Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: hmm awaria? kilka pytan co do mojej belli

  1. #1
    kamil1991
    Gość

    Domyślnie hmm awaria? kilka pytan co do mojej belli

    Witam!
    Na poczatek opisze historie mojej alfinki. A bylo to tak... Niby super, niby wporzadku smigam sobie alfa rome 156 2,4 jtd 2000 rocznik 136km. kazdy sie ogladal za mna, co widzialem w lusterkach. Nagle z niewiadomej przyczyny czarny dym z tlumika. Chcialem zjechac na bok na najblizszy parking, by obadac co sie stalo. Z kaplicowala turbina... po dluzszym poszukiwaniu turbiny w dobrym stanie postanowilem z regenerowac swoja. Byl pekniety wirnik (ten walek od co na nim siedzi "wiatraczek"). Po regeneracji przyszla piekna, blyszcząca i z luzem poprzecznym ok 1,5mm no coz... mechanik stwierdzil ze to duzo i wstawiam na wlasne ryzyko. Wstawilismy, wymienilem olej (10w40 pol syntetyk) Narazie jestem w fazie "wydmuchiwania" starego oleju z tlumika. Niepokoji mnie fakt, ze przy wlaczonym silniku po wyjeciu bagneta do pomiaru poziomu oleju pryska olej, a z korka do wlewu oleju wydobywa sie delikatny szary dym (wsumie moglbyc od temp silnika blisko 80 stopni, gdzie temp powietrza 8 stopni) Moje pytania:

    1. Mial ktos takie problemy?
    2. To normalne ze z "dziorki" na bagnet pryska olej? czym to grozi?
    3. Moze ktos przyblizyc mi dlaczego turbina wysiadla? przebieg 201tys km. wydaje sie byc dosc malym, a jest orginalny potwierdzony ksiazka serwisowa poprzedniego wlasciciela

    Dodam ze silnik palil mi idealnie w mrozy -25-30 (tak -30, mieszkam na suwalszczyznie, tu to normalne) za gora 2 razem odpalal. Tankowany tylko i wylacznie ON z orlenu.


    PS. duza jest szansa ze zapali mi sie olej w tlumiku?

    Przepraszam, za bledy stylistyczne i ortograficzne.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    pytanie nr raz:
    czemu odebrałeś turbinę po regeneracji skoro była niesprawna ??








  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    myśle ze pompa oleju się kończy dlatego turbina miała słabe smarowanie i jest problem z ciśnieniem oleju, to bym sprawdził jako numero uno bo to szybko spowoduje koniec źle zregenerowanej nowej turbiny jak i reszty silnika

  4. #4
    kamil1991
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    pytanie nr raz:
    czemu odebrałeś turbinę po regeneracji skoro była niesprawna ??
    Nie podobal mi sie ten luz, ale osoba wreczajaca mi turbinke twierdzila ze "tak ma byc" fakt faktem po wypelnieniu jej olejem luz praktycznie zniknal

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Generalnie przebieg pond 200 tyś, nie jest przebiegiem mały.
    Po drugie.. jak słyszę o "regeneracji" turbiny to dostaje gorączki..
    Dla mnie prawdziwa regeneracja, to wyrzucenie z turbiny wszystkiego... pozostawienie jedynie korpusu (wypiaskowanie go), a następnie włożeniu do turbiny nowych części.
    Wtedy masz pewność, że turbina posłuży jakiś czas... Wymienienie jednej części to nie regeneracja, to reanimacja, która podziała na chwilę. Nie wiem ile zapłaciłeś, ale jesteś w plecy. Generalnie częstym błędem wśród ludzi, jest to, że naprawiają turbinę, nie usuwając przyczyny jej awarii. Jeżeli masz problem z pompą oleju (wahania ciśnienia) to wywal ją jak najszybciej, kup nową (podpowiem, że najtańsza jest w serwisie - ok 700 zł). Turbinę oddaj do zakładu gdzie REGENERUJĄ, a nie REANIMUJĄ i "ZAKŁADAJĄ NA WŁASNE RYZYKO" Z mojej strony to tyle.

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  6. #6
    kamil1991
    Gość

    Domyślnie

    regeneracha wg mnie jest dobra, zostaly wymienione:
    koło kompresji
    wałek turbiny
    łożysko ślizgowe
    łożysko oporowe
    odrzutnik
    oringi
    pierścienie uszczelniające.

    z luzem 1,5mm to moze lekko przesadzilem, byl wyczuwalny palcami, ale nie o tym mowa. w chwili kiedy moja bella zachorowala nie mialem za duzo kasy zeby ganiac ja po mechanikach i sprawdzac cisnienie oleju itp. ledwie mi styklo na regeneracje (1200zl) i koszta wstawienia i zrobienia pomniejszych rzeczy. Po wyplacie napewno zainteresuje sie ta pompa paliwowa, dobrze ze idzie wiosna... szykuje sie jazda do pracy rowerem.
    Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Ja jak nie mam pieniędzy, to nie zaczynam wcale roboty.. bo jak mówią "chytry dwa razy traci".. nie wymienisz czegoś, albo kupisz tańsze i się zemści...

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Jeżeli dmucha z bagnetu to możesz mieć zatkaną odmę. Albo silnik ma już przedmuchy.A gdzie regenerowałeś turbo ? W Ełku ? A co do przebiegu to 12 letni diesel na pewno ma więcej nalatane niż 200 tys.Chcesz wpadnij zobaczymy co odometr pokaże.

    P.S. Jaki kolor alfy ? Jakiś nowy nabytek ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczepan Zobacz post
    Ja jak nie mam pieniędzy, to nie zaczynam wcale roboty.. bo jak mówią "chytry dwa razy traci".. nie wymienisz czegoś, albo kupisz tańsze i się zemści...

    Pozdrawiam
    No nie przesadzaj już kolego. Zakres robót w regenerowanej turbinie jest w tym przypadku dobry. Jedynym wyjściem wg Ciebie jest zakup nowej turbosprężarki ?
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Nie, ale jeżeli ktoś wkłada turbinę złożoną pół na pół z części nowych i używanych, to moim zdaniem wyrzuca kasę w błoto... Ja wolałbym poczekać na jakiś przypływ gotówki i zrobić to porządnie ale każdy samemu decyduje o swoich wydatkach i dużo zależy od sytuacji (może samochód był niezbędny i musiał być naprawiony "na już")

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

Podobne wątki

  1. Gaz do mojej belli warto ?
    Utworzone przez mateusz_o w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 21:11
  2. Opony do mojej belli
    Utworzone przez krycho91 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 22:53
  3. 164 Awaria.. 1:0 dla belli
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2007, 10:35
  4. Blacharz dla mojej belli
    Utworzone przez AR_33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2007, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory