Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: serwo hamulca

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja też u siebie mam podejrzane serwo, bo mam twardy hamulec, sam tego nie czułem, ale jak jeżdze innymi autami to wszystkie maja lekko działający pedał a u mnie trzeba się przyłożyć żeby hamowało.
    Klocki , tarcze ok, tył niedawno zmieniany przód jeszcze ok, na przeglądzie siły wyszły ok, tylko własnie trzeba mocno wciskać.

    I u mnie jak pompuje na wyłączonym i pedał się zrobi twardy, to po odpaleniu opada ale pomalu, ( 2 sekundy tak na oko), natomiast w innych autach opada od razu szybko. czy to może być wina serwa? ewentulanie jakiejś nieszczelności czy alfy mają z reguły twardy hamulec?

    Jak najłatwiej sie dostać do serwa? od góry średnio to widze, od doły lepiej?

    Sprzegło też mam raczej twarde, nie wiem czy to ma związek.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Od góry po wyjęciu akumulatora i podstawy jeśli chcesz demontować, innej drogi nie ma. Przypuszczam że masz gdzieś nieszczelność. Aby wykluczyć serwo na początku, po kilku dniach postoju powinno trzymać ciśnienie i pierwsze wciśnięcie będzie normalne, przy kolejnych pedał stwardnieje. Jak będzie twardy od razu to podciśnienie ucieka z samego serwa, zaworu zwrotnego, uszczelki na wejściu przewodu podciśnienia, bądź połączenia z pompą hamulcową. Jeżeli będzie ok, to bardzo dokładnie sprawdź węże od dolotu do serwa, tu będzie problem. Ew. nieszczelność na dolocie, w każdym innym miejscu. Alfy z tego co jeździłem kilkoma mają hamulce prawie jak ford focus, czyli lekko i ostro.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za konkretną odpowiedz. sprawdziałem wskazania czyjnika MAP, i jest ok, czy jakieś nieszczelności nie objawiły by się złymi wskazaniami tego czujnika ?
    Bedzie problem zeby alfa stała troche bo często w drodze.

    - - - Updated - - -

    Dzięki wielkie za konkretną odpowiedz. sprawdziałem wskazania czyjnika MAP, i jest ok, czy jakieś nieszczelności nie objawiły by się złymi wskazaniami tego czujnika ?
    Bedzie problem zeby alfa stała troche bo często w drodze.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Jak postoi przez noc to też by zleciało, więc rano można sprawdzić. Duże nieszczelności w dolocie na pewno, małe na instalacji podciśnienia do serwa raczej nie. Jak będzie trzymać podciśnienie i nigdzie nie będzie nieszczelności to pewnie serwo się kończy, a konkretnie membrana w środku.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Czy serwo do 20V pasuje z każdego egzemplarza przed FL lub po FL, czy tylko 20V?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Dowiedziałem się, z przed FL nie pasuje, po FL są dwa rodzaje.
    Jakby ktoś miał to poproszę...

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    156 2.4 20V 03', 147 1.9 JTD 06', 159 2.0 JTD 10'
    Postów
    95

    Domyślnie

    witam,
    ja zmieniałem serwo miesiąc temu i wiem (potwierdzałem u Pablo), że FL nie ma znaczenia, ważne aby było od JTD. Ja mam 156 20V jak Twoja i mam włożone serwo z 2002 roku i działa (konieczna regulacja trzpienia).
    Jeżeli jesteś zainteresowany to mam jedno serwo. Mechanik, u którego robiłem długo szukał serwa i kupiłem na allegro (też dużo dzwoniłem bo nie było) a on w między czasie już kupił i mi zostało. Podobno jest sprawne (nie sprawdzane).
    Jeżeli chcesz mogę Ci je wysłać. Koszt symboliczny 50zł + przesyłka. Jeżeli nie będzie działać to oddaje pieniądze (kolegom z forum trza pomagać). Fotkę mogę cykną po robocie i wysłać na maila.

    pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    dolaczam sie do pytania ,u mnie hamulec twardy ,trzeba mocno naciskac ,klocki tarcze nowe ,plyn wymieniony ,odpowietrzony uklad pewnie juz dwa razy ,jezdzilem ostatnio wersja JTD i tam byl hamulec zyleta ,ostry i szybki
    Ostatnio po calonocnym postoju zaczolem szukac nieszczelnosci przy serwie ,zdemontowalem waz podcisneinia pomiedzy kolektorem ssacym a serwem ,jest ok ,w serwie jest taki zolty zawor zwrotny pomiedzy tym wlasnie wezem a samym serwem -sciaglem tez zawor ,mocowanie jest na wcisk i wyraznie bylo slychac zasysane powietrze do serwa -samochod stal cala noc
    Pedal hamulca na pierwszych kilku centymetrach pracy dziala ok ,jest dobra reakcja przy glebszym wcisnieciu trzeba mocno wciska a efekt i tak mnie nie zadowala
    Co koledzy radza ,wymienic serwo ,pompe ,sam mysle nad zakupem nowej pompy i uzywanego serwa ,jak pozniej taki uklad odpowietrzyc

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Grzegorzu, PW polecialo odnośnie serwa dla mnie.

    Marcinie, u mnie pedał zaczął być "normalny" po wymianie pompy hamulcowej i pompy abs. Żeby się w koszty nie bawić a masz możliwość wymiany sam czy po niskich kosztach robocizny to radzę zacząć od p. ham., potem dalej. Odpowietrza się normalnie, było gdzieś napisane od którego koła w przypadku posiadania ABS, jak doszukam to napiszę.

    Wysłane za pomocą myśli z i9100
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    dzieki ,odpowietrzenie przy kolach to jeszcze ogarniam ,ok juz rozumie czyli wymiana pompy i odpowietrzmy wszystko od nowa zaczynajac od najdalszego kola ,myslame ze trzeba cos przy pompie odpowietrzac
    Tak sie zastanawiam czy winna moze byc tez pompa abs i jak to sprawdzic ,w tygodniu zamawiam nowa pompe albo serwo plus pompa w uzywce i zobaczymy jak to wtedy zagada

Podobne wątki

  1. Serwo hamulca V6. Czy pasuje od JTD lub TS?
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 14:43
  2. [145] Docisk hamulca + kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:31
  3. [156] Serwo
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 11:22
  4. Serwo hamulca w 164
    Utworzone przez Dziev w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2006, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory