Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] Jaki koszt wymiany rozrządu w JTSie?

  1. #1
    Kamil_WR
    Gość

    Domyślnie [156] Jaki koszt wymiany rozrządu w JTSie?

    Witam. Niestety ale chyba szykuje mi się większy wydatek na wspomniany rozrząd.Przebieg mojej Alfy to 114 tys , rozrząd wymianieny był przy 70 tyś. jednak słychać już wariator.Niestety nie jest to terkot tylko przy odpalaniu a pryka jak diesel cały czas , ponadto mam wrażenie jakby Alfa była troche słabsza. Niestety z tego co wiem wariatora bez wymiany rozrządu naprawić się nie da a już irytuje mnie to klekotanie więc chyba bede musiał wymianić całość.Niestety nie orientuje się za dobrze jakie elementy powinno się wymienić przy wymianie paska rozrządu więc prosiłbym wyliczenie mi niezbędnych części i choćby zbliżone koszta tej imprezy oraz ile mniej więcej może kosztować robocizna ?
    PS. może któryś z kolegów z Radomia lub okolic mógłby mi polecić dobrego mechanika ,któremu bez obaw mógłbym powierzać Alfe?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    2.0 JTS to chyba to sam co stary poczciwy 2.0 TS jesli chodzi o rorząd, wiec cos koło 500zł za rolki i paski

    co do wariatora to sie nie wypowiadam jaki był stosowany w tym silniku

    ale zanim zaczniesz rozbierac pól auta jedz do jakiegos fachury od alf i niech ci dokladnie obada co tam klepie w silniku

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    dwa paski plus rolki , wariator - wszystko takie samo jak w TS

    wymiana wariatora = wymiana oleju wraz z filtrem

    wg zaleceń producenta do JTS lejemy tylko 10W60 (producent wycofał się z wcześniejszych zaleceń) i wymieniamy ten olej co 10kkm zgodnie ze specyfikacją producenta oleju dla silników wielozaworowych

    koszty - zależy gdzie zrobisz zakupy

    pamiętaj że wymieniasz DWA paski a nie jeden (drugi - pasek wałków wyrównoważających)

    jak ktoś ma to wymieniać musi mieć blokady wałków i przyrząd do badania położenia tłoka - bez tego nawet niech się nie zabiera , podobnie jeśli miałby to robić ktoś "znający się" na wszystkich autach - rozrząd w TS i JTS musi wymieniac ktoś kto już to robił (skutecznie)


    części możesz kupić np w www.autosklep24.pl i negocjować rabat dla forumowicza

  4. #4
    Kamil_WR
    Gość

    Domyślnie

    http://www.fiat-lancia-alfa.pl/index...5r-2-0-jts-16v a czy do tego zestawu trzeba jeszcze coś dokupować poza wariatorem?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2007
    Auto
    159 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    tak. Pasek i napinacz wałków balansujących i pompę wody (co 2-ga wymiana) Zadzwoń do tego gościa. to mechanik ok Mińska Maz. Zna sie na Alfach jak mało kto. chętnie wszystko Ci powie co i jak i jest naprawdę niedrogi. Robiłem u niego rozrząd we wtorek. Super gość. PABLO - Paweł 502252520

  6. #6
    Kamil_WR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojocina
    tak. Pasek i napinacz wałków balansujących i pompę wody (co 2-ga wymiana) Zadzwoń do tego gościa. to mechanik ok Mińska Maz. Zna sie na Alfach jak mało kto. chętnie wszystko Ci powie co i jak i jest naprawdę niedrogi. Robiłem u niego rozrząd we wtorek. Super gość. PABLO - Paweł 502252520
    O może powiesz ile Cię wyniosła cała wymiana ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2007
    Auto
    159 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    cały rozrząd 2 paski + wszystkie rolki i napinacze bez wariatora + pasek wielorowkowy 800 zł (części + robocizna)

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojocina
    cały rozrząd 2 paski + wszystkie rolki i napinacze bez wariatora + pasek wielorowkowy 800 zł (części + robocizna)
    Dobra cena za taka robotę...

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  9. #9
    Sebastoss
    Gość

    Domyślnie

    Ja jesienią dałem 480zł za paski conti, rolki i napinacz SKF, a robocizna 120zł

    wiec całość 600zł.

    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2007
    Auto
    159 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastoss
    Ja jesienią dałem 480zł za paski conti, rolki i napinacz SKF, a robocizna 120zł

    wiec całość 600zł.

    pozdrawiam
    Dodaj pasek wielorowkowy i napinacz to cena przekroczy 800 bankowo

Podobne wątki

  1. [156] Jaki koszt wymiany zawieszenia?
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:48
  2. Koszt wymiany rozrządu i zawieszenia
    Utworzone przez tommi w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 17:50
  3. Koszt wymiany rozrządu 2.5 v6
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 21:32
  4. Koszt wymiany rozrządu.
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory