienie na magistrali olejowej. Na rozgrzanym silniku ciśnienie nie powinno spadać poniżej 1,5 bara (obroty jałowe).
    Jeśli jest za niskie niebawem poważnie uszkodzisz silnik i turbinę. Oby był to czujnik.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar michals_88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Auto
    156, 1.9 JTD 8v + 156 2.5 V6 Busso GTA Look + 147 16v 140 KM
    Postów
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Koniecznie jak najszybciej musisz skontrolować ciśnienie na magistrali olejowej. Na rozgrzanym silniku ciśnienie nie powinno spadać poniżej 1,5 bara (obroty jałowe).
    Jeśli jest za niskie niebawem poważnie uszkodzisz silnik i turbinę. Oby był to czujnik.
    Wiem, zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji(nie uśmiecha mi się regeneracja turbo ani wymiana panewek albo dodatkowo wałka) i mam zamiar zrobić pomiar jak będę mógł najszybciej, i nie zamierzam specjalnie jeździć w tej sytuacji ale zastanawia mnie dzisiejszy brak problemów i wszystko teoretycznie w normie...

    P.S Dzisiaj po zrobieniu ~30 km po mieście i dogrzaniu do 90'C gaśnie po ponownym zapalaniu od razu...(ciśnienie jednak udało się sprawdzić wczoraj u kumpla na kanale i wszystko jest w normie...)

    19.01 - sytuacja się powtórzyła bo silnik dobrze się nagrzał i wywaliło po zapaleniu kontrolkę >>> do tego doszedł pisk który okazał się na szczęście jakąś rolką na pasku wielorowkowym (nie zlokalizowane ale ucichło). Został wymieniony czujnik i już wszystko ok - czyli jak to elektronika potrafi stresować człowieka :-)
    Ostatnio edytowane przez michals_88 ; 19-01-2012 o 23:27

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Witam.
    Nie chcę zakładać nowego tematu. U mnie jest problem taki że nie świeci w ogóle kontrolka ciśnienia oleju. Nie zależnie czy jest kluczyk w pozycji start, czy silnik jest na chodzie. Czy to może być czujnik ciśnienia oleju. Proszę kolegów o podpowiedz od czego zacząć?


    Uszkodzony był kabel czujnika ciśnienia oleju.
    Ostatnio edytowane przez kezsats ; 13-06-2014 o 20:11

Podobne wątki

  1. [GTV] Kontrolka ciśnienia oleju.
    Utworzone przez pjedrusi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 20:10
  2. Kontrolka ciśnienia oleju
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 09:00
  3. [145] Kontrolka ciśnienia oleju
    Utworzone przez wackit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 10:48
  4. [145] kontrolka ciśnienia oleju
    Utworzone przez Grigorii w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 16:57
  5. kontrolka ciśnienia oleju 2.0ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory