Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Zakup Alfy Romeo 156 2.0 T.S LPG uszkodzona panewka za 3000zł Warto?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Olej "nowy" silnik bo panewka i tak Ci się przekręci Z tego co się orientuję to szkoda kasy na najtańszy zawias to długo na nim nie polatasz.
    Za jakieś dwa tysiaki zrobisz sobie remont w domu, ale zawsze będziesz musiał coś jeszcze dokupić... O dizelka w dobrym stanie też nie jest łatwo.
    Z alfą jest ten problem że kupisz za np. 3k, myślisz że dołożysz 2 i będzie git. A ze 156 tak nie ma, szczególnie z TSem pod machą. Trzeba szykować grubą kaskę...

    Zostaw swojego fiacura i jak chcesz jeździć fajną alfą to szukaj jakiejś 75-tki!

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    156 zadbana znalesc jest naprawde trudno. Do tego staje sie ten model dosc powszechny.
    A co powiesz na 145jtd 2000r?

    Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ale najgorzej co mają zrobić posiadacze zadbanych 156, jakby mi ktoś miał dać 5 tys za moją alfe a nawet nie wiem czy by tyle dali, to by przeciez ból wiekszy jakby w morde dał..
    Chyba dożywotnio trzeba nimi jeździć.... ja kupiłem za 15 tys i prawie 15 włożyłem za 6 lat. a teraz i tak nic nie jest warta. Szkoda troche bo tak to łatwiej by się było do 159 przesiąść.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Zgadzam się z Kacprem. Ja np. kupiłem zadbany egzemplarz, ale i tak już 10 tysi na nią poszło, no bo np. jak tu jeździć bez fajnych alu Do tego założyłem sobie instalację sekwencyjną, to kolejny wydatek, trzeba było zmienić świece, przepływkę, sondę, zawieszenie z czasem zrobić, hamulce itp. itd. Teraz czeka mnie rozrząd i inne pierdoły. I tak się zbiera to wszystko i te 10 tys. zł na wydatki nawet nie wiesz kiedy przelecą..

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ja swoją kupiłem z uszkodzoną skrzynią za 6 tysi a wpakowałem już ponad 15 tysi. i nadal kasę pakuję. Na początku nie każdy wie co to selespeed, puki nie zapłaci. Doprowadziłem ją po wielu przygodach do ładu i to mnie najbardziej cieszy, ze jest teraz ok. Jeszcze małych kilka pierdółek zostało jak to zawsze. Teraz miał bym ją sprzedać za 5 tyś? Nigdy, zgadzam się z Kacprem, to tak jak by ci ktoś dał w mordę.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    szczerze mówiąc to te pare części co wymienione to już wartość auta nie masz napisane skąd jesteś wiec jeśli masz daleko to napisz na regionie, może ktoś podjedzie i zobaczy czy na serio tak wszytsko ładnie wymienione, podepnie pod kompa i bedzie wiadomo czy perełka czy skarbonka.
    ps. jak chcesz wiedzieć jak może wyglądać podłoga w tym roczniku to zapraszam na bydgoskie forum z podpisu. tam w dziale nasze włoszki opisałem swoją naprawe podłogi. teraz jak będę kupował auto to kanał i śrubokręt to obowiązkowy zestawik
    Ostatnio edytowane przez derebere ; 12-07-2012 o 16:44

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    Święta racja, słuchaj kolegów. Z Alfami trzeba na zimno kalkulować, poczytasz na forum trochę postów to się dowiesz.

    Zgadzam się , ja kupiłem Alfę w miarę przyzwoitym stanie i w 4 miesiące włożyłem ponad 4 tysiące , a do stanu mnie zadowalającego muszę wybecalować jeszcze jakieś 3 tysiące, ale ....warto;-)

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    bedzie wiadomo czy perełka czy skarbonka
    Co ty piszesz?! Chyba będzie wiadomo czy skarbonka czy SKARBONA
    Ja nie mogę ogarnąć 155-tki a gdzie dopiero 156-tkę z jej zawieszeniem! Choć muszę przyznać że jak zawias działa to jest fajny!

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Mnie tylko smieszą komentarze kolegów, że "ja to taką AR156 jak ty masz to za 700 funtów kupie. auto nic nie warte".
    Odpowiadam: "tak? No to kup i zobaczymy ile bedziesz musiał włożyc żeby pojeździć!"
    Przez 3lata włozyłem 9tys w swoją, ale AR jest tego warta. Moja też ma dożywocie. Nie oplaca się w takim stanie sprzedawać; za taką marną kase ;/
    Jeżeli wolisz JTD to bierz taką, bo później ze zmianą będzie Ci ciężko. Nie patrz ze drozsza o 1tys-2tys. Co bedziesz musiał zrobic to i tak zrobisz. Siebie i auta nie oszukasz.
    Później (przy ewentualnej zmianie) będzie ci szkoda oddać za marne grosze, a też nie mozesz być pewny w jakim stanie kupisz AR na Pb.

    Wiem.
    Pewnie Cie przerażają te liczby i koszty Zaczynając przygodę z AR w 2009 roku nie wierzyłem, że można wydać tyle kasy na auto. A jednak! AR to uzależnienie ;p Ja po prostu w głowie już mam zakodowane, że częśc zarobionej gotówki przeznaczam na Alfa Romeo i już, normalny odruch.
    Ale w latach to sie rozkłada bedzie Cię stać jeszcze na jakieś Nike buty, jeansy czy pizze z dziewczyną/żoną nie bój nic
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Widze że nie jestem sam na dożywociu z 156
    Niestety ale każdą okazje trzeba dobrze obejrzeć.Te auta mają sie srednio z warsztatami bo jak gdzies "taniej"
    zrobi rozrząd to i sruby pourywane,oslony polamane itp elementy a prawda taka że nie jest tragicznie ale podstawowe bolączki trzeba znać.
    Nie bał bym sie egzemplarza z walniętą panewa ale fakt iż może być potrzeby wał i lekki remoncik co i tak sie opłaca o wiele bardziej niż przekładka używki w perspektywie dłuższego użytkowania.
    Na zimno przeanalizowac i mozna brac.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD uszkodzona, obórcona panewka - wymiana silnika?
    Utworzone przez piotrux w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 08:45
  2. Moja pierwsza Alfa Romeo 164 2.0 TS - zakup czy warto?
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 18:15
  3. Zakup Alfy 147 czy warto
    Utworzone przez suden77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 23:26
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory