Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zakup Alfy Romeo 156 2.0 T.S LPG uszkodzona panewka za 3000zł Warto?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie Zakup Alfy Romeo 156 2.0 T.S LPG uszkodzona panewka za 3000zł Warto?

    Czy opłata się kupić Alfe z 98r 2.0 z LPG sekwencja stuka panewka, ma klime, welur, drewno, alufelgi itd
    I tak plan taki może uda się kupić za 2700zł + silnik 2000zł przekładkę wykonywałbym samodzielnie z pomocą taty

    Nie oglądałem jeszcze, ale przez telefon pytałem o stan podłogi i progów, podłoga zdrowa na progach a dokładnie na rantach jest korozja nie ma jeszcze dziur, przód stuka zawieszenie.
    Silnik jeszcze odpala mam 100km dojazdu aby obejrzeć auto.
    Jak myślicie warto? za 6000zł trudno kupić z LPG choć nie ukrywam ze bardziej odpowiadałby mi diesel.


    Zły dział proszę o przeniesienie
    Ostatnio edytowane przez albert51 ; 09-07-2012 o 21:10

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Jeżeli sam wszystko byś robił i stan taki jak piszesz to bierz. I tak robisz dla siebie więc będzie solidnie. O ile się na Tym znasz.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Tak wszystko sami byśmy zrobili, warunki no garażowo podwórkowe, mamy bloczek aby wyciągnąć silnik. Ogólnie aby to przełożyć to myślę, że problemów by nie było. Był też pomysł aby wał wyciągnąć dołem tzn najpierw wymontować silnik , ale strasznie dużo z tym roboty wyjdzie, a wał chyba utwardzany powierzchniowo tak ???

    Oglądem Diesla 1.9JTD 6000 + 700 opłaty podrapany w koło, i wycieki jak to w jtd u góry i na dole i troszkę z pod miski, ale silniczek naprawdę pracował pięknie nawet ciszej niż w moim poprzednim Bravo jtd.

    Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych


    P.S Dlaczego ten zegar na forum opóźnia 2 godziny

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    wał mozna szlifowac w ts, z tym ze czesto szlif łapie od razu na drugi nadwymiar (co jesli był juz raz szlifowany?)
    Jesli bys chciał wymienic silnik to do tego tysiaca dorzuc na dziendobry 1000 pln na rozrzad bo starego nie wsadzisz przecież?; napewno dojda tez i inne rzeczy na które tez trzeba miec gotówke
    jesli na progach wyłazi juz ruda to ciekawe co jest w ich srodku, a to ze gosc ci powiedział ze zdrowa podłoga to tez bardo watpliwe - czesto wyglada na zdrową do tad az nie zaczniesz w niej dłubac(ale to akurat nie tyczy sie tylko tego jednego egzemplarza)
    pisałes tez ze juz hałasuje przednie zawieszenie - uzywajac najtanszych zamieników z allegro potrzeba min 300 zł na strone (dwa wahacze)

    tak wiec kolego liczac na spokojnie :
    auto mówisz 2700
    silnik drugi 2000
    rozrzad 1000 (oby bez wariatora)
    jakies pierdoły z 500
    zawias przedni załóżmy 4x wahacze - min 600

    juz mamy około 7000 pln , wiec dobrze policz bo to wyglada tylko na dizendobry ze auto za 3000 zl
    nie twierdze ze to nie ma sensu ale warto byc swiadomym dlaczego czesto ludzie wola sprzedac niz naprawic samemu

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Alfaauto ; 10-07-2012 o 00:52

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar riflewod
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Pussywagon 156 1.9 JTD
    Postów
    135

    Domyślnie

    Ja bym poszukał diesla do dopieszczenia da się znaleźć tylko trzeba szukać , kupisz za 5 tyś i 2 włożysz jak nie będzie trup i będzie dobrze

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    tak wiec kolego liczac na spokojnie :
    auto mówisz 2700
    silnik drugi 2000
    rozrzad 1000 (oby bez wariatora)
    jakies pierdoły z 500
    zawias przedni załóżmy 4x wahacze - min 600
    taka kalkulacja otwiera oczy ale jeszcze pomyśle


    hmm mówicie diesel a coś takiego ? http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...463679199.html

    ile może taka naprawa kosztować tego prawego boku ?

    rozmawiałem z właścicielem i przez telefon powiedział ze jest dziura w podłodze za fotelem, a jednak jak już jest to będzie lecieć dalej opony do wymiany z tyłu mocno przytarte w jednym miejscu


    Ja bym poszukał diesla do dopieszczenia
    A ty w zakupie zmieściłeś się w 5tys czy szukałeś dopieszczonej ? bo widzę ze też jesteś dość krótko na forum
    Ostatnio edytowane przez albert51 ; 10-07-2012 o 11:43

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja myśle ze koledzy i tak CI tutaj bardzo optymistycznie kalkulują... Poczytaj inne wątki to zobaczysz ile można włożyć w 156 jak jest zaniedbana.
    Ja bez budżetu 7 tys na zakup + 3 tys na dopieszczenie, bym sie na 156 w ogóle nie porywał.
    No chyba ze chcesz jezdzić autem, a stuki zawieszenia, korozja czy tam brak mocy silnika Ci nie do końca przeszkadza.
    Nasprowadzali tych alf do oporu, cena poszla strasznie w dól ale stan sprowadzanych też jest nieciekawy zazwyczaj.
    To auto o które trzeba dbać, i jak ktoś nie dbał przez ostatnie lata to się wyszystko zemści na nowym właścicielu.

    Plusy popularności to duży rynek częsci używanych i zamienników, ale i tak kosztuje to sporo.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Ja myśle ze koledzy i tak CI tutaj bardzo optymistycznie kalkulują... Poczytaj inne wątki to zobaczysz ile można włożyć w 156 jak jest zaniedbana.
    Ja bez budżetu 7 tys na zakup + 3 tys na dopieszczenie, bym sie na 156 w ogóle nie porywał.
    No chyba ze chcesz jezdzić autem, a stuki zawieszenia, korozja czy tam brak mocy silnika Ci nie do końca przeszkadza.
    Nasprowadzali tych alf do oporu, cena poszla strasznie w dól ale stan sprowadzanych też jest nieciekawy zazwyczaj.
    To auto o które trzeba dbać, i jak ktoś nie dbał przez ostatnie lata to się wyszystko zemści na nowym właścicielu.

    Plusy popularności to duży rynek częsci używanych i zamienników, ale i tak kosztuje to sporo.

    Święta racja, słuchaj kolegów. Z Alfami trzeba na zimno kalkulować, poczytasz na forum trochę postów to się dowiesz.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    No chyba ze chcesz jezdzić autem, a stuki zawieszenia, korozja czy tam brak mocy
    silnik
    a Ci nie do końca przeszkadza.

    Absolutnie to nie wchodzi w gre, ja nie wiem jak tak ludzie mogą jeździć.... miałem bravo w jtd planowałem jeździć do roku czasu i za wiele nie dokładać to pierwsze się udało to drugie już nie....

    Na forum jestem od wczoraj, ale jako gość często zaglądałem i czytałem o tych autkach i muszę przyznać trzeba miec zapas gotówki. Ale do którego nie trzeba ? Audi A4 też wielowachacz i wcale nie ideal ....

    Jak nie Alfa to co kupić ? Mercedes c klasa w202 ?


  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał albert51 Zobacz post

    Absolutnie to nie wchodzi w gre, ja nie wiem jak tak ludzie mogą jeździć.... miałem bravo w jtd planowałem jeździć do roku czasu i za wiele nie dokładać to pierwsze się udało to drugie już nie....

    Na forum jestem od wczoraj, ale jako gość często zaglądałem i czytałem o tych autkach i muszę przyznać trzeba miec zapas gotówki. Ale do którego nie trzeba ? Audi A4 też wielowachacz i wcale nie ideal ....

    Jak nie Alfa to co kupić ? Mercedes c klasa w202 ?

    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...9r_11tysi.html na co ci mercedes

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD uszkodzona, obórcona panewka - wymiana silnika?
    Utworzone przez piotrux w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 08:45
  2. Moja pierwsza Alfa Romeo 164 2.0 TS - zakup czy warto?
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 18:15
  3. Zakup Alfy 147 czy warto
    Utworzone przez suden77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 23:26
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory