Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z układem hamulcowym ściąganie podczas hamowania - zestaw naprawczy zacisków?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Exclamation Problem z układem hamulcowym ściąganie podczas hamowania - zestaw naprawczy zacisków?

    Witam,

    mam problem z układem hamulcowym, mianowicie przy gwałtownym hamowaniu przy dużej prędkości ściąga auto w lewą stronę. Przeczyściłem zaciski i zamieniłem klocki zewnętrzne z lewej na prawą i odwrotnie, chwilę było dobrze, ale zaraz wróciło do normy, czytaj ściągania w lewo... Nie czuć ściągania przy niższych prędkościach przy poruszaniu się po mieście, ale na trasie już może to być niebezpieczne. Zauważyłem też coś takiego, że jak jadę 120-140km/h i powoli, ale jednostajnie wciskam pedał hamulca do dechy, czytaj aż do momentu hamowania z piskiem to nie ściąga, natomiast jak gwałtownie, natychmiast nacisnę pedał hamulca to ściąga w lewo... W czym może być problem?

    Byłem z tym u dobrego mechanika od zawieszeń i hamulców, który stwierdził, że mam za twarde klocki (EBC Red Stuff Ceramic) w stosunku do tarcz (jakieś zwykłe). Po klockach nie widać prawie zużycia, a tarcze nie wyglądają jeszcze źle, ale ewidentnie są zajeżdżane.

    Dodatkowo byłem niedawno w upałach w trasie i trochę pojeździłem w mieście w korkach (podjechanie, hamowanie) i zauważyłem, że hamulce mi trzymają. Mianowicie przy małym wzniesieniu auto stało zamiast się lekko toczyć, natomiast w przy większym zniesieniu słychać było piski z okolicy kół.

    Czy zestaw naprawczy zacisków hamulcowych może rozwiązać ten problem? Jaki polecacie i gdzie go można kupić?

    Na chłopski rozum myślałem i wymyśliłem, że przyczyną może być zacinający się, nie wracający do położenia zasadniczego któryś z tłoczków lewego bądź prawego koła. Dlatego przy jednostajnym wolnym wciskaniu pedału hamulca ten drugi zdąży nadrobić i hamuje bez ściągania, a przy gwałtownym już nie zdąża i ściąga w lewo... Co myślicie o tej teorii?

    Czy radzilibyście mi wymianę tych zwykłych tarcz i założenie jakichś lepszych, np. polecane w innym temacie Mikody nawiercane, nacinane, wentylowane do tych klocków Red Stuff? Może to właśnie tarcze są przegrzane...?

    Proszę o wszelkie rady i przemyślenia

    Z góry dzięki i pozdro!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Mnie też ściągało w jedną stronę, tarcze osiągnęły swój prób przydatności ~20mm i dodatkowo Helmut ponawiercał seryjne tarcze
    Wymiana na nowe i "hamuje prosto". Aktualnie mam Brembo MAX i Ferodo FDS, czy te Twoje EBC jeszcze się nadadzą na nowe tarcze to nie wiem.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzięki semri za odpowiedź. Ja chyba wsadzę Mikody. Moje klocki EBC Red Stuff są dosłownie jak nówki...

    Czy ktoś może powiedzieć coś o tych zestawach naprawczych zacisków hamulcowych? Jakiej firmy i gdzie najlepiej kupić? Jutro dopiero pojeżdżę po sklepach motoryzacyjnych u mnie, ale przed tym chciałbym mieć orient z netu czego szukać w jakich firmach i w jakich cenach...

    Zastanawiam się także przy okazji nad wymianą przewodów hamulcowych, jak radzicie?

    Przy okazji jaki płyn hamulcowy macie zalany u siebie? Co polecacie?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Płyn mogę polecić Ate TYP200 - parametry ma lepsze niż zalecany przez producenta Tutela.
    A co do tarcz Mikody, to polecane są raczej do miękkich klocków więc chyba musisz szukać czegoś innego

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzwoniłem do sklepu i mają zestawy naprawcze firmy Quick Break model D4025, czy to odpowiedni zestaw? Ktoś z Was u siebie zakładał takowy?

    Dzięki paw2x za odpowiedź.
    Czy ktoś mógłby polecić odpowiednie tarcze na przód do tych klocków Red Stuff, które są jak nowe i szkoda ich wymieniać?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    W tym zestawie co podałeś, to są tylko gumki uszczelniające i osłaniające tłoczek, oraz osłona na prowadnicę i odpowietrznik. Jak masz tłoczek dobry i prowadnice też i nic Ci z zacisku płyn nie leci, to nie wiem czy jest sens bawić się i zakładać ten zestaw gumek i uszczelek. No chyba, że stare masz już w kiepskim stanie i bród dostaje Ci się do tłoczka i prowadnic.
    Można kupić same tłoczki jeszcze i prowadnice. np QB113-1306X, QB113-1346X

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Marcin objawy wskazują na problem z tłoczkami, które się zacinają. Wymiana gumek to niewielki koszt zobaczymy może pomoże. Jak nie to będę musiał zainwestować w nowe tarcze + klocki, a te Red Stuffy sprzedać, bo po rozejrzeniu się w temacie (np. tutaj) musiałbym kupić do nich bardzo mocne i drogie tarcze EBC Turbo Groove lub Zimmermann Sport... Ogólnie nie jeżdżę aż tak agresywnie, żeby wykorzystywać taki zestaw i taniej jest wymienić całość...

    Płyn kupować Ate TYP200 jak polecił kolega wyżej, czy jest coś jeszcze wartego uwagi?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    Jak będziesz wymieniał same gumki, to wyczyść dokładnie tłoczek i prowadnice, potem można posmarować takim specjalnym smarem, kupuje się go w takich małych saszetkach np QB10000,cena ok 7zł są oczywiście w większych opakowaniach,ale to nie ma sensu.
    Płyn hamulcowy ostatnio zmieniałem w BMW na ATE SL6, do ESP,ABS itp-tak jakoś na nim napisane. W ALFIE nie zmieniałem, bo jest jeszcze jak nowy,a jaki jest zalany to nie wiem.
    Do sportowej jazdy można zalać DOT 5.1, np.VALVOLINE czy coś tam innego.

Podobne wątki

  1. [159] Wyłaczanie się wsystkich systemów związanych z układem hamulcowym
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 07:11
  2. [145] Zestaw naprawczy korektora siły hamowania -
    Utworzone przez krzyzie w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 20:35
  3. [146] Wymiana wahaczy tył (zestaw naprawczy) duży problem
    Utworzone przez leder10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 20:10
  4. [156] problem z obrotami silnika podczas hamowania
    Utworzone przez Metatron26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 06:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory