Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Mechanizm wybierania skrzyni biegow

  1. #1
    mnap86
    Gość

    Domyślnie Mechanizm wybierania skrzyni biegow

    Witam

    Dzis pojawil sie problem... Jechalem do pracy rano i 2 zaczela wchodzic losowo, raz wbijala raz nie, cos jakby nie do konca zapeity bieg.



    PO poludniu autko odmowilo jazdy. Luzny lewarek. Pomyslalem, ze spadla/ly linki przy lewarku wiec zacalem sie tam dobierac. Okazalo sie, ze linki siedza na sworzniach, jedyne co udalo mi sie osiagnac to popsuc kasetke, po prostu pekla..

    Dalsza analiza wykazala... Ze jedna z linek (pod akumulatorem przy obudowie skrzyni biegow, (chyba) ta blizsza od przodu jest luzna. WYglada to dosc dziwnie bo jakby skladala sie z 2, polczonych czyms na wzor oczka.

    Przegladalem eper'a ale tam linki zaczynaja i koncza sie okuciami, a owego oczka nigdzie nie widac.

    Czy ktos moze sie wypowiedziec? To oczko tam jest? Powinno byc? A moze jakas kombinowana linka?

    156 2.0TS CF2

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Piotrek 156
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 98r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnap86 Zobacz post
    Witam

    Dzis pojawil sie problem... Jechalem do pracy rano i 2 zaczela wchodzic losowo, raz wbijala raz nie, cos jakby nie do konca zapeity bieg.



    PO poludniu autko odmowilo jazdy. Luzny lewarek. Pomyslalem, ze spadla/ly linki przy lewarku wiec zacalem sie tam dobierac. Okazalo sie, ze linki siedza na sworzniach, jedyne co udalo mi sie osiagnac to popsuc kasetke, po prostu pekla..

    Dalsza analiza wykazala... Ze jedna z linek (pod akumulatorem przy obudowie skrzyni biegow, (chyba) ta blizsza od przodu jest luzna. WYglada to dosc dziwnie bo jakby skladala sie z 2, polczonych czyms na wzor oczka.

    Przegladalem eper'a ale tam linki zaczynaja i koncza sie okuciami, a owego oczka nigdzie nie widac.

    Czy ktos moze sie wypowiedziec? To oczko tam jest? Powinno byc? A moze jakas kombinowana linka?

    156 2.0TS CF2
    dobierałem się do tych linek już kilka razy od tyłu jak i od przodu i żadnego oczka nie widziałem Linki na pewno są w całości.

  3. #3
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm...

    Wyglada jak ... oczko. Przy obudowie skrzyni jest fabryczne okucie czy cos, a 15-20 cm przed nim wlasnie jakby oczko, coz... moze poprzedni wlasciciel cos rzezbil.

    Jak wyglada sprawa pod lewarkiem? Da rady kasete wymienic od gory, czy rozpinanie wydechu to koniecznosc?

    Jezeli mi sie uda to jutro zobacze jeszcze to nieszczesne oczko...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Piotrek 156
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 98r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    najlepiej zrób zdjęcie tego oczka. A co do kasety-wybieraka to kiedyś ja wymieniałem kupiłem auto z rozwalona ta kaseta no i później jak ja wymieniałem to doszło do mnie dlaczego poprzedni właściciel tego nie zrobił (trochę jest z tym roboty). Wymiana tylko od dołu po demontażu KATA i wszystkiego co jest nad nim.
    Teraz dopiero zobaczyłem ze masz GTV ja to podaje na przykładzie 156 1.8 ale myślę ze jest podobnie.

  5. #5
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Auto to 156 2.0TS CF2...


    Kasete juz mam kupiona, ta sama idz do seicento, 32pln w IC...

    Troche przeraza mnie wizja rozbierania wydechu... mam jakies takie przeswiadczenie, ze jak trzyma to trzyma, a jak sie rozlozy to juz nie koniecznie musi sie szczelnie zlozyc... wiadomo jak jest, goracae + woda + sol i efekt moze byc taki, ze cos sie urwie, albo dziura jakas... troche mnie to meczy...

    Pomysl na zalozenie od gory pewien mam.. Zastanawiam sie, czy da sie to wykonac. Bo jak sadze najwiekszym problemem jest przykrecenie kasety (nakretki od spodu). WIec nakretki bym umiejscowil bez lewarka i kasety na klej badz tasme, tak zeby mozna bylo od gory tylko sruby krecic, zeby chociaz zlapaly, dalej juz da rade.. Chyba, ze ie myle i zalozenie np linek na lwark jest niewykonalne w ten sposob..

    Moze jutro bede to ogladal...


    Ktos ma pomysl jak zrzucic wsteczny i wbic np dwojke? Jak rozumuje jedno ciegla jest od wybierania przod tyl, drugie lewo-prawo... da rade (chodzi o sile) recznie przestawic ciegna tak aby wybrac np 2? 3?

  6. #6
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    OK...

    Z tego co obczailem probemem jest linka ktora konczy sie w skrzyni biegow, a owe oczko o ktorym pisze nachodzi na kulke na dzwigni...

    Wyglada to mniej wiecej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2068647119.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	73.7 KB
ID:	45605



    Nie wiem czy to jest to, ale zaznaczylem oczko po prawej stronie. U mnie jest ono nalozone na dzwigienke czy ramie przy skrzyni, ale... kulka jest mala, a oczko ma ze 20mm... czy tam powinien byc jakis plastik? Jak to sie powinno trzymac?

    W eperze nic nie widze..

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Jesli lata luzno na dzwigience to juz wiesz ze cos jest nie tak, w srodku powinien byc plastik raczej, dawno tam nie zagladalem wiec pewnosci nie mam ale logicznie rzecz biorac musi byc sztywne.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Jesli lata luzno na dzwigience to juz wiesz ze cos jest nie tak...
    ... wiedz że coś się dzieje ...


    Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać ;] Bamboszek nie oglądaj więcej na YT ojca Natanka bo gadać zaczynasz jak on ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Dzwonilem do ASO... oni mnie tam chyba znienawidza... to juz 5 auto z pytaniami o ktore do nich dzwonie, a nic jeszcze u nich nie kupilem ;P

    W ASO zapytalem o linki, pozniej opisalem problem i jak tylko powiedzialem o oczku przy skrzyni gosc od razu wiedzial o co biega. Powinien byc tam plastik, ktory jest czescia linki, ktore to spredaja po 2 sztuki w komplecie za bagatela 750...

    Takze sprawa juz jest jasna...

    Teraz zostalo zdobyc linke... bedzie uzywka.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Ja postanowiłem dopasować z innego auta grupy FIAT końcówkę linki zwana przez Ciebie oczkiem - myślę że coś spasuje. A swoją drogą uważam iż skandalem jest, że FIAT jako część zamienną ma w pakiecie 2 kompletne linki. Jak trafię temat dam znać.

Podobne wątki

  1. mechanizm różnicowy przebili skrzynie biegow
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 23:27
  2. Smarowanie skrzyni biegow?
    Utworzone przez bombon300 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 14:49
  3. [145] przelożenia skrzyni biegow
    Utworzone przez sk8er w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 15:24
  4. poduszka skrzyni biegow
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 09:43
  5. [145] mechanizm zmiany biegow
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory