Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156 2.4 JTD] Problem z gazem

  1. #1
    buqa
    Gość

    Domyślnie [156 2.4 JTD] Problem z gazem

    Witam wszystkich. Mam problem z alfą na który składają się różne objawy ale wszystko kręci się wokół dodawania gazu i zwiększania obrotów. Zaczęło się kilka tygodni temu od pojawienia się narastającego i opadającego gwizdu podczas wciskania i puszczania pedału gazu. jest dość głośny i słyszalny wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Gwizd towarzyszy cały czas czy silnik jest ciepły czy zimny, czy jadę 100km/h czy zaraz po odpaleniu powolutku na parkingu. Miarowo dodając i odejmując gaz mogę imitować dźwięk jadącej w oddali na sygnale karetki czy czegoś takiego - na co dają się czasem nabrać pasażerowie:/.
    Następnie auto stało 5 tygodni prawie nieużywane jedynie kilka razy zapalone aby przejechać w inne miejsce na podwórzu) W tym czasie miała wymieniony m.in. rozrząd i olej. Po tym czasie jeden dzień pokręciłem się nią na miejscu (wydawało mi się że coś jakby nią szarpie ale po takim rozstaniu trochę od niej odwyknąłem i zignorowałem to). Następnego dnia ruszyłem w trasę... i zaczęło się. Ewidentnie szarpała w trakcie przyspieszania, podczas jazdy z wciśniętym gazem miała sekundowe momenty zadławienia. W pewnym momencie jadę sobie 80km/h z lekko naduszonym gazem i chce przyspieszyć a tu nic, gaz nie reaguje na wciskanie i puszczanie. Stało się to dwukrotnie i za każdym razem po zatrzymaniu natychmiast zaczynał działać. Jedyne co mi przyszło do głowy w trasie to do tankowałem lepszego paliwa i wlałem jakiegoś motodoktora do przeczyszczenia i przesmarowania układu paliwowego - pomogło. Auto było żywsze i spokojnie dokończyłem trasę. Jedak alfa nie wkręca się na takie obroty jak kiedyś, jak jej się depnęło do spodu to spokojnie osiągała ponad 4000obr/min a teraz ledwo 3000. A dzisiaj pojawił się kolejny objaw - do gwizdania doszło głośne szumienie (jakby powietrza) w okolicy lewego nadkola. Zawsze gdy obroty mają od 2000 w górę i wciska się gaz pojawia się to szumienie.

    Aha.. z tym pedałem, szukałem na forum takiego przypadku i znalazłem ale dotyczył wersji pedału z modułem rezystora i wtyczką wpinaną w niego. U mnie natomiast dźwignia poruszająca ramieniem gdzieś za kierownicą pod podszybiem.

    Czy to wszystko jest objawem jednej usterki czy też nałożyło się kilka czynników?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    sprawdź na początek węże od kolektora do intercoolera i od intercoolera do turbo może być że zrobiła się w nim dziura i turbo pompuje ale w atmosferę... jeszcze sprawdź kostkę która znajduje się za schowkiem (musisz wyjąć schowek) często w kostce nie ma dobrego połączenia i jest problem z gazem, możesz wyciąć kostkę i kable zlutować ze sobą

  3. #3
    buqa
    Gość

    Domyślnie

    faktycznie był pęknięty wąż. Moc wróciła, szum ustał. jednak nadal nie udało się zlokalizować gwizdania

Podobne wątki

  1. Problem z gazem Vialle
    Utworzone przez Romeo_Alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 16:35
  2. Problem z gazem
    Utworzone przez Paulos76 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 21:30
  3. Mały problem z gazem w 2.5 V6 12V :(
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 23:19
  4. [155] Problem z gazem
    Utworzone przez FlaY w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2008, 20:55
  5. problem z gazem.
    Utworzone przez grabo_s w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory