Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dziury w podłodze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroslaw200
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    alfa 156 sportwagon1.9 jtd 2000r
    Postów
    95

    Domyślnie Dziury w podłodze

    Witam.Ostatnio obejrzałem auto od spodu i nie wyglądało źle,gdzie nie gdzie przy progach rudawe naloty.Przeczyściłem je i okazuje się że są dziury że hej.Pojechałem do blacharza a on bez oglądania mi powiedział gdzie jest pognita bo tak one mają w punto jest tak samo,ale popatrzył i cena to 500 za spawanie dwóch stron.Trochę dużo zwłaszcza że z takich zabiegów mam złe doświadczenia,na spawach po czasie wyłazi rdza.Myślałem wyciąć rudego,zabezpieczyć i na to dać blachę ocynk na nity , potem uszczelnienie i konserwacja.Co o tym myślicie?Wydaje mi się że nitowanie będzie lepszym rozwiązaniem niż przegrzewanie blach.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Blacharz powinien wyciąć rudą, wspawać czysta blachę dać konserwację i skasować wtedy ponad 500zł. ja za taką robotę: wycięcie pasków w podlodze o szer ok 10cm i długości 35-40 cm, wspawanie i konserwację od wnetrza i spodu, czyli z 2 stron zapłacilem 900zł - części + robota. nie wiem czy dużo, ale db zrobione jest.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroslaw200
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    alfa 156 sportwagon1.9 jtd 2000r
    Postów
    95

    Domyślnie

    U mnie też jak wytnie to takie łaty będą,tylko robił będzie w domu bo u nich w warsztacie drożej by było.Jeszcze pojeżdżę i zobacze może nitował będę jak będzie czas.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Nie nituje się kolego. Trzeba wyciąć rudą, wspawać nową blachę, zakonserwować i po sprawie. Jak chcesz zrobić sztuczkę to szlifujemy do gołej blachy i na to matę szklaną + żywica epoksydowa.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Zrobiłem jak wyżej: wywaliłem wykładzinę i wnętrze, wyczyściłem podłogę z obu stron do zdrowej blachy, antykorozją w sprayu obficie, 2x kpl. żywica z utwardzaczem i matą szklaną później znów antykorozją i na koniec obficie bitexem z sylikonem z obu stron. ps. maty robiłem max 4 warstwy i gęsto żywicą.
    A dziury był wielkości 30x10cm. Mniej więcej na połowie długości auta P i L strona. Poprzedni właściciel auta zostawił ten samochód w stanie agonalnym. Brak mi słów.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    chłopy to wy drogo macie . Ja zapłaciłem za zrobienie podłogi kompleksowo, 2 duże dziury + konserwacja całości 350zł i wiem że jest to zrobione solidnie. Pamiętajcie drogo nie znaczy koniecznie dobrze... Ja mam zaufanie do swego blacharza nic nie muszę mówić a on mi fotki robi zanim co kol wiek robi a robi naprawdę solidnie i trzymam sie jego od dobrych kilku lat.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    A ja dziś skończyłem łatanie dziur w podłodze, trochę było cięcia i spawania ale darmowo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroslaw200
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Malbork
    Auto
    alfa 156 sportwagon1.9 jtd 2000r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam.Poczyściłem podłogę nie jest tak strasznie,będę dawał matę z żywicą.Pamiętam kiedyś w maluszku miałem wielką dziurę w podłodze ze 3 lata jeździłem,przez ten czas progi się posypały a łata dalej trzymała.Widziałem zdjęcia gdzieś u nas na forum ktoś też matą robił większe dziury i ładnie to nawet wyszło.Dzięki koledzy za rady.Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Co to ma być?! Dziwne dziury w podłodze!
    Utworzone przez Lupus w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 14:40
  2. Dziury w tylnej klapie czym załatać ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 19:47
  3. Dziury w nadkolach.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory