Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem ze skrzynią? 156 1.9 JTD

  1. #1
    Bronek
    Gość

    Domyślnie Problem ze skrzynią? 156 1.9 JTD

    Witam, mam prośbę może ktoś z was będzie umiał mi wstępnie pomóc. Od wczoraj w mojej alfie pojawił sie problemik a mianowicie w trakcie jazdy puszczając gaz na 1, 2 i 3 czuć było takie mocne metaliczne uderzenie a dziś mega niespodzianka- w czasie jazdy po wrzuceniu 3 nagle zgrzyty i auto przestało jechać... Każdorazowe naciśnięcie sprzęgła powoduje taki dzwięk jakby ocierania/szurania i tak samo przy wciśniętym pedale sprzęgła wrzucenie każdego biegu powoduje zgrzyty, biegi wchodzą, ale wszystko zgrzyta a samochód nie jedzie. Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić a mój znajomy mechanik zerknie dopiero jutro. Ma ktoś jakieś sugestie? dodam że wcześniej nie było żadnych objawów, zarówno sprzęgło jak i skrzynia działały normalnie. Po prostu pstryk i padło. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2
    kowal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bronek Zobacz post
    Witam, mam prośbę może ktoś z was będzie umiał mi wstępnie pomóc. Od wczoraj w mojej alfie pojawił sie problemik a mianowicie w trakcie jazdy puszczając gaz na 1, 2 i 3 czuć było takie mocne metaliczne uderzenie a dziś mega niespodzianka- w czasie jazdy po wrzuceniu 3 nagle zgrzyty i auto przestało jechać... Każdorazowe naciśnięcie sprzęgła powoduje taki dzwięk jakby ocierania/szurania i tak samo przy wciśniętym pedale sprzęgła wrzucenie każdego biegu powoduje zgrzyty, biegi wchodzą, ale wszystko zgrzyta a samochód nie jedzie. Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić a mój znajomy mechanik zerknie dopiero jutro. Ma ktoś jakieś sugestie? dodam że wcześniej nie było żadnych objawów, zarówno sprzęgło jak i skrzynia działały normalnie. Po prostu pstryk i padło. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Witam
    Opisane przez Ciebie dolegliwości sugerują iż mogło się posypać łożysko oporowe, dalsza jazda może spowodować uszkodzenie sprzęgła, a w najgorszym wypadku awarię skrzyni biegów.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    sprzęgło valeo 580 pln wymiana 250 300, uszczelniacz wału 100
    Ostatnio edytowane przez bonzaj ; 15-04-2012 o 17:23

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Miałem coś podobnego z 2 tygodnie temu, w moim przypadku padł docisk, a raczej jego mocowanie w tarczy .
    Nowe sprzęgło to 600zł , a teraz pytanie jak koło dwumasowe się trzyma i reszta bo jak auto rozebrane to warto posprawdzać.
    Ja wymieniłem sprzęgło i koło dwumasowe ( 1900zł) + olej w skrzyni ( 60zł) + okazało się ze gumy na przegubach się pocą ( 40 zł ) + gumy stabilizatora ( 40 zł ) + guma wysprzęglika sparciała (15 zł ).
    Co do robocizny warto poszukać bo ceny się wąchają strasznie od 400-600 zł
    Ja osobiście zrobiłem to ze znajomym mechanikiem więc skasował mnie nie dużo po znajomości.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmlover Zobacz post
    Miałem coś podobnego z 2 tygodnie temu, w moim przypadku padł docisk, a raczej jego mocowanie w tarczy .

    Nowe sprzęgło to 600zł , a teraz pytanie jak koło dwumasowe się trzyma i reszta bo jak auto rozebrane to warto posprawdzać.
    Ja wymieniłem sprzęgło i koło dwumasowe ( 1900zł) + olej w skrzyni ( 60zł) + okazało się ze gumy na przegubach się pocą ( 40 zł ) + gumy stabilizatora ( 40 zł ) + guma wysprzęglika sparciała (15 zł ).
    Co do robocizny warto poszukać bo ceny się wąchają strasznie od 400-600 zł
    Ja osobiście zrobiłem to ze znajomym mechanikiem więc skasował mnie nie dużo po znajomości.
    Faktycznie mogą byc to różne przyczyny Twojej awarii... Jak kolega wyżej, również wymieniałem sprzęło, dwumasówkę, docisk, od razu uszczelniacz w skrzyni oraz łozysko oporowe. Koszt: 1950 sprzęgło + dwumasa, 150 docisk, robota 500zł. Ważne, żeby dobrze zrobili i sprawnie, różnicę 100-200zl mozna przeboleć...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    no to cie pięknie skasowali masakra, przecież sprzęgło to jest mn. docisk!-2050 !

  7. #7
    Bronek
    Gość

    Domyślnie

    Witam, okazało się że otwór na wałek w tarczy sprzęgła całkowicie się wyrobił, wymieniono docisk tarczę i łożysko oraz uszczelniacz na wale. Wszystko chodzi cacy ale jest jedno ale- jak wcisnę pedał sprzęgła do dechy to słychać że coś rzęzi... jakby coś mieliło...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    A olej w skrzyni??

  9. #9
    Bronek
    Gość

    Domyślnie

    także wymieniony na nowy.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bronek Zobacz post
    Witam, okazało się że otwór na wałek w tarczy sprzęgła całkowicie się wyrobił, wymieniono docisk tarczę i łożysko oraz uszczelniacz na wale. Wszystko chodzi cacy ale jest jedno ale- jak wcisnę pedał sprzęgła do dechy to słychać że coś rzęzi... jakby coś mieliło...
    To jak oni Tobie ten samochód zrobili?? Jazdy próbnej nie wykonali?? Konowały...

Podobne wątki

  1. Problem ze skrzynią 159 1.9
    Utworzone przez mekka27 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 17:52
  2. Problem ze skrzynią 1.9 JTD
    Utworzone przez Calmore w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 11:29
  3. [145] Problem ze skrzynią.
    Utworzone przez piotreek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 12:33
  4. Problem ze skrzynią AR 147 1.6 ts
    Utworzone przez Raf Z.G w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 08:08
  5. problem ze skrzynią w 2,4 jtd
    Utworzone przez mustang17 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory