Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Przedmuchy z bagnetu i korka wlewu oleju

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar damian2709
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 jtd Sportpack
    Postów
    214

    Domyślnie Przedmuchy z bagnetu i korka wlewu oleju

    Witam, mam duzy problem z alfa 156 2,4 jtd 136 km, chodzi o to ze nie dawno wymienilem olej oraz filtry , w ostatnim czasie wymienilem rozrzad i od jakiegos czasu auto oslablo i w piatek jak robielem sobie odgrybianie klimy to kolego powiedzial ze cos silnik zle pracuje ( ja tam nic nie widzialem) no i otwarlismy maske odkrecilem korek wlewu oleju i zaczelo dmuchac szarym dymem z bagnetu i korka o wczesniej przed wymiana oleju nie mialo miejsca, i moje pytanie brzmi :

    1) co moze byc przyczyna takiego zachowania
    2) do czego sluzy czarna puszka do ktorej doprowadzone sa przewody od odmy taka duza kwadratowa zaraz za silnikiem kolo zbiorniczka plynu hamulcowego
    3)gdzie mozna sprawdzic kompresje na cylindrach i ile to mniej wiecej moze kosztowac??

    Czy mam sie szykowac na remont silnika czy moze jakos uda sie to zalatwic bez wiekszych kosztow ??
    dodam ze kilku moich znajomych mechanikow powiedzialo ze na pierwszym miejscu mam sprawdzic ta puszke i czy gdzies odmy nie sa pozatykane!! pozniej dopiero reszta Aha zapomnialbym o najwazniejszym auto wedlug kompa ma przejechane 381 tysiecy

  2. #2
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    w nawiazaniu do naszej rozmowy, moze poprzedni olej miał wlany jakis srodek zwiekszajacy lepkosc oleju, i dla tego nie mozna bylo stwierdzic przedmuchu, po wymianie wszystko wróciło do poprzedniego stanu, tak sobie rozważam, nie mówie ze tak musi byc.


    pzd.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Powiem tobie, że u mnie też można zobaczyć lekki dymek przez bagnet i przez korek wlewu ale auto zachowuje się normalnie i nie bierze oleju, może faktycznie masz pozatykane odmy, ta czarna puszka to chyba jakiś separator, ale niech ktoś się wypowie lepiej znający, aha i kiedyś sprawdzałem również w volvo 2.4 D5 i również dymiło przez bagnet i wlew oleju a auto miało 60 tys. przebiegu i chodziło super.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar damian2709
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 jtd Sportpack
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzis po pracy postaram sie rozebrac te wszystkie odmy i sprawdzic czy ktoras nie jest zatkana. ale zaczynam uswiadamiac sobie ze chyba opcja georga bedzie najpeniwiejsza wiec czeka mnie remont no ale wszystko sie okaze po sprawdzeniu kompresji moze ma ktos z forumowiczow urzadzenei do wykonywania pomiaru kompresji w dieslu ??

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar damian2709
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 jtd Sportpack
    Postów
    214

    Domyślnie

    kompresja bedzie sprawdzona dopiero po wakacjach wiec musze czekac a odmy sa czyste do tego doszedl mi przeplywomierz bo George stwierdzil ze padl wiec do wymiany ale najpierw kompresja

  6. #6
    puchaty1988
    Gość

    Domyślnie

    ja proponuję sprawdzić znaki na rozrządzie... bo przed wymianą paska nie było takiego objawu.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Ta puszka jest od podcisnienia
    Co do reszty to trochę chaotycznie opisane wymiana oleju itd później rozrząd, i utrata mocy przyczyn może być wiele od złego ustawienia rozrządu przy wymianie po pęknięte pierścienie, spaliny mają kwaśnawy zapach??
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar damian2709
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 jtd Sportpack
    Postów
    214

    Domyślnie

    utrata mocy juz sprawdzona odpialem przeplywommierz i calkiem inaczej aut jedzie ale co do zapachu spalin to nie wiem wydaje mi sie ze smierdzi jak kazdy diesel a moglobyc tez tak ze wczesniejszy wlasciciel zeby ukryc ustarki wlal jakiegos dodatku do oleju typu motodoktor i dlatego nic sie nie dzialo pozniej ja wymienilem olej i juz wyszly wszystkie wady silnika

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    U mnie również troszkę dmucha przez miarkę i korek ale jak pisałem wyżej np. w volvo d5 również dmucha nie to, że dmucha aż czuć w rękę ale widać wydobywający się lekki dymek jakby parowało, ja jeżdżę 1,5 roku alfą wymieniałem już olej zrobiłem ponad 20 tys. i jest ok.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar damian2709
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 jtd Sportpack
    Postów
    214

    Domyślnie

    u mnie i z korka wlewu i z bagnetu dmucha jakby para ale wody nie ubywa a jak przycisne po garach to nawet zaczyna olej wywalac przez bagnet !! jutro sprawdze kompresje i dowiem sie co jest grane

Podobne wątki

  1. [159] Dmuchanie z pod korka wlewu oleju normalne?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2018, 18:05
  2. [159] Grzechotanie w okolicy korka wlewu oleju
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 11:37
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 10:22
  4. 2.4 kopci z bagnetu, dmucha z wlewu
    Utworzone przez pawelAlfista w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 09:55
  5. przedmuchy z wlewu oleju (Boxer)
    Utworzone przez Uszatek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2008, 16:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory