Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Bg-244 środek do czyszczenia wtrysków

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie Bg-244 środek do czyszczenia wtrysków

    Czy może któryś z kolegów stosował BG-244 ?? i czy może sie wypowiedzieć na temat tego preparatu lub ewentualnie polecić jakiś inny dobry preparat do czyszczenia wtrysków.?

  2. #2
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    ja czasami stosuję STP do wtrysków. Nie powiem żeby efekt był jakiś powalający, ale leję co jakiś czas dla zasady. Nie wiem czy jakoś jest udowodnione działanie tych specyfików do wtrysków. Poczekaj na zdanie innych, ja mogę powiedzieć, że STP na pewno nie szkodzi, ale chyba wszystkie te środki to raczej pic na wodę.

    pzdr

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    z tego co wiem to do czyszczenia wtrysków dużo osób stosuje stp(do wtrysków) plus zalać samochód shell v-power , on verva, on gold itd czyli te najbogatsze ropy

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    To ja ci kolego Damianie zdradze tajemnice co do twojej ropki gold verva i v power . Wszystko idzie prawie z jednej rozlewni paliw ( na danym rejonie ). Co prawda stacje dodają pewne specyfiki do paliwa ale w naszych warunkach ciężko stwierdzic czy kazda stacja na 100% tak robi . Bo ,że stacja zowie się np. BP to nigdy niewiesz czy to nie ajent i jakie "triki" stosuje. Powiedzmy ,że jedyne pewne paliwo jest jeszcze na cysternie a potem.....stacje robią samowolki ,które wychodzą dopiero jak kontrola coś stwierdzi. Czemu u mnie w miescie na jednej stacji danej marki paliwo jest dobrej jakosci a na drugiej do bani ( silnik odczuwalnie gorzej chodzi - pewno za sprawą dodatku w postaci wody ) Dlaczego w dobrych silnikach Diesla Forda TDCI u nas po ok 150 000km pompowtryski idą do wymiany???? Bo te auta nie przewidziane są na zasilanie wodą a są bardzo czułe ( ponoc poprawili ) . A wiem to bo kumpel jezdzi cysterną . Najlepiej tankowac na "sprawdzonej " stacji i jak pisał kolega wcześniej dolac od czasu do czasu STP albo inny markowy wynalazek niż tankować tą samą rope pod inną nazwą za dużo wyższą cenę . Możesz wieżyć nie musisz to tylko moja opinia

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    ja Ci wieżę i zgadzam się z twoją opinią w 100% ale jeśli chodzi o ON GOLD z z statoil'a to dużo osób uważa że jest to najlepsza ropa

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jak się zaleje V - power ze sprawdzonej stacji to widać różnicę, jeśli lubi się trochę przycisnąć
    Też leje profilaktycznie STP co pewien czas.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja tez kiedyś lałem STP, ale moim wtryskom pomogła dopiero ich wymiana.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    kobe bo STP to srodek zapobiegawczy jak witamina C A jak już wtryski leją to jeno przeszczep albo regenerucha

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas8512 Zobacz post
    Czy może któryś z kolegów stosował BG-244 ?? i czy może sie wypowiedzieć na temat tego preparatu lub ewentualnie polecić jakiś inny dobry preparat do czyszczenia wtrysków.?
    Jeżeli masz zasyfiałe wtryski to wlej http://www.liquimoly-sklep.pl/produc...nie-0-5L-.html, czyni cuda w naprawdę zasyfiałych silnikach, a co do STP to bez obrazy, ale lepiej niech ktoś się zastanowi co sprzedają na stacjach benzynowych i sam dojdzie do wniosku co to za szajs, jak już to dodatek MILLERS OILS, albo jakiś z rodziny Liqui Moly inne tylko samopoczucie polepszają
    Co do paliwa to może kogoś obrażę ale wasz V-Power, Verva i reszta Super paliw to albo ORLEN, albo LOTOS z mniejszą lub większą ilością dodatku a to że na V-Powerze czuć różnicę jest efektem dużego w stosunku do innych procentowej zawartości dodatku i zapobiegliwości, ponieważ paliwo dostosowuje się do temperatury otoczenia- po co przy -5 dawać paliwo arktyczne, na którym się prawie nic nie zarabia, jak można dać paliwo przejściowe, na którym zarabia się 20 kilka groszy nie każdy tak myśli co było widać w mrozy. Dlatego na jednej stacji paliwo ciągnie lepiej na drugiej samochód zdycha, no i moje ukochane stacje franchaisingowe, na których jakość paliw to loteria i lepiej tam na początku miesiąca tankować

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    kylo1986 ....amen...nic dodac nic ująć....

Podobne wątki

  1. [159] Środek do czyszczenia skóry
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 243
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 16:23
  2. Jaki środek do czyszczenia wnętrza.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 14:12
  3. Jaki środek do czyszczenia wtrysków ?
    Utworzone przez xmaslana w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 20:16
  4. Środek do czyszczenia EGR i przepustnic.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 18:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory