Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko

    Witam koledzy, wszystko zaczelo się od dymienia na bialo-niebieski kolor przy odpalaniu zimnego silnika, kontrolka swiec zarowych mi miga po zapaleniu wiec wnioskuje,ze swiece nie grzeja, ale jak juz sie rozgrzala to nie dymila na ten kolor lecz na czarno ale bez jakiejs wielkiej tragedii. A teraz auto stracilo na mocy i dymi ciagle na bialo-niebiesko, nawet na wolnych obrotach i po rozgrzaniu;/ dodtakowo silnik nierowno chodzi na woilnych obrotach. Tak jakby nie palila na 1 cylinder. Co moglo sie rozsypac?;/ czyzby lejace wtryski, ktore zimne nie byly szczelne i laly i dopiero po rozgrzaniu sie uszczelnialy i teraz juz nagle padly calkiem? Czy to np. nagle sam przestawil sie rozrzad?;/ we wtorek jade do speca od silnikow koncernu fiata , ale czy polecacie w krakowie kogos godnego uwagi kto dobrze zna sie na rzeczy? Co moge jeszcze ewentualnie spr sam?
    Sorki za milion pytan,ale bardzo mnie martwi ta usterka bo autem wlasciwie lepiej chyba nie jezdzic;/ Dziekuje bardzo za odpowiedz i pomoc mi ...
    P.S Aha dodam,ze smród spalin nie wskazuje na olej tylko na paliwo nie przepalone dodatkowo nie zauwazylem zeby pila olej...

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    1. Turbo mówi że ma już dość.
    2. Świece żarowe do wymiany

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    1) TURBO POWIEDZIAŁO PAPA
    2) Sprawdź, która świeca jest do wymiany i ją wymień.


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Do sprawdzenia wtryskiwacze, gdyż któryś może tzw. "lac". Raczej bym tego nie bagatelizował, tylko dał wtryskiwacze do konkretnego sprawdzenia ew. regeneracji. Taki dymek biało-niebieski, może swiadczyc o nie spalanej mieszance powietrzno-paliwowej. Świece żarowe sprawdź, gdyż jak są nie sprawne to silnik podczas rozruchu tez może nie dopalac całego paliwa wtrysniętego do cylindrów.
    Kolejna sprawa jak silnik Ci nie równo chodzi tzw. "obroty falują", to mogą wtryskiwacze już mocno popuszczac, przez co regulator ciśnienia paliwa pracuje skokowo tj. musi ciągle zmieniac swe otwarcie, gdyż paliwo, gdzieś szybko może uciekac.
    Mrugająca kontrolka "świecy żarowej" nie koniecznie musi zwiastowac uszkodzenie którejś ze świec. Równie dobrze może to byc sam sterownik.
    Wzrosło Ci spalanie? Odpala gorzej po dłuższym postoju? Czy ubywa oleju silnikowego?
    Ostatnio edytowane przez majster ; 09-04-2012 o 12:12

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Co wy z tymi świecami, Płynu chłodzącego nie ubywa?

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonzaj Zobacz post
    Co wy z tymi świecami
    Ze świecami nic, ale jak wyjaśniłem wyżej do sprawdzenia, wiec nie wiem w czym kolega widzi problem. Ja też nie lubie jak mi ta kontrolka mruga, bo jednak coś złego sygnalizuje...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    oleju nie ubywa, plyn chlodzacy bez zmian, jutro jade do mechanika i zobaczymy jaki werdykt...tez mysle,ze to wtryskiwacze bo smrod z wydechu to raczej nie spalone paliwo... dziwne,ze zadna kontrolka od silnika sie nie swieci ,nie wiem czy to w sumie dobrze czy zle;/ swiece zarowe na bank do spr tylko na razie mysle spr wazniejsze podzespoly bo pewnie trzepnie po kieszeni;/ ale dzieki koledzy za propozycje bd dawal znac co i jak a polecacie jakis warsztat dobry w krakowie lub okolicach? wtryski na pewno bd nalegal zeby sprawdzic w jakims dobrym miejscu i na stanowisku diagnostycznym.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    podczepię się pod temat , mówicie że mrugająca kontrolka świec to nie koniecznie spalona świece , a jak na FES'ie wyskakuje mi błąd P0380-CENTRALKA PODGRZEWANIA ?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków-Dojazdów
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 JTD CF 3 115 koni 2001
    Postów
    77

    Domyślnie

    to pewnie chodzi o uszkodząną centralkę sterującą podgrzewaniem świec, gdzies kiedys na forum wyczytalem,ze jest tam jakis stycznik i czasem lubi sie skleic i swiece grzeja non stop i w konsekwencji moga sie przepalic, w kazdym razie moze w kierunku centralki idz...

  10. #10
    tito2009
    Gość

    Domyślnie

    Mam ten sam problem co kolega, z tym ze jezdze (a raczej jezdzilem dopoki sie nie posypala) Alfa z silnikiem 2,4 jtd. Podpinam sie pod temat i jestem ciekawy co konkretnie jest winowajca. Sam pojechalbym do speca, ale poki co fundusze sie skonczyly bo juz sporo w moja Belle zainwestowalem ;/

Podobne wątki

  1. Kopci na Biało/Czarno/Niekiedy Niebiesko
    Utworzone przez pyskus4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 20:02
  2. Alfa .147 2.0 TS dymi na niebiesko
    Utworzone przez tomaszgw86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 09:21
  3. Dymi na niebiesko
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:16
  4. Dymi na Niebiesko 2,4 jtd
    Utworzone przez lukas8512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 15:21
  5. 1,9 JTD kopci na biało niebiesko pomocy !
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 08:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory