Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: albo zamulony albo coś nie tak z moim TS-em???

  1. #1
    vefik156
    Gość

    Domyślnie albo zamulony albo coś nie tak z moim TS-em???

    chyba coś nie tak z moim ts-em ponieważ jest bardzo zamulony do 2,5 tyś to by mnie ktoś na nogach dogonił a powyżej to tak jakby go z procy wystrzelił.I oco chodzi czy one tak mają???

  2. #2
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    ja mam podobnie a nie wymieniałem wariatora

  3. #3
    vefik156
    Gość

    Domyślnie

    to przez wariator tak może być?mam od niedawna alfe wiec niewiem co i jak

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    o ile mi wiadomo to wariator nic do tego nie ma. jak sie wyrobi zaworek to po prostu przy odpalaniu moment stuka. A może przepływka? odepnij i się przejedź, sprawdź czy jest różnica

  5. #5
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    jak masz klekot przy uruchamianiu przez kilka sekund a nie daj boże dłużej to prawdopodobnie wariator ale może też być coś innego, nie tylko wariator może nawalić. ale u mnie też tak od 2,5 tys się rozkręca

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

    Poza tym benzyna to nie diesel i niestety musi troche obrotów nabrać , musisz się przezwyczaić

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od sprawdzania świec, cewek i kabli. Podobny efekt jaki opisujesz obserwowaliśmy w TS przy uszkodzonej cewce na jednej ze świec.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Najlepiej to podpiąć pod komputer, bo ja znowu podobne objawy mam przez uszkodzoną sondę lambda.

  8. #8
    vefik156
    Gość

    Domyślnie

    rozrząd miałem wymieniany ostatnio(wymienili wszystko oprócz wariatora bo podobno jest w dobrym stanie)przy odpalaniu jest elegancko nic nie klekocze.pod kompa też był podpinany,nawet pare razy i nic,więc niewiem.z czego najlepiej kupić przepływke i w jakich granicach ona jest?później trzeba pod kompa podpiąć?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bouli Punk Zobacz post
    o ile mi wiadomo to wariator nic do tego nie ma. jak sie wyrobi zaworek to po prostu przy odpalaniu moment stuka.
    spotkalem sie tutaj juz z taka opinia, nie jestem rowniez jakims znawca, ALE z tego co mi wiadomo wariator zmienia ustawienia np zaworow (czas otwarcia i zamkniecia) co ma na celu chyba podniesienie mocy (chyba wlasnie w dolnym zakresie obrotow bo TS jest silnikiem wysokoobrotowym) wiec skoro on nie dziala to silnik nie rozwija w pelni mocy jaka powinien. podejrzewam ze jego zadaniem nie jest tylko i wylacznie eliminacja stukania na zimnym silniku bo jak niektorzy twierdza niedzialajacy wariator nic nie szkodzi to tak jakby byl niepotrzebny
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    spotkalem sie tutaj juz z taka opinia, nie jestem rowniez jakims znawca, ALE z tego co mi wiadomo wariator zmienia ustawienia np zaworow (czas otwarcia i zamkniecia) co ma na celu chyba podniesienie mocy (chyba wlasnie w dolnym zakresie obrotow bo TS jest silnikiem wysokoobrotowym) wiec skoro on nie dziala to silnik nie rozwija w pelni mocy jaka powinien. podejrzewam ze jego zadaniem nie jest tylko i wylacznie eliminacja stukania na zimnym silniku bo jak niektorzy twierdza niedzialajacy wariator nic nie szkodzi to tak jakby byl niepotrzebny
    Ja tym bardziej się nie znam ale moim zdaniem "wariator nie działa" to nie znaczy że nie działa w ogóle tylko że zaworek nie trzyma oleju. Stukot przy odpalaniu to moment który jest potrzebny na podpompowanie oleju a potem jak już olej jest to przestaje stukać i wszystko działa jak powinno

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chwale sie albo i nie
    Utworzone przez dareksz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 21:47
  2. Ktoś Zna tą 147 albo oglądał ?
    Utworzone przez mlody2788 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 11:24
  3. 147 1.9 JDT 115km - albo gaz do dechy albo nic?
    Utworzone przez wado1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:31
  4. pompa albo coś z klimą ;)
    Utworzone przez b0b3k w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 00:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory