Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Jak spuscic plyn z ukladu chlodzenia???

  1. #11
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    tak ale link dotycacy samej wymiany płynu nie działa

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef
    tak ale link dotycacy samej wymiany płynu nie działa
    Potwierdzam, a jest mi to bardzo potrzebne.... :/
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

  3. #13
    Awagandro
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczy troche poszukac...

    "Ja ci doradzę tak:
    Odkręć węża w najniższym miejscu i zlej płyn. Następnie odkręć dwa węże wychodzące od nagrzewnicy, przygotuj sobie plastykowy wężyk średnica około 1cm, włóż w te rurki z nagrzewnicy. Następnie pożądnie dmuchnij. Powinno wylecieć jeszcze sporo płynu. Przepłukaj następnie układ wodą.

    Na końcu skręć i nalej Paraflu UP (czerwony) rozrobiony z wodą. Koncentrat 1l kosztuje około 21zł. Proponuję zakupić 3l i rozrobić 1:1 z wodą destylowaną - zostanie na dolewki. "

    AUTOR cysio

    Mi pomogł

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Awagandro
    Wystarczy troche poszukac...
    Trochę poszukałem i do tego też doszedłem, nie wiem czy spuszczenie płynu z nagrzewnicy "uwolni" blok silnika od resztek. Chodziło mi dokładnie jak pozbyć się właśnie z stamtąd. Już mam jedną podpowiedź, "płukanie żołądka " Ja natomiast zastanawiałem się czy można jakoś bezpośrednio do bloku włożyć wężyk i odessać resztkę płynu.
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

  5. #15
    melchior
    Gość

    Domyślnie

    ku**wa ale ten Ci włosi są debilami zobili samochód w którym żeby coś naprawić trzeba mieć wszystkie klucze jakie tylko są wymyślone żeby ściągnąć przewód z chłodnicy trzeba sćiągnąć zatrzask którego się teoretycznie mając swoje narzędzia ... nie da ściągnąć

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał melchior Zobacz post
    ku**wa ale ten Ci włosi są debilami zobili samochód w którym żeby coś naprawić trzeba mieć wszystkie klucze jakie tylko są wymyślone żeby ściągnąć przewód z chłodnicy trzeba sćiągnąć zatrzask którego się teoretycznie mając swoje narzędzia ... nie da ściągnąć
    Oni nie są żadnymi debilami, kolego.
    To celowe działanie, żeby przeciętny użytkownik nie mógł nic zrobić samodzielnie przy pomocy prostych narzędzi.
    Jak poczytasz instrukcję to się dowiesz, że ze wszystkim masz jechać do ASO.
    I właśnie o to chodzi, bo z tego są duże pieniądze. A Kowalski ma płacić, albo jak chce się bawić, to musi sobie kupić specjalne szczypce do każdej opaski.
    A że Kowalski umie liczyć to i tak mu wyjdzie taniej w ASO niż kupowanie specjalistycznych narzędzi do pojedynczej naprawy. I oni właśnie na to liczą.

  7. #17
    goofy2
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o te opaski to schodzą po podważeniu śrubokrętem, a założyć można kombinerkami lub kupić nową ze ślimakiem

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar przemoo84
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    BYŁA 145 1.9 JTD 2000 r. :-(
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Oni nie są żadnymi debilami, kolego.
    To celowe działanie, żeby przeciętny użytkownik nie mógł nic zrobić samodzielnie przy pomocy prostych narzędzi.
    Jak poczytasz instrukcję to się dowiesz, że ze wszystkim masz jechać do ASO.
    I właśnie o to chodzi, bo z tego są duże pieniądze. A Kowalski ma płacić, albo jak chce się bawić, to musi sobie kupić specjalne szczypce do każdej opaski.
    A że Kowalski umie liczyć to i tak mu wyjdzie taniej w ASO niż kupowanie specjalistycznych narzędzi do pojedynczej naprawy. I oni właśnie na to liczą.
    dobrze mówisz kolego,koncern i dealerzy nie zarabiają na samym sprzedawaniu aut.prawdziwa kasa jest dopiero z serwisów!!!:-)

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar seba3108
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kielcza
    Auto
    Była AR 156 1.9 JTD, 147 1.9 JTD, jest Giulietta 1.4 MA
    Postów
    27

    Domyślnie

    po spuszczeniu starego płynu idzie przedmuchać żeby cały płyn wyszedł. robiłem tak w fiacie cc sporting 1.1 do zbiornika wyrównawczego sprężone powietrze i wycisło stary płyn. Do tak małego silnika weszło całe 5 litrów petrygo więc przedmuchanie pomogło. oczywiście potem odpowietrzyć całkowicie układ.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Ale kombinujecie ,tylko po co ! wymiana plynu to 15 min spuszczam stary dolnym wężem zalewam petrygo i odpowietrzam, co wam te resztki przeszkadzają

Podobne wątki

  1. Powazna awaria ukladu chlodzenia
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 21:58
  2. [156] Odpowietrzenie ukladu chlodzenia
    Utworzone przez Krzysiek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 17:15
  3. [146] jak spuscic plyn chlodzacy?
    Utworzone przez kwiatu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 10:51
  4. plyn do chlodzenia silnika
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 21:47
  5. [156] nieszczelnosc ukladu dolotowego
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory