Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156] zakup- którą wybrac?

  1. #1
    dhab
    Gość

    Domyślnie [156] zakup- którą wybrac?

    NA wstepie chcialbym sie serdecznie przywitac na forum!!!
    Juz od jakiegos czasu zastanawiams ie nad kupnem AR 156 1.9 JTD i chyba nadszedl juz ten czas :-) To juz nie tylko zastanawianie sie ale i rozgladanie i szukanie ''tej jedynej''.
    Na oku mam dwie Alffy
    1. http://moto.allegro.pl/item396008843...h_skorach.html
    2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5702625

    Wie ze to tylko fotki ale jako posiadacze tej marki juz powinniscie cos wylapac np. co jest nie tak.
    I jeżeli ktoś z was jest z tamtych okolic to czy zechciałby mi pomóc przy zakupie?
    Z góry dziekuje i pozdrawiam!

    A może polecacie 2.4 JTD?

  2. #2
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    tej bym nie kupował bo już miałem doczynienia z tym sprzedawcą jak chciałem kupić swoją

    prawie od niego kupiłem.. coś tam śmierdziało mi u tego gościa i wycofałem się więc nie polecam za bardzo

    a ta według mnie ma coś za mało przejechane i nie wyglada by miała przejechane 10tys.

    ja bym szukał dalej

  3. #3
    dhab
    Gość

    Domyślnie

    Podejzewam ze w tej ostatniej gosc sie pomylil i zamiast 100600 wpisal 10600. A co do pierwszej to dzieki za podpowiedz juz sie praktycznie mialem umawiac na niedziele i jechac 360 km eh. Wam tez tak trudno bylo sie zdecydowac?

    Jest jedna blizej mnie, zarejestrowana itd ale tez z kazdym z kim rozmawiam to radzi mi zeby nie kupowac juz jezdzonej w Polsce. Co wy na to?

    ALFA 2.4 JTD

    Kurcze są tańsze ale nie chce kupować tzw okazji... mam na samochod ogólnie około 26 tys ale chcę sobie zostawic jakiś zapas na ewentualna wymianę np: zawieszenia :-) bo liczę się z tym że tak sie może okazac po roku czy mniej że będę musiał to zrobić

    [/code]

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitus25
    tej bym nie kupował bo już miałem doczynienia z tym sprzedawcą jak chciałem kupić swoją

    prawie od niego kupiłem.. coś tam śmierdziało mi u tego gościa i wycofałem się więc nie polecam za bardzo
    napisz co ci niepasowało przy niej bo ze zdjec nawet ładnie sie prezentuje

    a co do drugiej to na dole w samym opisie pisze ze ma 10600 czyli te 10000tys to pomyłka.
    sprawdz sobie na stronie www.superalfa.pl.Tam tez mają kilka do sprzedania.Oni sa z czestochowy takze chyba tez bys mial niedaleko.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Ja mam 2.4 i nie zamienił bym na 1.9. Spalenie troszkę większe(w mieście mieszczę się w 7litrach) a na trasie przy około 140 pali jakieś 6z kawałkiem. Koleś ma 1.9 i przy takich prędkościach palą tyle samo. Druga sprawa do opłaty, ale jak masz 60% zniżki to też różnica jest niewielka. Natomiast znacząca różnica jest przy mocy 2,4 nieźle sobie radzi. Ceny części są podobne, jak nie takie same, No chyba że masz więcej kasy to 1.9 po 2004 już zapierdziela nieźle. Jeżeli chodzi o doradzenie to po fotkach ciężko, wszystkie ładnie wyglądają. Sam jeździsz Alfą to zawieszenie sprawdzisz bo masz już porównanie, a do silnika diezla dobrze mieć kogoś ze sobą, albo jeżeli będzie taka możliwość podjechać do ASO zainwestować do 100 ( w W-chu 40 zł) i sprawdzić autko. Jeżeli koleś nie będzie chciał to znaczy że z autem jest jakaś lipa. No i na okazie uważaj, ja też mówiłem, że nie chcę okazji , ALE..... zawsze kasa, kupiłem i wykasztowałem się troszkę, żeby auto doprowadzić do porządku. Teraz robię około 40 tyś w rok i jestem zadowolony. Powodzenia przy zakupie.
    156 Sportwagon 2,4JTD 2000r - była
    159 Sportwagon 1,9JTDM 2006r - teraz

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał dhab
    kazdym z kim rozmawiam to radzi mi zeby nie kupowac juz jezdzonej w Polsce. Co wy na to?
    Ja swoją kupiłem w Polsce, z resztą ona nie jest przywieziona, tylko z Polskiego salonu. Co więcej była to pierwsza 156, którą oglądałem. od zakupu (rok temu) do dzisiaj przejechałem 35.000km i jestem zadowolony, oprócz wymiany termostatu, rozrządu i niektórych elementów zawieszenia (kochane polskie drogi) nic w niej nie robiłem. Dodatkowo jeszcze zabezpieczyłem progi bo miały odpryski od kamieni i ślady tzw piaskowania.
    Nie ma reguły, czasem uda Ci się lepszą kupić w Polsce, a czasem za granicą, po pierwsze nie napalaj się zbytnio i kupuj z chłodnym podejściem i dystansem, żebyś się nie rozczarował.
    Możesz poprosić sprzedawcę, by poświadczył Ci pisemnie, że samochód ma oryginalny przebieg i że jest bezwypadkowy, ale zazwyczaj mało kto na to pójdzie.
    Co do silnika, jeśli kupisz 1.9JTD w mocniejszej wersji, to na brak mocy nie będziesz narzekał. Jakby nie było 2.4 spali więcej, ale i frajda z jazdy jest większa
    W tej kwocie, którą przeznaczasz na samochód możewsz poszukać wersji z nowym wnętrzem

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    dhab
    Gość

    Domyślnie

    Sam jeździsz Alfą to zawieszenie sprawdzisz bo masz już porównanie
    Tak prawdę mówiąc nigdy nie siedziałem nawet w alfie, moja żona ostatnio na giełdzie wsiadła i nawed odpaliła ... ja się bałem... bo słyszałem że wystarczy tylko wsiąść i przejechać a już nei chce się z niej wysiadac. Starałem się byc twardy i może na zewnątrz niebyło tego widać ale w środku się gotowałem z chęci przejechania się nią.

    Jeżdżę teraz mercedesem 190 wiec nie będę miał kompletnie żadnego porównania...Jedno wiem napewno... nie chcę mieć auta bez charakteru a alfie tego chyba najmniej brakuje. Trochę się boję napraw (np zawieszenie) ale liczę się z tym lecz chyba nikt z was nie wymienia co rok zawieszenia co nie? Choć mam nadzieję że opinie na temat tego auta są grubo przesadzone.
    Jutro jade ogladać ta w Zielonej Górze. Jest ona kupiona w polskim salonie 2 właścicieli, pierwszy serwisował w ASO drugi juz na własną rękę, niby na wszystkie naprawy i kupowane części ma rachunki. Do wymiany tylko pasek rozrządu itp.
    Dobry pomysł jest brać taką jeżdzoną 8 lat po polsce?

  8. #8
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5
    napisz co ci niepasowało przy niej bo ze zdjec nawet ładnie sie prezentuje
    Wiesz chodzi o to że miał 147 do sprzedania nie wiem czy pamietasz była wystawiona na forum: ładna czarna piekne fotki dzwoniłem do gościa z kilku różnych numerów i za każdym razem mówił co innego że już ma kupca, że nie ma odstepy czasowe miedzy telefonami były ok 5 min wiec nie wiem, za bardzo nie mógł nic o tym aucie powiedzieć było ono sporwadzone z Hiszpani. Było dużo fotek na allegro dokładnie takie same ujęcia, czarna 5drzwi kremowe wykończenie żadka felga itd ładnie prezentowała się ale coś mi naprawdę śmierdziało mówię z własnego doświadczenia, ale nie wiem tego na 100% gościa ani auta nie widziałem tylko przez tel.

    Cytat Napisał dhab
    Kurcze są tańsze ale nie chce kupować tzw okazji... mam na samochod ogólnie około 26 tys ale chcę sobie zostawic jakiś zapas na ewentualna wymianę np: zawieszenia
    Ja miałem do wydania 20tys a kupiłem auto za 30tys nic z nim nie musiałem robić nawet oleju nie wymieniałem i filtrów bo wszystko mam potwierdzone z serwisu DE pczywiście auto sporwadzone z DE ale jestem jego pochodzenia pewien

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    w takim razie musiałby podjechac ktos kto ma blisko bo szkoda jezdzic nadaremnie i niespotkałem sie jeszcze z samochodem sprowadzonym z hiszpani.Było kiedys na forum tez opisywana 156 w sedanie,mysle ze moze ona byc od tego samego sprzedawcy(sugeruje sie tym ze sa podobne zdjecia-dosc specyficzne)
    http://img293.imageshack.us/img293/1...fa18xs5br4.jpg
    http://img91.imageshack.us/img91/2687/alfa21jn5cu9.jpg
    http://img135.imageshack.us/img135/5...fa31hu7lu2.jpg
    ale niemoge znalezc tego postu na forum,a wtedy wiedzielibysmy jak sie wtedy to skonczyło

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    brrrrrr zielone fotele straszne
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

Podobne wątki

  1. 147 - Którą wybrać?
    Utworzone przez Polini w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:38
  2. Gałka- którą bierzemy?
    Utworzone przez ml0da w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 12:55
  3. [Brera] Brera 3.2 / 1.8 / 1.7 którą wybrać
    Utworzone przez nokimochi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 16:40
  4. Na którą oś lepsze opony?
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 150
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 20:24
  5. którą wybrać 156 czy 147?
    Utworzone przez matti090 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory