Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Dymi na Niebiesko 2,4 jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie Dymi na Niebiesko 2,4 jtd

    witam posiadam alfe romeo 156 2003 fl 2,4 jtd 175koni i zaobserwowałem już drugi raz że gdy odpalę do po nocy i przejadę około 3 km spokojnie po czym na odcinku gdzieś 500 metrów depnę nu 1,2,3 (obroty do około 4tys ) i przy wieżdzie na posesje bardzo pomału na begu 1 ` niebieska kopcówa (bardzo mocna) z róry wydechowej. (ale przy wjeżdzie po zwolnieniu .wcześniej nie ).po postawieniu go pod garażem jeszcze na chodzie ale juz na biegu jałowym kopci jeszcze przez około 10 sekund i samoczynnie przestaje . co może być przyczyną tego , a może to normalne ???

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    nie chce Cie martwic kolego, ale prawdopodobnie oznacza to iz w silniku poza mieszanka paliwowo-powietrzna spalany jest rowniez olej. nie ubywa Ci oleju?
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    no właśnie ze nie zaobserwowałem żadnego ubytku nie dymi zawsze tylko raz po raz .po przyjeżdzie jak po tym jak przestało dymić ponownie depnełem mu i nic nie zadymiło po przyjezdzie pod dom

    ---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

    ostatni raz tak zadymiło mi gdzies miesiąc temu to jest taka chwilówka i raz na jakiś czas

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    na zimnym nie bedzie raczej dymil bo zimny gesty olej nie przedsotaje sie do komory spalania, obecnie duze mrozy, jesli jezdzisz na krotkich odleglosciach to silnik moze sie nie rozgrzewac wystarczajaco wiec moze dlatego teraz nie dymi. proponuje dokladnie obserwowac poziom oleju na bagnecie
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    no ale to się właśnie dzieje na zimnym silniku tak jak pisałem po nocy wczorajszej przejade niecałe 3 km wolno i delikatnie po czym depnę mu tz but 1,2,3 odcinek około 300metrów hamuje wjeżdżam na podwórko bardzo powoli i automatycznie dymówa z wydechu przez kilka sekund nawet na biegu jałowym po około 10 sekundach przestaje dymić i jest ok powtórzę jazde i nie dymi nic i znowu jakiś miesiąc spokój i nie zadymi jutro rano pojadę tak samo jak dziś i będzie bez niebieskiego dymu (tylko dopoiero po jakimś czasie sytuacja się powtórzy) a może to jest przyczyna że ja w sumie większości pokonuje odcinki około dwa razy dziennie po 3 km do pracy większości nie przekraczając nawet 2 tys obrotów

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Niebieski dym nie zawsze oznacza spalanie oleju silnikowego... Bardzej skłaniałbym sie do niedopalania paliwa w tym przypadku oleju napędowego.
    Tylko, że taki przypadek miałem w stilo 1.9jtd przy zapalaniu zimnego silnika zakopciała na niebiesko, a na gorący już nie.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Ewentualnie mogą lekko puszczać uszczelniacze na zaworach. Ciekawe czy podczas jazdy nie puszcza Ci dymka gdy np. przykręcisz ja na 3 czy 4 i odejmiesz gaz. Wydaje mi się, że w przypadku oleju napędowego ten kolor jest raczej szarawy niż niebieski.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    no właśnie że nie puszcza dymka jak próbowałem dzisiaj z bratem brat depnął ale na jałowym gaz w deche przez chwilke fakt troche zawiało takim szarym dymem ale to normalne troszke musi a nie tak jak dzisiaj że dymówa jak by ktos kable wypalał tylko że dym niebieski i nie miał jakiegoś mocnego specyficznego zapachu

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

    na drodze też sprawdzalismy jechał za mną i jak depłęm mu pod 4 tys obrotów to dymek w normie

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Spróbuj nie odpalac auto prze kilka lub kilkanaście godzin (silnik zimny) i obserwuj, czy podczas rozruchu z wydechu wyleci taki niebieskawy dymek, a później spróbuj tak samo odpalic tylko jak zagrzejesz silnik.

    W jakim stanie masz świece żarowe?Pali bez problemów?
    Jak tam wygląda spalanie ON?
    Jak z mocą?
    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    Ewentualnie mogą lekko puszczać uszczelniacze na zaworach. Ciekawe czy podczas jazdy nie puszcza Ci dymka gdy np. przykręcisz ja na 3 czy 4 i odejmiesz gaz. Wydaje mi się, że w przypadku oleju napędowego ten kolor jest raczej szarawy niż niebieski.
    A no widzisz - mi też sie tak kiedys wydawało Lekko puszczac to mogą, ale wtryskiwacze.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    sprawdzałem niedawno a wiec tak przy zimnym silniku przy odpaleniu żadnego niebieskiego dymku nie ma. (odrazu po odpaleniu z wydechu nie leci nic po chwili dopiero zaczyna tak jakby para. po rozgrzaniu silnika odpalam i tez niebieskiego dymku brak. dymek w normie.
    co do świec to nie wiem nie sprawdzałem odpala dobrze i na ciepłym i zimnym ale przy mocniejszych mrozach w okolicach OKOŁO -20/ - 25 to troszkę dłużej muszę kręcić.
    hmmm spalanie mam powyżej post o spalaniu ( >>>ZA DUŻE SPALANIE W 2,4JTD 175KONI <<< ) t.z. pali mi przy delikatnej jedzie w mieście około 10 litrów( max 2 tys obrotów) przy tych temp. droga to około 3 km w jedną stronę i 3 km w drugą.(dziwi mnie to że komputer pokazuje średnie spalanie 5,8 - 6,8 litra trochę duża różnica co do rzeczywistości . co do mocy to nie mogę się wypowiedzieć zbytnio bo nie mam długo tego samochodu ale wydaje mi się jak by troszkę słabszy ,no ale to może być kwestia przyzwyczajenia do 175 koni bo wcześniej miałem audi a4 z 110koniami .

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z odpaleniem , dymi na niebiesko 19DTH
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 21:52
  2. Alfa .147 2.0 TS dymi na niebiesko
    Utworzone przez tomaszgw86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 09:21
  3. alfa 147 1.6 16V 120KM dymi na niebiesko/czarno
    Utworzone przez bynus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 08:06
  4. 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko
    Utworzone przez don camillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 11:38
  5. Dymi na niebiesko
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory