Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Wentylator klimatyzacji nie załącza się z klimatyzacją a pod FES działa bez problemu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tryme
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    wiosce pod Opolem
    Auto
    AR156 2.5 V6
    Postów
    138

    Question Wentylator klimatyzacji nie załącza się z klimatyzacją a pod FES działa bez problemu

    Witam Serdecznie,

    Mam bardzo słabo chłodzącą klimatyzację w AF156 2.5 V6. Klima jest świeżo nabita, filtr wymieniony, pod FES brak błędów, oba wentylatory da się w nim bez kłopotu uruchomić.

    Problem w tym, że podczas jazdy nie załącza mi się wentylator klimatyzacji nawet, gdy mam włączoną klimatyzację bardzo długo. Wydaje mi się, że chłodnica klimatyzacji nie jest odpowiednio chłodzona co przekłada się słabą wydajność chłodzenia wewnątrz kabiny.

    Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? Gdzie szukać przyczyny?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    ja mam to samo, nie załancza mi się w ogóle wentylator, tylko nie czekaj za długo bo rozpi...li Ci układ ciśnienie jak wentylator się nie załonczy
    u mnie wszystko było sprawdzane, jutro może jede do kolegi żeby coś poradził mi na to, a co do FES to tylko próby załączeń wentylatorów i to wszystko, nie sugeruj się FES, najlepiej podłącz się kompem pod klimę i sprawdź błędy na klimie!

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    z kompem można się podpiąć tylko po lifcie a co do nie załączania się klimy to może już ci czynnik uciekł lub masz podobny problem jak kolega marcinq24 czyli gdzieś przerwa na przewodach elektrycznych.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    przerwy nie ma na przewodach bo było przedzwaniane, tak myśle, że wina jest na czujniku temperatury 2 (zewnętrznej) dziwne, może i nie ale błędu nie można wykasować!

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    156 jtd - kartofel ;)
    Postów
    288

    Domyślnie

    mam ten sam problem że wiatraki nie startuja sprężarka się normalnie wlącza ale wiatraki nie, ale chyba ilość czynnika chłodzącego nie ma nic do wentylatorów co?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ilosc czynnika nie powinna miec znaczenia a caly problem w tym ze jak nie dziala wentylator to cisnienie rosnie az do zadzialania zaworu bezpieczenstwa. Obserwowalem to przy nabijaniu i po jakims czasie moze to oslabic na tyle uklad ze cos strzeli. Ja wybieram sie z tym problemem po majowce do jakiegos speca.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ilość czynnika ma bardzo duże znaczenie co do załączania się wentylatorów ale czujnik temp zewnętrznej może powodować nie włączanie się sprężarki bo uszkodzony czujnik pokazuje temp minusową a w naszych autach klima nie działa poniżej +4 stopni.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ja mam nieszczelną sprężarkę klimy. Pytanie, czy pakować kasę na uszczelnienie tego jakimiś uszczelkami i ogólnie w regenerację, czy darować sobie i kupować nową sprężarkę?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Z tego, co mi wiadomo (przeczytane na forum), to przy włączonej klimie pracą wentylatora(ów) steruje presostat więc może nim się zainteresujcie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    jeśli kupisz nową to nie będziesz miał z nią problemów ale jeśli kupisz używaną to będziesz miał ciągle problemy, gdzie masz nieszczelna sprezarke bo moze wystarczy wymienic oringi
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

Podobne wątki

  1. Wentylator chłodnicy nie załącza się
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-03-2019, 18:59
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:31
  3. Wentylator klimatyzacji raz działa raz nie
    Utworzone przez mc007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 10:26
  4. Wentylator chłodnicy sam się załącza
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 14:23
  5. Wentylator chlodnicy nie załącza sie
    Utworzone przez Gargamel2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory