Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Wymiana wahaczy górnych - niepowodzenie.

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    A więc finalnie udało się rozwiązać problemy z wymianą zawieszenia. Okazało się że element górnego wahacza został słabo dokręcony. I to on powodował stuki. Wahacz poruszał się zamiast w tuleji to poruszał się na luzie tej długiej śruby.

    Pomimo iż problematycznie, to jestem zadowolony z tego że udało mi się wymienić te wahacze samemu. Na przyszłość będę wiedział jak wymienić i strach przed "Kosztami" problemu z górnymi wahaczami ograniczy się jedynie do firmy wahaczy które będę chciał wykorzystać.

    Refleksja: Jeżeli kogokolwiek umiejętności w dziedzinie mechaniki pojazdów ograniczają się jedynie do przeczytania opisu wymiany krok po kroku, niech lepiej poświęci te 100 -200zł i odda samochód do mechanika. Jak wiadomo Mechanik wie co robi, ma z reguły profesjonalne narzędzia i przede wszystkim czas. Gdyby nie fakt że postawiłem sobie jako cel tą wymianę, to pewnie dla świętego spokoju oddałbym samochód do warsztatu.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Odgrzebię kotleta: mam chytry plan, żeby ścisnąć sprężynę amortyzatora ściągaczami do sprężyn ile się da, a potem przesunąć ściśniętą już sprężynę w górę (lub w dół, zależnie gdzie będzie więcej miejsca) amorka tak, żeby zrobić miejsce na wyciągnięcie tej długiej śruby. Trochę mi się nie chce naciągać z odkręcaniem łącznika stabilizatora, na parkingu, w mroku, zimnie i deszczu . Bo przez 17 poprzednich lat nikt nie wpadł na to, żeby przełożyć tę śrubę odwrotnie :].
    Ewentualnie jakimś czymś włożonym między zwoje sprężyny rozciągnąć je tak, żeby główka śruby przeszła. Czy ktoś tak już może kombinował?

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nie wyciągniesz jej bo się zaprze od podłużnicę. Luzowanie mocowania i widełek to 15 min więcej roboty i wtedy wyciągasz na lajcie.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Bosch i nowa śruba za piątkę i jest najszybciej.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kastasqad89 Zobacz post
    Bosch i nowa śruba za piątkę i jest najszybciej.
    Za 5 zł nie kupisz śruby 12.9 o dł 18 cm. Więc nie januszuj tu.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Poszła do serwisu. Sworzeń wahacza się zaspawał na amen w zwrotnicy. Nie pomogły dwa spore młotki ani ściągacz, a nie chciałem obijać zwrotnicy bez sensu.
    Te trzy kilometry do serwisu przejechałem bez nakrętki na sworzniu, bo nie chciała się odkręcić i została obcięta diaksem. Miałem nawet nadzieję żeby się po drodze odczepił (jechałem wolno), wtedy bym go sobie od razu na poboczu wymienił . Ale się przyssał na amen. Niech się z dziadem męczą fachowcy .

  7. #47
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Teraz fachowcy beda obijac zwrotnice

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    . Może i początkowo obijali, ale na rachunku mam: ,,wymiana wahaczy górnych z demontażem półosi" - więc pewnie w końcu zdjęli całą zwrotnicę i wkręcili w imadło, albo jakoś tak. Nie rozmawiałem z nimi osobiście (robili mechanicy z drugiej zmiany, a auto odebrałem rano), ale na starych wahaczach nie ma śladów rozwiercania. Mechanicy na moją prośbę wkręcili tę długa śrubę łbem w stronę nadkola, więc następnym razem to faktycznie zmienię je sobie pod blokiem. Sworznie już raczej nie zdążą się zapiec, bo jako że na wahacze budżet był już skromny (ledwie tydzień wcześniej Alfa dostała nową sondę lambda i nowe amortyzatory), to kupiłem Fasty, a te pewnie najdalej za rok-półtora będą do wymiany .

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Za 5 zł nie kupisz śruby 12.9 o dł 18 cm. Więc nie januszuj tu.
    Jak bym nie kupił za tyle to bym tak nie pisał.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    To normalne, że w 156 po wymianie kompletu wahaczy przód kierownica przestała sama odbijać podczas jazdy do pozycji "na wprost" po skręcaniu? Czy jest szansa, że mechanik coś schrzanił... Dziwnym trafem zaczął też świeżo lecieć olej na przegubie, ciekawe czy mechanik maczał w tym palce czy po prostu zbieg okoliczności.

Podobne wątki

  1. samodzielna wymiana wahaczy górnych
    Utworzone przez bejo911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 01:21
  2. Wymiana wahaczy górnych przednich
    Utworzone przez kolos22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 20:11
  3. Wymiana wahaczy tylnych górnych - "banany"
    Utworzone przez yago_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 20:20
  4. [147 156 166] tuleje górnych wahaczy
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory