Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Praca silnika [audio] - prawidłowa?

  1. #1
    binio_vfr
    Gość

    Domyślnie Praca silnika [audio] - prawidłowa?

    Witam,
    Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 156-tki 1.8TS. Jak do tej pory wszystko ładnie i pięknie z wyjątkiem czujnika położenia wału, który już wymieniłem. Zastanawia mnie jednak praca silnika. Czy tak powinna brzmieć? Po wymianie czujnika odnoszę wrażenie, że auto delikatnie nierówno pracuje na wolnych obrotach, jakby lekko rzucało silnikiem (ale to jest naprawdę ledwo wyczuwalne). Nie wiem czy jest dobrze czy źle, ostatni benzynowa samochód miałem 8 lat temu, a diesele jak pracują każdy wie, tym bardziej służbowe
    Dzisiaj sprawdziłem olej - jest na poziomie minimum. Nie jest to co prawda jakoś szczególnie groźnie bo moja Niunia ma wstawiony zaworek bezzwrotny i nie ma ryzyka pracy wariatora na sucho.
    Obecnie na liczniku jest ok 130tys.km.
    Przy 115000 został wymieniony kompletny rozrząd (rolka, pasek, napinacz, pompa), pasek micro, wariator został zregenerowany (sprężyna, uszczelka, podkładki), głowica splanowana no i wstawiony ten zaworek.
    Dzisiaj rano nagrałem aparatem dźwięk pracy silnika (zimny silnik, wolne obroty, aparat 1m od silnika, maska podniesiona).
    W razie co jestem gotowy wziąć się za wymianę, nie wiem tylko czego. Póki co doleję dzisiaj oleju do pełna. Za 2 tys. km. wezmę się za wymianę. Jeśli trzeba będzie wymienię od razu wariator. Za rozrząd chyba nie ma sensu się brać...

    Plik audio - kliknąć strzałkę PLAY pod LISTEN TO MP3.
    http://kiwi6.com/file/p8gj6hc4u4

    Pozdrawiam i dziękuję za rady.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Wyskakuje mi po wciśnięciu Play że "file not found"
    Tak na boku się zapytam-gdzie robiłeś regeneracje wariatora/ wstawianie tego zaworka? Jaki koszt w porównaniu z nowym ?

    Pzdr

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    jak wymienisz wariator to i pasek rozrządu

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten zaworek za wiele nie da ale nie mialem wiec sie nie wypowiadam czy to dobrze czy zle,
    Te silniki maja taki klang ale sklanialbym sie do dolania oleju,rozgrzania motoru i jesli nie bedzie ciszej to na poczatek popychacze i pomiar cisnienia oleju wstepnie

  5. #5
    binio_vfr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryszkens Zobacz post
    Wyskakuje mi po wciśnięciu Play że "file not found"
    Tak na boku się zapytam-gdzie robiłeś regeneracje wariatora/ wstawianie tego zaworka? Jaki koszt w porównaniu z nowym ?

    Pzdr
    Spróbuj jeszcze raz, działa na pewno. Co do regeneracji to nie wiem, kupiłem auto już zrobione w Zielonej Górze więc pewnie jakiś mechanior z okolic sprzedającego to robił.

    Darek - dolałem litra oleju... na marginesie sporo go wcina, to druga dolewka litra odkąd kupiłem Niunie czyli od 3 miesięcy. A zrobiłem nią może z 6 tys km.
    Więc mówisz, że to raczej normalny dźwięk? Podjadę jakoś na tygodniu do serwisu alfy romeo, byłem tam na przeglądzie miesiąc temu i powiedzieli, że pracuje super. A biorąc pod uwagę austriackie standardy i doświadczenie mechaników to raczej nie powinni się mylić. Co do zaworka to na logike musi pomagać.
    Znalazłem ten tekst: http://www.autogaleria.pl/forum/show...y-z-wariatorem
    i cytat z niego:
    Drugą metodą rozwiązania problemu, tym razem definitywnym, jest wykonanie otworu w podstawie wariatora. Chodzi o założenie małego bezzwrotnego zaworu w obwodzie doprowadzającym olej do wariatora. Trudność polega na tym, że zawór taki musi zostać wykonany na głowicy, co jest operacją skomplikowaną i wymagającą wielkiej precyzji. Takie przedsięwzięcie jest bardziej godne polecenia w wypadku silnika, który i tak należy poddać remontowi kapitalnemu. Zawór bezzwrotny, to po prostu klapka na podstawie głowicy, założona na kanale olejowym prowadzącym do wariatora, zapobiegająca opróżnieniu obwodu przez ściekanie oleju, dzięki czemu wariator jest stale napełniony olejem.
    No nic, olej dolany więc zobaczymy jak będzie pracowała. A w międzyczasie zaopatrzę się w nowy wariator i pasek rozrządu, i biorę się za wymianę. Za wymianę czujnika położenia wału korbowego mechanicy w Linzu chcieli od 50 do 80€. Za wariator pewnie krzykną ze 200 więc jest na czym oszczędzać bo za 200€ kupię cały komplet plus olej i blokady

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    RZeczywiscie troche wcina ale sprawdz dobrze czy nie wycieka na uszczelniaczach od rozrzadu i okolicach zaworu wariatora
    Jesli nic nie ma to uszczelniacze zaworowe albo same pierscienie bo innej opcji juz nie ma
    Czyli ty tego wariatora nie robiles i masz tylko informacje o sposobie jego naprawy od sprzedajacego?
    To ten dzwiek moze wydawac on,moze nie wszystko jest wymienione co trzeba i jest lekki przydzwiek

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Dokładnie te silniki chyba maja taki klang. Ja kiedys myslalem ze tylko moj tak chodzi. Ale patrze ze nie tylko u mnie

  8. #8
    binio_vfr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    RZeczywiscie troche wcina ale sprawdz dobrze czy nie wycieka na uszczelniaczach od rozrzadu i okolicach zaworu wariatora
    Jesli nic nie ma to uszczelniacze zaworowe albo same pierscienie bo innej opcji juz nie ma
    Czyli ty tego wariatora nie robiles i masz tylko informacje o sposobie jego naprawy od sprzedajacego?
    To ten dzwiek moze wydawac on,moze nie wszystko jest wymienione co trzeba i jest lekki przydzwiek

    Dzięki za radę, posprawdzam w przyszły weekend. Co wariatora to tak - sam nie robiłem, ale mam zaufanie do tego co gość sprzedający powiedział, mam też rachunki za części i warsztat. Nie pamiętam dokładnie co było wymienione (książka została w aucie) ale na pewno wszystko co wchodzi w skład zestawu regeneracyjnego. Ale swoją drogą wezmę się za ten wariator. Za jakieś 2-3tys km będę musiał wymienić olej to przy okazji machnę się też na wariata. Póki co muszę wreszcie linki hamulca ręcznego wymienić bo się zerwały, łożysko koła i stabilizatory z przodu po podobno wyrobione.
    Orientujecie się czy do wymiany linek hamulca muszę ściągać koła?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Te silniki tak nie chodżą -bez przesady Mam jeszcze 2.0 TS i chodzi cichutko. Owszem ma podobny dżwięk ale dużo ciszej. Ja bym obstawiał wariata tylko że moja przed wymianą chodziła jeszcze głośniej niż teraz twój. Olej zawsze na full. Co wy macie że wam ts-y tyle oleju żrą? A jaki olej lejesz??

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Nie mialem na mysli ze to "norma",ale czasami juz mocniej zuzyty silnik jest odpowiednio slyszalny.Wariator jest do rozpoznania ale "gora"
    halasuje na swoj sposob tyle ze korzystajac na codzien ucho sie przyzwyczaja.
    Podstawa to wariator,popychacze czy inne elemeny rozrzadu.Bez obejrzenia na zywo wrozymy z fusow

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1,9 jtd 16v prawidłowa praca
    Utworzone przez pleome w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 18:03
  2. [159] Prawidłowa pozycja zawieszenia silnika 1.9 16V
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 18:23
  3. Praca silnika
    Utworzone przez szeff w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 08:15
  4. [159] Praca silnika prawidłowa czy to tylko przewrażliwienie:)?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 22:27
  5. Jaka jest prawidłowa temp. silnika na postoju?
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory