Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: czasem zapala się kontrolka ABS

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    a co to może być przyczyną? dziś przejechałem ponad 150km i wszystko było ok. jednak nie zawsze tak jest...czy to wina głupiego bezpiecznika???
    Raczej jak by Ci bezpiecznik się spalił to byś już na stałe nie miał ABSu a nie tak że czasami masz a czasami nie. To posprawdzaj tą wtyczkę jeszcze od tej elektroniki na centralce, nic cię to nie kosztuje a będziesz pewien czy to nie wina połączenia. Podepnij pod kompa, inaczej to gdybanie tylko. Może u Ciebie być tak jak u mnie a może i być przyczyna gdzie indziej. Z kompem szybciej to ogarniesz.

  2. #12
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Mam to samo u siebie tylko że ja jakoś wole jeździć bez absu a powyżej tak +\- 110 na godzinę zapala mi się jeszcze lampka od ręcznego .

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Duże prawdopodobieństwo ,że tak, poprostu zmiń to tylko 7 złotych a jak sie nie boisz małego ryzyka to wsadź drut na próbę.
    Już więcej czasu straciłś na zastanawianie si niż trzeba na wymiane bz za 7 złotych
    Ostatnio edytowane przez bonzaj ; 13-05-2012 o 21:08

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek Zobacz post
    Mam to samo u siebie tylko że ja jakoś wole jeździć bez absu a powyżej tak +\- 110 na godzinę zapala mi się jeszcze lampka od ręcznego .
    To nie daj Boże żebyś wpadł w poślizg bez tego ABS, dopiero go docenisz jak wpadniesz i ci koła się zablokują. Nie życzę źle, ale moim zdaniem powinieneś to naprawić, jak najprędzej.

  5. #15
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    To nie daj Boże żebyś wpadł w poślizg bez tego ABS, dopiero go docenisz jak wpadniesz i ci koła się zablokują. Nie życzę źle, ale moim zdaniem powinieneś to naprawić, jak najprędzej.
    Chłopie ja takimi wynalazkami wcześniej jeździłem że teraz to i tak czuje się super bezpiecznie

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    A czy to awaria abs ma jakiś związek z prędkością z jaka jedziesz?? U mnie było tak, że ABS wyłączał się po przekroczeniu 170km/h. Czu u Ciebie jest podobnie, czy prędkość nie ma tu nic do powiedzenia?

  7. #17
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    A czy to awaria abs ma jakiś związek z prędkością z jaka jedziesz?? U mnie było tak, że ABS wyłączał się po przekroczeniu 170km/h. Czu u Ciebie jest podobnie, czy prędkość nie ma tu nic do powiedzenia?
    Ja mam tak ze abs sie zapala po przejechaniu jakiegoś odcinka a jak zwiększę prędkość tak do ponad stówy to czasem zapali mi sie światełko od ręcznego kiedyś tak miałem i samo przestało a teraz po przekładce pieca znowu się pojawiło .

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    A czy to awaria abs ma jakiś związek z prędkością z jaka jedziesz?? U mnie było tak, że ABS wyłączał się po przekroczeniu 170km/h. Czu u Ciebie jest podobnie, czy prędkość nie ma tu nic do powiedzenia?
    nie predkość w moim wypadku jest bez znaczenia

    Cytat Napisał bonzaj Zobacz post
    Duże prawdopodobieństwo ,że tak, poprostu zmiń to tylko 7 złotych a jak sie nie boisz małego ryzyka to wsadź drut na próbę.
    Już więcej czasu straciłś na zastanawianie si niż trzeba na wymiane bz za 7 złotych
    bezpieczniki na oko nie sa przepalone o ile chodzi akurat o te(nad aku 3 szt.) tylko,ze nie ma tam 70ah tylko 30ah.60ah i 80ah
    Cytat Napisał Maciek Zobacz post
    czasem zapali mi sie światełko od ręcznego
    też zauważyłem że ze dwa razy zapaliła mi się kontrolka tak jakbym ręczny miał zaciągnięty,myślałem ze to coś nie łączy ale jak u kolegi jest tak samo to coś musi w tym być...

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Na oko nie jest przepalony ale faktycznie pewnie jest to do pompy ABs jest 80

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    ja bym wymienil plyn hamulcowy , ajesli był wymieniany to hm : od czujnikow abs napewno bym sie odczepił skoro poprawnie działa predkosciomierz , moze poprostu winny jest pływak w zbiorniczku plynu skoro zapala sie kontrolka recznego moze juz styki zasniedziały albo poprostu padł

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 07:39
  2. [MiTo] Czasem zapala się kontrolka 'awaria systemu EOBD', auto traci moc - co mam zrobić?
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 17:37
  3. zaświeca sie po jakims czasem kontrolka od klocków ....
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 13:33
  4. [156] czasem zapala za 3 razem
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 10:17
  5. [156] kontrolka od hamulca ręcznego - czasem mignie
    Utworzone przez norbiwolow w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory