Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Najpierw ciągle grzała, teraz ciągle chłodzi - temat rzeka?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie Najpierw ciągle grzała, teraz ciągle chłodzi - temat rzeka?

    Witam!
    Mam taki drobny problem, że klimatronik w mojej alfie 156 sw 1.9 115 z 2001r, od jakiegoś miesiąca, może dwóch ciągle grzał. Zrobiło się cieplej, schowek zdemontowany, zapłon, zmiana temperatury na panelu i... silnik sterujący klapą ciepło/zimno stoi jak zaklęty. Tak jak przypuszczałem. Nic na siłę - wszystko młotkiem - znaczy się próbowałem mu trochę pomóc - ruszył! Jest sterowanie! Pełen sukces. Niestety po 3 kilometrach znów grzanie na całego... 2 dni temu ta sama zabawa, bez żadnych skutków. Rozkręciłem obudowę silniczka - zębatki. Jedna wyszła bez problemu, klapa się otworzyła, założyłem trybik, zapłon, silniczek się kręci w stronę "ciepłą", niestety później "dociąga" na zimną ile może i koniec sterowania. Nie mając czasu odłączyłem jeszcze akumulator na jakieś 20 min, niestety nic się nie zmieniło prócz tego że teraz mam jedynie powietrze zimne... ok jest ciepło, ale o 6 rano...!!!
    Co jeszcze ten samochód chce od mojej osoby??!!! Ktoś ma jakieś pomysły? Raz w drodze do łodzi też przycięło się na grzaniu, ale zgasiłem i wróciło do normy. HELP!!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Kolego walczę z tym od kilku miesięcy... z tym że mi silniczek w miarę chodził(do czasu aż go nie rozebrałem :] )... Wymieniłem ów silniczek bo tak polecił gość od klimatroników(oczywiście dodał że może być wina czujnika, panelu, ale pierwsze co to silniczek), zrobiłem reset/restart klimy nie pomogło z tym że coś tam ten silniczek się rusza i mogę mieć albo ciepło albo zimno, wypośrodkować się nie da. Teraz chyba wymienię cały panel sterowania bo albo on albo czujnik temperatury... Jeśli to nie pomoże to już nie wiem co... Ktoś kiedyś pisał że to wina termostatu. Ja uważam że nie, może się mylę, ale u mnie termostat wymieniałem niedawno i z uszkodzonym termostatem było ok, tylko że trudno było nagrzać i silnik i wnętrze. Wymieniłem, ładnie łapie temp. otwiera się jak trzeba, sprawdzałem jego praca na kompie i nie ma się do czego przyczepić, a problem z ogrzewaniem pojawił się 3-4 miesiące po wymianie termostatu.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Ja też to przerabiałem wczoraj, w zimi jeździłem cały czas na ogrzewaniu wiec było ok ale teraz jest troche gorąco wiec rozebrałem silniczek bo nie reagował. w srodku wszystko ok po dostarczeniu pradu do silnika działa. Po tym jak zacząłem ruszac trybikami silnik zaczał pracowac normalnie, obstawiam że może ten potencjometr co jest pod niebieskim trybikiem coś nie zadziałał, teraz wszystko poskładałem i jak na razie wszystko działa na jak długo nie wiem zobaczyny.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    A czy sprawdzał ktoś parametry klimy z FES?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 18:34
  2. Najpierw wycie pod maską, teraz jeszcze stukanie
    Utworzone przez Luktoja w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 20:16
  3. Najpierw padła klima,teraz całe auto?
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 09:56
  4. [145] Ciągle przepalający się bezpiecznik
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 11:55
  5. [164] Mruga ciągle
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory