Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Piszczenie z prawej strony

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie Piszczenie z prawej strony

    cos mi piszczy z prawej strony (pasazer) i nie bardzo wiem co.

    Piszczenie nie jest zalezne od obrotow / temperatury silnika. piszczy ciagle (od odpalanie do zgaszenia)

    rorzad w komplecie wymieniany byl 40tys km temu

    piszczy mniej wiecej z tej okolicy


    156 1.9 jtd 115km
    Ostatnio edytowane przez murek ; 20-02-2012 o 10:02

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przyglądnij się rolką czy się wszystkie kręcą, może się zatarła jakaś i pasek się ociera o rolkę i piszczy.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    witam kolego ja mam ten sam problem. wymienialem niedawno rozrzad bo jakies 4-5000 temu i zaczelo piszczec i tez z prawej strony ale nie wiem co to piszczy. Dodam ze mam silnik 2.0 TS benzyna 155 KM. ale jak dobrze pamietam to byl juz temat tez gdzies o piszczeniu i tez wlasnie z prawej strony ale tez sie urwal bez wyjasnienia przyczyny co jest powodem.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    może pasek klinowy już jest popękany i piszczy świszczy lub łożysko alternatora.

  5. #5
    Luc156
    Gość

    Domyślnie

    witam . u mnie tez piszczalo jakies dwa dni dodam ze pasek napinacz i rolka zmienione jakies 5miecha temu . jak popsikalem pasek to przestawalo az tak po paru dniach piszczenia zaczelo sie trzec walic i stukac i wkoncu urwala sie rolka od alternatora i pasek zerwalo... alternator nowy i pasek i cisza (teraz tylko skrzypienie gum po tej samej stronie slychac gdzies w zawieszeniu hehe)

    tak bylo u mnie ...

  6. #6
    ufo1009
    Gość

    Domyślnie

    u mnie tak było to wyszło że to uszczelka, gdzieś tam kapało i szczególnie na niskich obrotach piszczało.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc156 Zobacz post
    witam . u mnie tez piszczalo jakies dwa dni dodam ze pasek napinacz i rolka zmienione jakies 5miecha temu . jak popsikalem pasek to przestawalo az tak po paru dniach piszczenia zaczelo sie trzec walic i stukac i wkoncu urwala sie rolka od alternatora i pasek zerwalo... alternator nowy i pasek i cisza (teraz tylko skrzypienie gum po tej samej stronie slychac gdzies w zawieszeniu hehe)

    tak bylo u mnie ...
    Właśnie może być też rolka alternatora zużyta jak u mnie to miało miejsce leciutko popiskiwało ale jak ją zmieniłem jest cichutko, podobno da się ją sprawdzić blokując wirnik i kręcąc rolką ma w sobie sprzęgło.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie

    przyjrzalem sie i widze, ze drga mi minimalnie kolo pasowe (to duze takie chyba to jest pasowe) na ok 1-2mm, moze to byc przyczyna piszczenia? :]

  9. #9
    lestat
    Gość

    Domyślnie

    to piszczenie może być spowodowane odchyleniem się samonapinacza od osi w wyniku nadmiernego naciągu paska wielorolkowego. u mnie tak było i wymieniałem pasek oraz samonapinacz ze 7 razy w komplecie i za każdym razem pasek po pewnym czasie piszczał i rozlatywał się samonapinacz. za 8 razem sprawdziłem wg. katalogu czy średnice wsztstkich rolek na tym pasku są zgodne i okazało się, że jedna z nich jest większa co w konsekwencji dawało maksymalne napięcie napinacza przy katalogowym pasku w rozmiarze 6PK1835 mm długości. po wymianie napinacza i paska na rozmiar 6PK1853 problem piszczenia i rozlatywania się samonapinacza się skończył. ale oczywiści warto również sprawdzić łożysko na alternatorze czy aby nie dobiega żywota swego jak sugerują moi poprzednicy. pozdro.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie

    po wymianie kola pasowego na dayco jest juz cisza

Podobne wątki

  1. dzwonienie z prawej strony
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 16:06
  2. [GTV Spider] Coś tłucze na tylnej osi z prawej strony.
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 21:38
  3. Coś wali z prawej strony
    Utworzone przez MARIN w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:23
  4. Dziwny dźwięk z prawej strony.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 07:06
  5. [156] Dzwonienie z prawej strony
    Utworzone przez zywy21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory