Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: [156] czy mierzył ktoś przyśpieszenie do 100

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie [156] czy mierzył ktoś przyśpieszenie do 100

    Chociaż mam lekką nogę bo juz z tego wyrosłem, to ostatnio za namową kolegi postanowiłem przedmuchac pajęczynki benzynką, by przy okazji przekonać się że nawet z tego niezła frajda. Na początek postanowiłem zmierzyć przyśpieszenie.
    Wychodzi że jakby o sekundę lepsze od danych fabrycznych, ale mierzyłem sam bez pomocy, więc mogłem w stresie dokładnie nie zmierzyć. Ponadto nie przystoi to trochę Alfie, bo ma swoje lata.
    Kolejna sprawa. Czy lepiej do tej prędkości rozpędzać się na dwójce? Czy też po drodze lepiej trójkę wrzucić i w momencie wkładania biegu stracić cenny czas, ale może uzyskać lepszą siłę ciągu silnika czyli moment.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: czy mierzył ktoś przyśpieszenie do 100

    Cytat Napisał tomkap
    Chociaż mam lekką nogę bo juz z tego wyrosłem, to ostatnio za namową kolegi postanowiłem przedmuchac pajęczynki benzynką, by przy okazji przekonać się że nawet z tego niezła frajda. Na początek postanowiłem zmierzyć przyśpieszenie.
    Wychodzi że jakby o sekundę lepsze od danych fabrycznych, ale mierzyłem sam bez pomocy, więc mogłem w stresie dokładnie nie zmierzyć. Ponadto nie przystoi to trochę Alfie, bo ma swoje lata.
    Kolejna sprawa. Czy lepiej do tej prędkości rozpędzać się na dwójce? Czy też po drodze lepiej trójkę wrzucić i w momencie wkładania biegu stracić cenny czas, ale może uzyskać lepszą siłę ciągu silnika czyli moment.
    Mogłeś osiągnąć lepszy wynik z kilku powodów:
    1) przekłamanie licznika, czyli nie osiągnąłeś jeszcze 100km/h w rzeczywistości, mimo, że prędkościomierz był innego zdania
    2) pomiarów zazwyczaj dokonuje się obciążając samochód dwoma osobami i 20l paliwa, Ty wspomniałeś, że jechałeś sam, więc znów wynik na Twoją korzyść
    Oczywiście pomijam inne sprawy, typu ciśnienie w oponach, dokładność pomiaru czasu, warunki atmosferyczne oraz prostą, być może było minimalnie z górki
    Jakkolwiek fajnie, że udało Ci się osiągnąć dobry wynik, bo świadczy to o tym, że mimo wieku, o którym wspomniałeś Twoja Alfa śmiga jak ta lala
    Ja również muszę przeprowadzić taki test rozpędzania 0-100km/h, jak znajdę chwilkę czasu i tzw wenę
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. czy to znaczy, że nasze Alfy osiągną 100km/h już na II Biegu? Nawet nie miałem o tym pojęcia

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    ja swoja 156 1.8 na 2ce do niecałej 100ki dociogne ale szkoda mi tepic autko 8)
    Meravigliosa Creatura-ar156

  4. #4
    Mattti80
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawy temat W tamtym roku na jesień po wymianie świec zapłonowych, przewodów wysokiego napiecia jak i przepływomierza pozwoliłem sobie przetestować jak to jest z tym przyspieszeniem i faktycznie na drugim biegu osiągnąłem prędkośc 110km/h ale tak jak kolega sylwiniusz napisał -szkoda tępić autko. Ale w każdym razie poczułem satysfakcje że w koncu jest to - co powinno być

  5. #5
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Ja także nie tępię autka. Wszystko w ramach eksperymentu Wcześniej probowałem już tak przydusić i zabrakło mi odwagi, bo bałem się że cos się w silniku urwie. Ostatnio jestem także po wymienie świec i sondy. Silniczek ciągnie jak to się mówi na dotyk, więc prowokuje.Ktoś napisał też że Alfa kocha obroty. Jest też odcięcie zapłonu ustawione fabrycznie, jeśli obroty stają sie niebezpieczne dla silnika, chociaż ja nigdy do tego moment nie pojechałem.
    Pytanie ponowione: Wrzucać trójkę czy nie?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Pytanie ponowione: Wrzucać trójkę czy nie?
    Myślę, że tak. Jeśli wszystko ze skrzynią OK i dokonasz zmiany biegu w bardzo krótkim czasie, to możesz na tym zyskać, a już z pewnością jeśli po osiągnięciu 100km/h masz zamiar nadal się rozpędzać.
    Co do odcięcia zapłonu, nie pamiętam kiedy mi się ono przytrafiło
    Natomiast, to fakt - Alfa lubi wysokie obroty, jazda w zakresie 4-6 tys obr/min sprawia niesamowitą frajdę nawet w przypadku 1.8 T.S. Nie uważam też by była to jakaś katorga dla silnika, jeśli oczywiście nie robi się takich rzeczy na zimnym silniku, z niskim poziomem oleju oraz nie wciska gazu w podłogę np. na III biegu przy 60km/h
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Wg mnie jeśli sprawdzasz alfę tylko od 0 - 100 to nie zapinaj trójki, bo tylko na tym stracisz, natomiast jeśli chciałbyś ścigać się dalej to zmieniaj biegi zaraz po osiągnięci obrotów mocy maxymalnej. A co do testów kiedyś sprawdzałem kilka krotnie alfę od 0 - 100, ale jeszcze wtedy była "zamulona" i wychodziło koło 10s. Po wymianach nie sprawdzałem jeszcze jak idzie, ale aż mnie korci :>>
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  8. #8
    ***mach***
    Gość

    Domyślnie

    odnosnie dokładności pomiaru, to najlepiej jest sprawdzic przyspieszenie driftboxem. Zastanawiam sie czy nie ma jekirgo programu na GPS który emuluje driftbox

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa, ja nigdy nie mierzyłem czasu - muszę sprawdzić swojego "dieselka", myślę że do setki jest coś koło 9s - 10s. Natomiast frajda u mnie zaczyna się przy 80 na 3biegu, wtedy Calibry itp. muszą przyznać wyższość Alfy!!! -- hehe rodzinne kombi.

  10. #10
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ***mach***
    odnosnie dokładności pomiaru, to najlepiej jest sprawdzic przyspieszenie driftboxem. Zastanawiam sie czy nie ma jekirgo programu na GPS który emuluje driftbox
    Nie wiedziełem że GPS może być tak dokładny w pomiarze przyśpieszeń.Co widzę z opisu urządzezenia.Skoro tak, to ja mam program GPS Tuner, który ma m.in. te same funkcje co Driftbox i jeszcze wiele innych. Łącznie z kątami natarcia, wysokościami itd. W najbliższym czasie wypróbuję.

Podobne wątki

  1. Słabe przyśpieszenie
    Utworzone przez grubys w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:21
  2. przyśpieszenie w jtd 16v
    Utworzone przez muckers w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 03:16
  3. przyśpieszenie zapłonu
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory