Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Duże problemy z alfa 156 2.0 TS 98r

  1. #1
    Irek156
    Gość

    Domyślnie Duże problemy z alfa 156 2.0 TS 98r

    Witam.

    Opiszę całą historię auta.. Kupiłem Alfe za śmieszne pieniądze 3tyg temu "uszkodzoną" tzn nie odpalała.. Ściągnąłem sobie takiego niby znachora na elektromechanice no i okazało się że pompka paliwa w ogóle nie chodziła... Ok.. Gość to zrobił alfa odpaliła i zgasił ją i gość się śpieszył pojechał do domu.. Ok ja odpalam noga na gaz a tu odcina mi zapłon przy 1,5tys i zaświecił się wtrysk.. I pojechałem się tak przejechać i chwilami jezdziła ok wkręcała się ładnie i nagle dalej odcinało przy 1,5tys... No i zadzwoniłem przyjechał ten sam gość i stwierdził że padniętą mam "hybryde" komp silnika... Mówi mi kup cały kpl.. Komp silnika z immo + klucz.. Ok kupiłem dziś mi to przyszło założyłem wszystko odpalam zapaliła wtrysk nadal świeci zapłon odcina mi nadal przy 1,5 bez zmian... + do tego teraz doszło że przekręcam kluczyk w pozycje OFF a silnik nadal pracuje.... Nie mam już sił do tego auta naprawdę.... Dodam że mam gaz sekwencje i na gazie jest tak samo.. Prosiłbym o pomoc.. Albo jakiś kontakt do kogoś z moich okolic kto się zna na alfach .. Jestem z Jarosławia woj podkarpackie. Sprawdzałem przekazniki te koło aku sprawdzałem czujnik poł wału i bez zmian..

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Odepnij przepływomierz i uruchom silnik jeżeli będzie lepiej to przepływka do wymiany, pozatym trzeba ją podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy, do sprawdzenia też rozrząd czy dobrze ustawiony.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Ja bym stawial jeszcze na przeplywomierz co do takiego mulenia. Mowisz ze nie masz sily juz do tego auta, a wczesniej napisales ze kupiles uszkodzona za smieszne pieniadze ktora nie odpalal to czego oczekiwales? Najlepiej to jak bys podjechal zeby ktos to podlaczyl pod kompa i sprawdzil co jest grane.

  4. #4
    Irek156
    Gość

    Domyślnie

    Z przepływką próbowałem odepnę to auto zgaśnie... A typ z kompa coś mówił że niby jakiś błąd jest na czujniku poł wałka rozrządu... Szczerze mówią ciężko z tym typem się dogadać ;/

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Odepnij przepływomierz i uruchom silnik jeżeli będzie lepiej to przepływka do wymiany, pozatym trzeba ją podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy, do sprawdzenia też rozrząd czy dobrze ustawiony.
    To sie sprawdza w dieslu ale nie w benzynie kolego. Na odpietej przeplywce w benzynie to dostaje takiej glupawki ze nawet nie pojedzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Irek156 Zobacz post
    Z przepływką próbowałem odepnę to auto zgaśnie... A typ z kompa coś mówił że niby jakiś błąd jest na czujniku poł wałka rozrządu... Szczerze mówią ciężko z tym typem się dogadać ;/
    No to masz odpowiedz musisz podjechac do konkretnego goscia a nie jakiegos pseudo znachora.

  6. #6
    Irek156
    Gość

    Domyślnie

    A co się mogło stać ze stacyjką ?? .. Chcę zgasić auto przekręcam kluczyk i nadal pracuje silnik.. Tylko nie próbowałem jeszcze wyciągać kluczyka ze stacyjki.. Aha i dodam też że jak auto jest zimne to wkręca się na obr normalnie a troszkę się nagrzeje i lipa odcinka 1,5tys..

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Jak wymieniales komp i immo to moze cos tam zle podlaczyles. Najlepiej jechac na kompa i niech ci sprawdza bo tak to mozna wymieniac bez konca.

  8. #8
    Irek156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati7700 Zobacz post
    Najlepiej jechac na kompa i niech ci sprawdza bo tak to mozna wymieniac bez konca.
    Tylko do kogo ?? szukam kogoś z okolic Jarosławia zna ktoś może kogoś ??

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar mati7700
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd 115
    Postów
    175

    Domyślnie

    Na stronie glownej zjedz w dol i tam masz forum regionalne wejdz w swoje wojewodztwo i tam bedziesz mial.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Może być tak że pompa paliwa siadła i będzie "odcinało". Ile ta alfa nie jeździła?
    Podjedź do mechaniora i zmierz ciśnienie na listwie wtryskowej.
    Ale tak w ogóle to zacznij od podpięcia pod kompa i znalezienia mechanika a nie kowala. Tanio kupiłeś to na pewno liczyłeś się z dodatkowymi kosztami. A tak poza tym tematem jeśli kupiłeś auto zaniedbane, to lubi się mścić zwłaszcza w przypadku 2.0 ts.

Podobne wątki

  1. Duże spalanie w Alfa Romeo 146 1.4 TS
    Utworzone przez Konrad84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2017, 11:31
  2. Alfa 147 duże spalanie
    Utworzone przez TomekRomeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 18:11
  3. Duże spalanie gazu alfa 1.8
    Utworzone przez geraldo007 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 16:39
  4. Duże spalanie na postoju alfa romeo 147
    Utworzone przez calikcalik w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 21:56
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 22:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory