Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: [156] Pęknięty wąż wspomagania, wywalenie płynu - możliwe przyczyny?

  1. #21
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    Ja jutro odbieram po naprawie, ale z tegom co rozmawiałem z mechanikiem to guma puściła dlatego że opaski były z jakiejś cieniutkiej blaszki i puściły, plus jeszcze filtr powietrza wymieniłem i 150 zł

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Witajcie ponownie,
    reaktywuję temat bo dzisiaj zmontowałem w końcu ten wąż (dopiero przyszedł) A więc niestety pojawił się kolejny problem - oczywiście odpowietrzyłem itp., jednakże po zalaniu pompa lekko hałasuje zaś gdy skręcam, co słychać najbardziej na postoju, gdy kręcę (a więc przy największym oporze dla pompy i układu) wydaje dźwięk podobny do spadającego samolotu jak na filmach ;P Postanowiłem że ją wymienię, nie wiem czy męczyć się samemu czy oddać do mechanika, tak więc załóżmy że będę robić to sam, i tu powstaje pytanie - jak dostać się do pompy? Trzeba zdjąć zbiorniczek? Jeśli tak to gdzie kręcić itp. Jasne jest że muszę ściągnąć pasek, tu nie ma problemu już to robiłem. Ale pompy nie wymieniałem i tu przydała by się Wasza pomoc.
    Pozdrawiam!

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Atl^ntis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD, ATV-300 mam bestię :)
    Postów
    105

    Domyślnie

    Kolego, czytałem na forum, że jeden z alfistów miał podobny problem, odpowietrzył pompę kręcąc kierownicą na zgaszonym silniku. Spróbuj może się uda, wymiana pompy to ostateczność.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Hmm ok to mogę spróbować - korek odkręcony wtedy?

    Chociaż jestem sceptycznie nastawiony - to znaczy chodzić ładnie chodzi, trochę jakby czuć nie płynne przechodzenie kiery tylko progresywne, jakby leciutko po ząbkach szła, no i ten hałas... Chciałem nagrać film ale bateria się w telefonie wyładowała, a ładować i wracać nie mam sił ni czasu, szczególnie że teraz jeszcze ciągnę sesję. Ale to zrobić spróbuję
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 14-02-2012 o 23:37

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    A jak ty to wspomaganie odpowietrzałeś? Olej jest, nie ma bąbelków w oleju? Jak bąbelkuje lub się pieni to albo nie odpowietrzone jeszcze, albo pompa zaciąga powietrze przez uszczelnienie, albo zawory w maglownicy Ci się przycięły od starego oleju.

    Jak auto jest nagrzane dobrze to też hałasuje?

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    toż to jakaś plaga z tymi wężami! mi pękł w ostatni piątek...niestety w trasie- 200km od celu, o 22.00 asistance tego nie obowiązuje i lipa...mówię trudno, spróbuję, zajadę to zajadę, nie to trudno...najwyżej wymienię pompę jeśli się zatrze. no i udało się. Na stacji kupiłem tylko litr Hipolu atf, co by co jakiś czas dolać...nie wiem czy to coś dawało, ale pompy nie zatarłem.(olej natychmiast po zalaniu wypluwało). dojechałem bez problemu. Następnego dnia do mechanika, od spodu po zdjęciu osłony silnika jest bdb dostęp do tego węża (z góry wcale go nie było widać). i jest to chyba ten sam wąż o którym jest wątek- łączący dwie rurki aluminiowe, bo nie wiem czy są jeszcze takie połączenia? no ale dobra, założyliśmy wąż przystosowany do wysokiego ciśnienia(od klimatyzacji, bo też ponoć są tam gumowe węże- nie wiedziałem) i wszystko śmiga jak należy. pompa mimo że jechala tak daleko praktycznie na sucho, śmiga aż miło. nic nie piszczy, nie trze. tak jak było zanim pękł wąż tak jest teraz. problemu z odpowietrzeniem również nie bylo.po wymianie zrobiłem już około 600km i wszystko jest ok. koszt wymiany- wąż+nowy olej+robocizna=60zł mam tylko jeszcze jedno pytanie? dlaczego te węże pękają? ze zwykłego zużycia czy jak? pozdrawiam

    A to mój pęknięty wąż/przewódKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11022012151.jpg
Wyświetleń:	1511
Rozmiar:	126.0 KB
ID:	47071
    Ostatnio edytowane przez maciekm88 ; 15-02-2012 o 00:41 Powód: dodanie zdjęcia

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atl^ntis Zobacz post
    Kolego, czytałem na forum, że jeden z alfistów miał podobny problem, odpowietrzył pompę kręcąc kierownicą na zgaszonym silniku. Spróbuj może się uda, wymiana pompy to ostateczność.
    a co niby da krecenie na zgaszonym silniku?

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Hmm ok to mogę spróbować - korek odkręcony wtedy?

    Chociaż jestem sceptycznie nastawiony - to znaczy chodzić ładnie chodzi, trochę jakby czuć nie płynne przechodzenie kiery tylko progresywne, jakby leciutko po ząbkach szła, no i ten hałas... Chciałem nagrać film ale bateria się w telefonie wyładowała, a ładować i wracać nie mam sił ni czasu, szczególnie że teraz jeszcze ciągnę sesję. Ale to zrobić spróbuję
    na odpalonym silniku musisz krecic i korek ma byc zakrecony
    dopiero jak zgasisz silnik to go odkrecasz i sprawdzasz poziom
    a skrec kola na maxa i wylacz silnik i sprawdz poziom moze na skreconych jest za malo plynu i dlatego slychac pompe
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  8. #28
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    to co pisał kolegya powyżej to nie jest żadna wina pompy tylko najzwyczajniej za mało płynu jeszcze no nie odpowietrzona do końca, ja za swoją naprawę tego dałem 60 zł ( przy zerwanym wężu)

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Cytat Napisał kt0sfajny Zobacz post
    a co niby da krecenie na zgaszonym silniku?
    To da że się bardzo ładnie układ odpowietrza na zgaszonym silniku i pompa nie pracuje bez oleju. Ja zawsze odpowietrzałem na zgaszonym i wystarczyło pięć razy od lewej do prawej przekręcić i nawet płynu nie zapieniło. Po odpaleniu pompa nie wydała z siebie ani jednego pisku, kontrolne przekręcenie kierą od jednej do drugiej strony potem jeszcze kontrola poziomu płynu i zawsze było ok. przy pracującym silniku płyn się pieni w zbiorniczku, dłużej się odpowietrza i poziom piany nie obrazuje wiarygodnie poziomu płynu.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasnybartek Zobacz post
    To da że się bardzo ładnie układ odpowietrza na zgaszonym silniku i pompa nie pracuje bez oleju. Ja zawsze odpowietrzałem na zgaszonym i wystarczyło pięć razy od lewej do prawej przekręcić i nawet płynu nie zapieniło. Po odpaleniu pompa nie wydała z siebie ani jednego pisku, kontrolne przekręcenie kierą od jednej do drugiej strony potem jeszcze kontrola poziomu płynu i zawsze było ok. przy pracującym silniku płyn się pieni w zbiorniczku, dłużej się odpowietrza i poziom piany nie obrazuje wiarygodnie poziomu płynu.
    jak szukalem sposobu odpowietrzania na to roznych forach pisali ze na wlaczonym i myslalem ze tak jest najlepiej
    dzieki za info
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. Wyciek płynu od wspomagania!
    Utworzone przez Maska156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 09:32
  2. [155] Ile się mieści oleju, płynu wspomagania i płynu chłodzącego
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:38
  3. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez jacoff w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:19
  4. wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:41
  5. [146] pęknięty wąż od układu wspomagania kierownicy
    Utworzone przez qbiczysko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory