Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!

  1. #11
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pabel-diabel
    czy jest ktoś jeszcze na forum kto potwierdzi ze te stuki to sprzegło??? kurcze, ja mam ten sam problem, mianowicie, przy zmianie biegu i puszczeniu sprzegla slychac takie stukniecie, myslalem ze to na 100 % jest poduszka skrzyni biegow albo przegub bo mam z nim problem, ale po przeczytaniu tego postu........
    Ja też tak myślałem, sprawdziłem przeguby i nawet znalazłem niewielki luz na wewnętrznym, zmieniłem go i .... nic :|?: stuk pozostał, poduszki pod silnikiem sprawdzone. Nie chciałem wierzyć że to sprzęgło bo chodzi idealnie nie szarpie nie ślizga się. Po rozmowie z mechanikiem specjalizującym się w sprzęgłach - już jestem pewien , a sprawdzić można to bardzo łatwo - przy próbie szarpnięcia samochodem (bardzo szybkie popuszczanie sprzęgła) nie ma tego stuku a pojawia się tylko przy zmianie biegu ( najlepiej słyszalne na wyższych biegach), lub przy puszczeniu i dodaniu gazu ( ale w moim przypadku to nie zawsze).

  2. #12
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    Też jestem na etapie zmiany sprzęgła, gdyż zaczyna się ślizgac i także mam pojedyńczy stuk przy puszczaniu sprzęgła. Nie wiem czy to wina koła czy zużytego sprzęgła

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Czytajac to pewnie i u mnie za jakis czas ta sprawa,na razie sprzeglo ok,ale kolo dwu masowe daje juz oznaki wyeksplatowania,przy zapalaniu i ruszaniu przy niskich obrotach silnika wyraznie cos stuka,a moze sie myle?pierwszy diesel w zyciu 8)

  4. #14
    nfear
    Gość

    Domyślnie

    - stuk i lekkie szarpnięcie przy puszczaniu sprzęgła
    - stuk i szarpnięcie przy puszczaniu lub dodawaniu gazu na biegu
    - czasami przy wrzuceniu 1 biegu samochód delikatnie ruszał (baaardzo delikatnie)

    takie miałem objawy i trzy dni temu całkiem poleciało mi sprzęgło. Mechanik powiedział że koło dwumasowe nie jest uszkodzone.

    Wiem że temat dość stary ale gdyby ktoś szukał to jest jednoznaczna diagnoza. Lepiej nie zwlekać i od razu uderzyć do mechanika albo zrobić samemu (potrzebny tunel)

  5. #15
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrix156 Zobacz post
    Cafekarol, w 2,4 koło siada w 1,9 nie
    potwierdzam brak problemow z dwumasowka w 1.9 jtdm. Zmienialem sprzeglo w crossie po 165 tys. km, kolo dwumasowe nie mialo zadnych luzow, skonczylo sie za to kolo pasowe (drgania na pedale sprzegla podczas ruszania, objawy mimo wszystko kojarzone z dwumasem). Cena sprzegla kpl w serwisie to ponizej 800pln, wiec wobec 650 za valeo wziąłem oryginał.

  6. #16
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Valeo robi na pierwszy montaż do Alfy.Jak kupiłeś oryginał to i tak masz Valeo :-)Zobacz w środku jak masz opisana tarcze sprzęgła.Pozdr.Piter

  7. #17
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    To byla sprzedaz wiązana, bo dzięki zakupie w sklepie ASo fiata (z rabatem) dostalem sporą zniżkę na montaż. Wymiana sprzęgła w crosswagonie jest żmudna. Za wymiane z częściami zapłaciłem ok. 1500pln, w serwisie alfy chcą tyle tylko za robociznę.
    Dodatkowo płacąc te sto parę złotych więcej za oryginał dostaję gwarancję na całość.

  8. #18
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Witam! Zrobiło się bezpieczniej na drogach i ciężka noga powróciła ale niestety zauważyłem przy tym że ślizga mi sie sprzęgło więc szykuje się do wymiany. Znalazłem cos takiego na allegro
    SPRZĘGŁO ALFA ROMEO MAREA LANCIA KAPPA LYBRA JTD (567751516) - motoAllegro
    Ciekawe jaka to firma, bo cena jest atrakcyjna. Co myslicie?
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  9. #19
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Na allegro szukaj gościa tanifiat ma sporo sprzęgieł oryginalnych w dobrej cenie .Ja swoje kupiłem za 550 zł ,do twojej takie samo podejdzie.Luk ponoc dobre ale wszyscy wstawiają Valeo lub oryginał ( też valeo).Sporo tego sie przewija na forum .Piter

  10. #20
    wlodas
    Gość

    Thumbs up Tanifiat

    Podan Ci nrdo sklepu.Gosc handluje czesciami do wloskich aut.Za polos do mojej belli 166 zawolali w serwisie 1500 + stara czesc a On sprowadzil z Wloch oryginal za 690 .Jest roznica?????Za wymiane rozrzadu serwis wola 3500 a ja kupilem u niego ortginal za 750 a mechanik wezmie 300 czyli 1/3 ceny.Facet jest naprawde rzetelnym kupcem POLECAM .Podaje Nr 509 703 409 Zycze powodzenia

Podobne wątki

  1. [159] kolo dwumasowe + kompletne sprzeglo z dociskiem
    Utworzone przez 4mbc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 31-08-2023, 19:00
  2. [156] Kolo dwumasowe / sprzeglo ? 2.4 20V MJET
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:42
  3. kolo dwumasowe alfa 156 1,9jtd 1999r 105km
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 11:58
  4. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  5. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory