Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Czyja to 156??

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Michał ....mosz racjo....to na zgoda....diesel vs. Bena...ważne ,że Alfa

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Piotr 30
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    kujawsko-pom.
    Auto
    156 1,9-Sportpack (była).. jest - GT 1.9 JTD (177KM)
    Postów
    320

    Domyślnie

    Tu masz Olciu forumowicza o którego pytasz --> http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/5377.html

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    koszalin
    Auto
    156 selespeed
    Postów
    58

    Domyślnie

    dzięki Piotrze ale widzę, że kiepski z niego alfaholik, bo ostatni raz na forum był w lutym

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    A ja nadal wyznaję "starą szkołę" Alfa Romeo, że zagazowanie Alfowskiego V6 to profanacja ... gdybym miał to zrobić, kupił bym diesla (co z resztą też uczyniłem)
    1-sze slysze o takiej starej szkole...
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    A ja jestem zdania ze względu na sytuacje gospodarczą naszego kochanego Mozambiku i moją w portfelu ,że lepiej jezdzic 3,0 na gazie niż 0,9 bez... Nie róbmy z auta za 10 tysi profanacji bo ja rozumie zagazować Lambo albo chocby Impreze z salonu ale 10-15 latka....luzzzzz.... Ps. Może zmienie temat ale na ul. Tworzeń w Dąbrowie G widziałem reklame Diesel na Gaz i mnie rozwaliło . Nie wygląda to na żart bo poważna reklama . Jak jutro pojade na załadunek na Prologis tam to se spisze numer i z ciekawosci zadzwonie

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Ostatnio gazownicy proponują LPG do diesla. Co ciekawe, w tej konfiguracji silnik zasilany jest przez oba układy jednocześnie i podobno przynosi to oszczędności rzędu 25% dotychczasowych kosztów eksploatacji

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Ale to jest coś na zasadzie gazu przy wtrysku bez pośrednim - da się i jeździ ok, ale trzeba dużo i długo tym autem jeszcze jeździć żeby naprawdę się zwróciło i zaoszczędzić na tym.

    P.S. Też nie rozumiem czemu ludzie nazywają profanacją zagazowanie jakiegokolwiek auta.. Tym bardziej że za nowości w salonie, do Alfy 156 można było sobie zamówić instalację gazową - we Włoszech tak było, tak jak robią teraz coraz częściej inne marki na naszym rynku też - chociażby Skoda.
    Nie wiem skąd te błędne myślenie o "profanacji" jedyną profanacją może być wsadzenie w beznadziejne miejsca korka od gazu który szpeci auto, ok, zgodzę się, ale przecież teraz każdy gazownik, do praktycznie każdego auta wepchnie wlew pod klapkę, trzeba wkręcać tylko "przejściówkę" i wio.

    Nawet już widziałem w jakimś Japońcu (przyznam szczerze, nie pamiętam co to było, ale coś nowszego i nie taniego) gdzie gościu miał rejestrację na "zawiasach" dźwigał ją i tamtędy tankowało się gaz Wyglądało to ciekawie

    A co do tej Alfy, to jak mnie się kiedyś TS "obróci" (odpukać!!) to wsadzam 3.0 V6

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Z tą profanacją gazem to jest tak: większość naszej narodowości "wyżej sra jak dupę ma" Wszyscy dookoła nauczyli się liczyć i szanować pieniądz,ale nie Polak.
    Polak ma tego duuużo. Jeszcze jest jedno takie powiedzenie "zastaw się,a postaw się" które tez dobrze obrazuje co poniektórych.

    Bez obrazy, ale nie mogłem się powstrzymać

    Nie mam oczywiście na myśli tych co sobie na benie pyrkają bez gazu chcą to mają,ale jest duże grono osób co za 10 zł tankują żeby tylko nie sprofanowac auta gazem,paranoja.
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 25-06-2012 o 16:34

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Dlatego ja mam LPG i się tego nie wstydzę, a zaoszczędzone złotówki inwestuję w samochodzik, a poza tym robię rocznie 20 - 30 tys. km jeżdżąc tylko na własne potrzeby (czyli głównie też dla frajdy )
    No chyba że ktoś mało jeździ, moja mama np. robi max 10 tys. km rocznie, więc jej po prostu nie opłaca się zagazować autka. Tak więc czysta kalkulacja, pomimo tego jak fantazyjną marką jest Alfa Romeo, to mając taki samochód to też trzeba przeliczać wszystko (koszta)

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Ja np. gazu nie mam ale spkojnie bym zalozyl, niestety kasa leci w inne rzeczy i poki co LPG jest dla mnie odlegle
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. Czyja to Alfa ?
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 15:03
  2. 156 forumowicza - CZYJA TO ? :)
    Utworzone przez Barus91 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:11
  3. Czyja kasia ?
    Utworzone przez jjokocha w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 15:39
  4. Czyja to 159ka ?
    Utworzone przez mikahan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory