Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [156] Ciężkie wciskanie sprzęgła

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Teoretycznie wyeksploatowanie sprzęgła nie powinno mieć związku z siłą potrzebną do jego wyciskania. Jeszcze nie widziałem sprężyny, która "stwardniałaby" podczas eksploatacji - raczej powinno być odwrotnie - im starsza i bardziej wyeksploatowana sprężyna, tym mniejsza siła docisku. Dlatego powodem musi być zacieranie jakiegoś elementu ruchomego i stąd ten opór - tarczę i docisk raczej bym wykluczył.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki.

    Najbardziej mnie dziwi to, że samochód ma przebieg okolo 100 000 km, co potwierdza nie tylko jego stan na zewnątrz i wewnątz ale i książka serwisowa. A sprzęgiełko powinno chyba wytrzymać troszkę więcej.

    Sprobuję jeszcze porownać pracę sprzęgła u mnie z i innymi alfami 1,8 TS.

    Także nie dziwcie się jak zaczepie kogoś z Was na parkingu...

    Pozdrawiam
    gord

  3. #13
    ViP Pirat drogowy Avatar doldi
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2000 rok pjemnosć 2000l
    Postów
    197

    Domyślnie

    wymień docisk
    ja miałem to samo
    Niech Alfa będzie błogosławiona, niech każda jej droga będzie wysławiona...

  4. #14
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt
    jak sie dowiedziałem nie opłaca się wymieniać samego docisku więc lepiej zainwestować w kompletne sprzęgło!
    Popieram w 100 % różnica cenowa zapewne będzie niewielka a robota jedna, i cena u mechanika taka sama jak za wymianę samego docisku. Ja nie uwzględniam w takim wypadku żadnych pozornych oszczędności. Takie niepełne naprawy szybko się zemszczą. Lepiej zrobić raz a porządnie :!:
    Nowe sprzęgło i docisk i święty spokój na następne 100 tyś km. :!:

  5. #15
    april
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Jeśli chodzi o siłę z jaką trzeba użyc do wciśnięcia sprzęgła to jest to wartośc dla każdej AR inna.Kolega tutaj pisze,że jak wymnienił docisk to wszystko wróciło do normy(jakiej???)Jestem mechanikiem i takie teorie to dla mnie niezła bajka.Teoria "zmęczonych "sprężyn jest jak najbardziej prawidłowa(to nie mięsień na siłowni),ale...Jak wszyscy pewnie zauważą to sprzęgło pracuje w bardzo niekorzystnych warunkach.Głównie chodzi o syf który powstaje z okładziny,a i kurzu jest niemało,wliczając w to piach i sól.Także wszelkie powierzchnie które teoretycznie powinny byc ślizgowe zamieniają się w "piasek na lodzie".Wyobraźcie sobie,że sól,którą te barany sypią jezdnie wchodzi w reakcję z każdym metalem.I tak w koło.Tworzy się nalot,wciśniesz parę razy sprzegło i go nie ma.Natomiast materiał też znika.Sprawa,która sie jeszcze okazuje w autach to zmiana osiowaści otworów na osi wysprzęgnika.Gdy "wyrobi się "tuleja następuje zmiana osiowaści i stąd większe tarcie.Generalnie jest tak,że jak tylko macie możliwośc w jakikolwiek sposób smarowac elementy współpracujące ze sobą to sprawa się wyjaśni bardzo szybko.Jak kupiłem AR też byłem zaciekawiony dlaczego "ciężko chodzi"Poczytałem na forach i zastosowałem najprostrzą metodę.Wysmarowałem wszystkie osie obrotu i powierzchnie ślizgowe od wewnątrz czyli w kabinie.Pedał teraz o wiele lżej chodzi,ale pozostało jeszcze ten charakterystyczny klik.Niestety to już zużycie,ale kiedyś to naprawię.Pozdrawiam.
    PS Nie przejmujcie się,że tak sie rozpisałem,ale jak juz mnie napadnie,żeby coś wyskrobac to skrobe.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsko-Biała
    Auto
    147 1.9 JTDm 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Temat trochę stary, ale niestety mam podobny problem.
    Sprawa jest o tyle dziwna, że niedawno bo miesiąc temu, sprzęgło zostało wymienione na nowe (po 130 000 km). Zanim wymieniłam, objaw był podobny, pedał chodził ciężko, az w pewnym momencie nie mogłam go w ogóle wcisnąć no i skończyło się holowaniem do mechanika. Od wczoraj zauważyłam, że pedał znowu zaczyna ciężko chodzić...jakies rady co to może być?

Podobne wątki

  1. [159] Ciężkie działanie sprzęgła.
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 21:13
  2. Ciężkie odpalanie 2.0 T.S
    Utworzone przez marcinc6 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:15
  3. Ciężkie pierwsze odpalenie 2.5 V6
    Utworzone przez wojo003 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 21:23
  4. [159] Ciężkie odpalanie 1,9 JTDm
    Utworzone przez MARLEE w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 07:24
  5. Ciężkie zapalanie
    Utworzone przez Woju w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory