Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 156 1.9 JTD - zawieszenie...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.9 JTD - zawieszenie...

    Witam wszystkich! Od dzisiaj jestem posiadaczem Alfy 156 1,9 JTD w kombi, auto ściągane z Belgi, w całkiem przyzwoitym stanie. Pierwsze wrażenia 100% pozytywnie, silnik pracuje równiutko, przyśpiesza bardzo energicznie, żadnych wycieków. Ogólnie po głębszym przyjrzeniu się i przejechaniu kilku km wydaje się być bardzo dobrym zakupem.
    Opinie które słyszałem i czytałem na temat Alf Romeo było bardzo zróżnicowane, jedni uważają że alfa strasznie często się psuje, inni bardzo chwalą sobie silniki JTD, ja jednak postanowiłem kupić auto które po prostu mi się cholernie podoba - dlatego wybrałem Alfe 156. Przeraża mnie jednak zawieszenie, a konkretniej koszt jego eksploatacji po naszych super drogach....:/
    Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wyglądają ceny części do tego samochodu? Jakich części nie kupować, a które kupować? Ile może kosztować naprawa "tłukącego" zawieszenia? ... bo strasznie się boje pierwszej wizyty na trzepaku... :/

    dzięki z góry

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Heh no to tak : części kosztują tyle co do ''wszystkiego'' polecam odwiedzić allegro.pl żeby się o tym przekonać.
    osobiście polecam firmy :TRW,VEMA,LEMFORDER,FEBI
    amortyzatory w dobrej cenie: KAYABA

    Polecam też JTD są w porządku natomiast zawieszenie w moim osobistym przypadku miało datę produkcji tylny łącznik stabilizatora i lewy dolny wahacz był z 1szego montażu jeszcze ( auto z Belgii)
    Warto mieć fajnego fachowca,który ma pojęcie o swojej pracy.
    Czy Alfy się ''psują''? zazwyczaj robią to ludzie,którzy nie potrafią je skutecznie obsługiwać/serwisować
    Czy wytrzyma ? wytrzyma i silnik i zawieszenie dobre auta to są. Kwestia po jakich drogach jeździsz..

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    Dzięki wielki, dobrze wiedzieć na jakie firmy zwracać uwagę. Naprawa układu kierowniczego jest mocno skomplikowana? Znaczy logicznie rozumując im trudniej tym drożej... ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Jeśli kupiłeś dopiero co autko wymień olej , komplet filtrów , rozrząd z pompą wody, przejrzyj płyny eksploatacyjne. Jedz do kogoś kto sprawdzi stan zawieszenia , hamulców i podstawowych zespołów.
    JTD 115KM to bardzo dobry silnik, mało awaryjny silnik. Zrób na początku wszystko co potrzebne i będziesz się cieszył fajnym autem.

    Jeśli chodzi o nowe graty zapraszam do autosklep24.pl - mamy wszystkie części do AR w oryginałach i bardzo szerokiej gamie zamienników. Jest to sklep wyspecjalizowany w makaronie
    Dla Alfaholików stały rabat.
    Na Allegro też jesteśmy obecni ale wole dać dobrą cenę klientowi niż oddać 7% prowizji firmie z RPA więc zapraszam bezpośrednio.
    Zapytania możesz kierować na sklep@autosklep24.pl lub telefonicznie 42 661 40 40.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Tzn w każdym samochodzie np.robota cieknącej maglownicy nie jest przyjemna...ciekawostka byłem w Opolu po dostawcze Berlingo ,ale na miejscu zmieniliśmy wężyk przelewowy i co ? ludzie słysząc w serwisach ee Citroen i haha nie tylko nie to ,a na placu BMW,OPLE (prawie nowy) pieniędzy im nie trzeba? nie myślę,że nie umieli

    ps sklep mi znany i fajny też go polecam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 09:56
  3. Zawieszenie MTS do Alfa Romeo 156
    Utworzone przez duch131 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 12:58
  4. ALFA 75 zawieszenie
    Utworzone przez fiaton w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 01:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory