Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    mnie była świeca

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    kolego tito, czyli rozumiem,że silnik Ci juz nie odpala? jakie dokladnie miales objawy? jutro jade do speca rano bo dzis nie mial kompa na warsztacie...

  3. #13
    tito2009
    Gość

    Domyślnie

    W zasadzie to najpierw auto pare razy zgasło mi w czasie jazdy. Pozniej pojawiało się coraz mocniejsze dymienie : to na biało, to na niebiesko, to na czarno i tak na zmiane. Auto zaczęło tracić na mocy coraz częściej gasło, więc wyczytałem na forum, że to może być winą zabrudzonego (badz niesprawnego) EGR. No więc poczytałem troszkę na forum i zabrałem sie do zaślepiania EGR i czyszczenia kolektora. Efekktem cieszyłem się przez 300metrów. Nagle autem zaczęło sie trząść i coś zaczęło stukać głośno, kopcić na biało i niebiesko jednocześnie. Zgasiłem Ją i do domu wróciła na zaprzęgu. Sprawdzałem stan oleju przed wyjazdem i był w normie, a po powrocie jak silnik ostygł było go sporo mniej. Płynu chłodzącego nie ubyło. Naczytałem się już różnych rzeczy na forum, ale dopóki nie będę miał funduszy na remont to pewnie nic nie zdziałam. Żeby nie być gołosłownym zamieszczam link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=RA7fUzqne8A&feature=youtu.be

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    kurde to chyba cos z ukladem korbowodowym masz;/ moja tak nie chodzi, nie klekocze w ten sposob trzeba przylozyc ucho zeby uslyszec jak postukuje prawdopodobnie wtrysk.Silnik nie chodzi równo ale na obrotomierzu w ogole tego nie widac;/ Dzis bylem w warsztacie i po podpieciu kompa okazalo sie,ze czujnik cisnienia doladowania generuje blad, turbina wstepnie sprawdzona i nie ma sie do czego przyczepić, maja zdjac dolot i caly uklad wyczyscic razem z czujnikiem ( sam niedawno zerkalem na dolot po zdjeciu rury intercoolera i kolanka przy przepustnicy gaszacej i tyle syfu ile tam jest to az ciezko opisac;/ ) ale mimo tego prawdopodobnie padl ktorys ze wtryskow(oby nie komplet). Zobaczymy co bd jak przeczyszcza ten dolot... trzymajcie kciuki zeby na wtrysku co najwyzej sie skonczylo;/
    Ostatnio edytowane przez don camillo ; 11-04-2012 o 08:42

  5. #15
    tito2009
    Gość

    Domyślnie

    Oby bracie.

  6. #16
    tito2009
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał don camillo Zobacz post
    trzymajcie kciuki zeby na wtrysku co najwyzej sie skonczylo;/
    Wiesz już na czym się skończyło??

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    kolego tito zerknij gdzie podział sie o;ej jesli jest w dolocie to turbina puszcza, moze puszczec przez przytkana odme , a jak zawalisz komore spalania olejem no to wszystkiego dobrego bo dojda jeszcze wtryskiwacze

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kierzkovsky
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 sportwagon Q4 1.9JTDm 150KM
    Postów
    86

    Domyślnie

    Tez kiedys mialem, ze mi gasla slabla i dymila... Wymienione wszystkie 4 wtryskiwacze i jak reka odjal wszystko

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    witam ponownie kolektor i caly dolot wyczyszczony z sadzy i syfu, jak pojechalem dzis do goscia od wtryskow to po zapaleniu dymila jak wczesniej na bialo-niebiesko;/ a jak do niego dojechalem czyli po ok 15 km to nawet dymka nie puszczala ale pracuje dalej niezbyt rowno i po pregazowaniu dymi na czarno;/ zostawilem u goscia i ma najpierw spr kompresje zeby wykluczyc,ze cos sie posypalo w silniku,a potem bd sprawdzal wtryski... krzyknal 280 za regeneracje 1 wtrysku i 1 rok gwarncji... wiec zobaczymy co wyjdzie... napisze jak bd cos wiadomo

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    no i jednak okazało się po pomiarze kompresji, ze jeden cylinder ma 14 atmosfer a reszta 28 30 i 30 ;/ jakis matol nie wiem czy jeszcze we wloszech czy juz w polsce chcial wykrecic swiece zarowa, niestety ja ukrecil wpadla elektroda i zrobila odgnioty na tloku... co doprowadzilo po niedlugim czasie do pekniecia tloka i zarysowania gladzi cylindra... po wielkiej myslenicy czy kupowac uzywany silnik w niewiadomoym stanie doszlismy do wniosku,ze silnik ten bd remontowac... juz wyciagniety z auta i jtr do szlifierza, glowica przy okazji tez bd zrobiona( uszczelniacze zaworowe, gniazda zaworowe itd.) oraz szlif pozostalych cylindrow i nowe pierscienie... miejmy nadzieje,ze silnik dostanie owe drugie zycie i odwdzieczy sie trwaloscia jaka 1.9 ma w zwyczaju pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Kopci na Biało/Czarno/Niekiedy Niebiesko
    Utworzone przez pyskus4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 20:02
  2. Alfa .147 2.0 TS dymi na niebiesko
    Utworzone przez tomaszgw86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 09:21
  3. Dymi na niebiesko
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:16
  4. Dymi na Niebiesko 2,4 jtd
    Utworzone przez lukas8512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 15:21
  5. 1,9 JTD kopci na biało niebiesko pomocy !
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 08:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory