Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Ile wytrzymuja diesele 1.9 jtd

  1. #1
    Zitah
    Gość

    Domyślnie Ile wytrzymuja diesele 1.9 jtd

    Mam pytanie ile tys km wytrzymuja diesele od AR 1.9 jtd, jtdm? Bo dzisiaj moj bardzo dobry mechanik mowi ze maksymalnie przewidziana zywotnosc takiego silnika to okolo 250tys km, a mam na celowniku 1.9 jtdm ktora ma nakrecone 190 tys i pytanie czy warto sie w to pchac jeszcze czy raczej po zakupie naraze sie na kolejne wydatki bo zacznie sie cos tam sypac ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Powiem ci szczerze- większość sprzedających cofa liczniki. Auto może być w supre stanie ale może mieć nakręcone duuużo km. Najpewniej jest sprawdzać za pomocą kabla VAG podłączonego do kompa- bo z tamtąd jest najtrudniej usunąć przebieg. Ale najlepiej niech się wypowiedzą posiadacze 1.9

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    400 tys km to żaden wyczyn dla tego silnika (znam kilka osób z takimi przebiegami) - nie wiem skąd ten twój mechanik czerpie takie wiadomości. Co do sprawdzenia rzeczywistefgo przebiegu to w JTDM (czyli wersja po FL) jest on zapisany prócz licznika jeszcze trwale w ECU
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    Mam pytanie ile tys km wytrzymuja diesele od AR 1.9 jtd, jtdm? Bo dzisiaj moj bardzo dobry mechanik mowi ze maksymalnie przewidziana zywotnosc takiego silnika to okolo 250tys km, a mam na celowniku 1.9 jtdm ktora ma nakrecone 190 tys i pytanie czy warto sie w to pchac jeszcze czy raczej po zakupie naraze sie na kolejne wydatki bo zacznie sie cos tam sypac ?
    w 2.4jtd mam 260tys. km i poza wymianą jednej płytki zaworowej przy regulacji nic nie tykane. Turbina jeszcze dmucha, olejem nie pluje. W zimie przy -20 odpalał bez oporów. Sądzę że 500tys. km są spokojnie w zasięgu tego silnika.
    Nie wiem jak jtdm, to już trochę inna konstrukcja.

  5. #5
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    w swoim 2.4 jtd mam nakręcone już 280 tys przebiegu (sprawdzane alfadiagiem ) , oprócz paru wycieków i brzęczącej pompy oleju , nie czuć po nim jakiegoś wielkiego zużycia, zimą zapalał przy dużych mrozach bez żadnych problemów.
    Znajomy ma 1.9 jtd z podobnym przebiegiem (używa jej już 2 lata ) i nie ma z nim problemów , oprócz wymian eksploatacyjnych nic się z silnikiem nie dzieje

  6. #6
    Pa1n
    Gość

    Domyślnie

    No to ja się pochwalę swoim przebiegiem, mam 350tys podobnie jak u kolegi słychać łańcuszek pompy olejowej a poza tym wszystko z silnikiem ok. Co prawda mam silnik 2,4 ale to prawie to samo co 1,9.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Dużo zależy od dbania właściciela (a raczej poprzednich właścicieli) o samochód. Zadbany silnik w którym wszystko było wymieniane na czas i na dobre markowe na pewno posłuży dłużej niż z tego samego roku ale zaniedbany. Należy pamiętać o kilku ważnych czynnościach dla diesli jak np na nie gasić silnika zaraz po jeździe czy nie wkręcać zimnego na wysokie obroty. Wtedy przedłuża się jego żywotność.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    Witam , mam 280 tys silnik suchutki , nie bieze oleju , filtry i olej zawsze wymieniam na czas , pozatym nic nie bylo w nim robione , zwawy jak zawsze mam do wymiany teraz swiece bo mi mruga kontrolka i rozrusznik do zrobienia

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zitah Zobacz post
    dzisiaj moj bardzo dobry mechanik mowi ze maksymalnie przewidziana zywotnosc takiego silnika to okolo 250tys km
    lepiej żeby od kupna jtd to już nie był "Twój bardzo dobry mechanik"








  10. #10
    Zitah
    Gość

    Domyślnie

    Tzn moze i ja do konca nie sprecyzowalem mojego pytani... Jego opinia byla na temat silnikow jtd(m) montowanych w fiatach.. Ja stwierdzilem ze to jedna stajnia w sensie fiat, alfa i inne z wloch samochody - byc moze jest cos w tym wspolnego dla tych marek... mimo to wlasnie zakladam ze z wieksza dokladnoscia i przy uzyciu o wiele lepszych czesci byly skladane jednostki napedowe dla AR niz innych... A generalnie chodzi mi o to autko - jak mowie jestem na etapie kupna.. To bedzie moja pierwsza alfa i prawde mowiac strasznie mi sie podoba - zakochalem sie od pierwszego wejrzenia wiec nie chcialbym by to byla gorzka milosc....

    Co powiecie o tym samochodziku?
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12492117


    Czy ta cena jest odpowiednia dla tego samochodu? Sprzedawca po rozmowie ze mna powiedzial, ze wymienili tylko cos w zawieszeniu zaraz po przyjezdzie do PL chyba prawe przednie kolo cos przy kolumnie bo im stukało a tak to mowi ze zyleta i wogole... No ale jak mowie tutaj juz jest 180tys km.... troche mnie to przeraza, nigdy nie mialem samochodu ktory by mial tak nakrecone.... Jednoczenie chcialem powiedziec, ze w roku sadze ze maksymalnie kolo 15tys wykrece... nie wiecej... przynajmniej nie na chwile obecna...

    Aha i jeszcze jedno pytanie tak mi sie przypomnialo - jak to jest z ta skrzynia 6 biegowa... bo generalnie ona jest tylko w tych JTDm. A chyba wszystkie alfy 159 wlasnie jezdza na jtdm + 6 biegowa skrzynia
    Ostatnio edytowane przez Zitah ; 20-04-2010 o 13:14

Podobne wątki

  1. Jak dlugo wytrzymuja wam wahacze gorne?
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 10:36
  2. [145] Diesele w 145
    Utworzone przez mnap86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory