Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana tarcz i klocków hamulcowych z tyłu AR 156 SW 1,9 jtd Odpowietrzanie?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie Wymiana tarcz i klocków hamulcowych z tyłu AR 156 SW 1,9 jtd Odpowietrzanie?

    Witam. Poszukuję odpowiedzi na pytanie czy konieczne jest odpowietrzanie układu hamulcowego przy wymianie tarcz i klocków z tyłu w Alfie Romeo 156 z silnikiem 1.9 JTD? Znalazłem jeden wątek na forum w którym gość opisuję jak odpowietrzyć układ hamulcowy przy wymianie tarcz, tylko zastanawiam się czy jest to konieczne...? Ostatnio wymieniałem klocki hamulcowe z przodu i bez większego problemu zdjąłem zacisk, nie odczepiając przewodu hamulcowego od niego. Wydaje mi się że aby wykręcić tarcze nie jest konieczne odpinanie przewodu z zacisku. Czy aby na pewno mam racje?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Przecież jak wymieniasz same klocki to też ściągasz zacisk i nie ma potrzeby odłączania przewodów. Wymieniając tarcze odsuwasz zacisk na bok i je zdejmujesz.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    No też mi sie tak wydaje, ale się upewniam Dzięki wielkie pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    wejdz na strone tvnplayer i tam sa programy z tvn turbo - mechanik( wymiana klocków tarcz oraz regeneracja zacisków prowadnic)

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bladyy Zobacz post
    Witam. Poszukuję odpowiedzi na pytanie czy konieczne jest odpowietrzanie układu hamulcowego przy wymianie tarcz i klocków z tyłu w Alfie Romeo 156 z silnikiem 1.9 JTD? Znalazłem jeden wątek na forum w którym gość opisuję jak odpowietrzyć układ hamulcowy przy wymianie tarcz, tylko zastanawiam się czy jest to konieczne...? Ostatnio wymieniałem klocki hamulcowe z przodu i bez większego problemu zdjąłem zacisk, nie odczepiając przewodu hamulcowego od niego. Wydaje mi się że aby wykręcić tarcze nie jest konieczne odpinanie przewodu z zacisku. Czy aby na pewno mam racje?
    Odpowietrzać nie ma czego jeśli nie odłączysz przewodów hydraulicznych.Pamiętaj aby powypinać linki przy zaciskach.Po złożeniu wszystkiego naciśnij pare razy hamulec i dopiero podłącz linki.Inaczej ręcznego nie będzie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [155] 2.0 16V - głośna praca po zmianie tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez Meyson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 20:40
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. wymiana tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 06:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory