Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa 156 - samochód dla studenta?

  1. #1
    maaciek
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 - samochód dla studenta?

    Alfaholicy proszę o poradę od was. Powiedzcie mi, czy Alfa 156 1.9 JTD, albo benzyna z gazem będzie dobrym wyborem dla studenta? Oczywiście chodzi mi o koszty eksploatacji, bo nie chciałbym co chwilę "dokładać do interesu" . Do wydania mam ok. 6 tys.
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Z tą kwotą trzeba sobie powiedziec szczerze, że nie

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Alfę trzeba kochać i chcieć ją posiadać, a nie "mam 6 tys. i szukam ladnego taniego autka- i trafiłą się AR"- nie chce CIe obrazić, ale mam nadzieję , że tak nie jest. W innym wypadku nie polubicie się z tym autkiem.
    Wg mnie utrzymanie tych aut jest dość kosztowne chyba, że robimy wszystko za pomoca chińskich części i drutu. I o ile 13 letniemu auto do twarzy z kawałkiem drutu to z tymi chińskimi częściami to inna historia.
    AR nie są to auta usterkowe , tylko poprostu trzeba o nie dbać- szczególnie o wersje benzynowe, które musza byc serwisowane przez osoby które mają pojęcie o Alfa Romeo.
    Jak dla Ciebie to zdecydowanie polecam diesla. Te silniki sa niezniszczalne, ale maja swoje przebiegi i koło dwumasowe czy sprzęgło moga być do wymiany- jak to W KAŻDYM kilkunastoletnim aucie.
    PS polecam dział bazar na naszym forum gdzie forumowicze mają na handel autka w miare dobrym stanie. Allegro to raczej kopalnia szrotu.
    [C

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    Alfa to nie seicento czy golf III, licząc z 1,5 tysiąca na dzieńdobry na serwis zostaje Ci na auto ~5 tysięcy na auto to niestety na 156 w stanie nie zajechanym nie ma szans.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    za 6 tysięcy...hm raczej nie ma szans, mało tego nie tylko alfę ale i inne auto będzie ciężko. Chyba że Astra I lub mondeo z 94r. Nawet jeśli ktoś ci będzie chciał "wcisnąć" super alfę za te pieniądze kubeł zimnej wody na głowę i odwracaj się na pięcie

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaciek Zobacz post
    Alfaholicy proszę o poradę od was. Powiedzcie mi, czy Alfa 156 1.9 JTD, albo benzyna z gazem będzie dobrym wyborem dla studenta? Oczywiście chodzi mi o koszty eksploatacji, bo nie chciałbym co chwilę "dokładać do interesu" . Do wydania mam ok. 6 tys.
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

    Absolutnie nie kupuj i odradzam stanowczo kupowanie za tak niskie kwoty jakiegokolwiek auta. Na moim przykładzie, kupiłem za 6 tyś. dołożyłem 15 tyś. Dziękuję.
    Dziś bym tego nie zrobił, ale wtedy było mnie jeszcze stać na te wszystkie naprawy które "wyszły" w międzyczasie, liczyłem się z kosztami. Podsumowując za 20 tyś. kupi się lepszy samochód niż za 6 tyś. Więc jak szukasz jeździdła za 6 tyś. to poluj na jakąś tanią micrę, na początek dla studenta spokojnie starczy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jestem studentem i kupiłem sobie 156 ponad rok temu ale za 15 tys. Do tej pory na pewno przekroczyłem magiczne 20 tys, może dla tego ze staram się robić wszystko dobrze i na dobrych częściach.
    Więc według mnie nie warto przepłacać jak ja to zrobiłem i kupować prawie najdroższą , lepiej kupić tańszy i samemu doprowadzić do lepszego stanu.
    Ale też bez przesady, bo super okazje wyjdą ci bokiem. Nikt w miarę zadbaną alfę nie sprzeda poniżej 10 tys !!!

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmlover Zobacz post
    Nikt w miarę zadbaną alfę nie sprzeda poniżej 10 tys !!!
    No właśnie!!!
    Moja Bella

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar brill7
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Błonie
    Auto
    Alfa Romeo Centocinquantasei in colore blu vela metallizzato 1970 centimetri cubici
    Postów
    155

    Domyślnie

    za 6 tyś to kup sobie coś małego - corsę czy jak przedmówca micrę. jednak jak będziesz chciał kupić jednak 156 to doradzam JTD albo 2,5 z gazem. do silników TS wszyscy odradzają gaz.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał brill7 Zobacz post
    do silników TS wszyscy odradzają gaz.
    Wszyscy inni odradzają też Alfy w ogóle.
    Moja Bella

Podobne wątki

  1. Auto dla Studenta -> czy Alfa 147 się nada?
    Utworzone przez grajekk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 13:42
  2. Co to za samochód? Czy to Alfa? GTA?
    Utworzone przez Zoggon w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 18:00
  3. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory