Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 156 - amortyzatory tył

  1. #1
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie 156 - amortyzatory tył

    Witam serdecznie, przyjaciele, zanim zdecyduję o zakupie proszę pomóżcie mi wybrać co zrobić. Tak na szybko - kupiłem sprężyny tył do 156 bo stare "siedziały" (przy obciążeniu osoba/ami z tyłu dobijały).
    W warsztacie chcieli wymienić ale nie daje się za nic odkręcić góry (nie widziałem tego faktu).Ponoć jedynym wyjściem jest cięcie starych amortyzatorów.
    W tym przypadku musiałbym zastąpić je innymi. I tak ... moje stare (przegląd kilkanaście dni temu i sprawdzenie) są w stanie bardzo dobrym. Alfa sama w sobie już leciwa, wpakowałem w nią sporo kasy, kilka dni temu nowa sprężarka od klimy. Najprościej byłoby kupić kpl. nowych ale czy jest sens?... moja zona robi po małym mieście Alfa max 5.000 km rocznie - stąd moje pytanie czy można by (wiem że nie powinno) założyć amorki tylne używane, w dobrym stanie i stosunkowo niewielkich pieniądzach w ich zakupie?
    Ogólnie nie mam pospiechu bo samochód najczęściej wozi tylko kierowcę, czasami pasażera jednego i sporadycznie trzech (i dopiero wtedy występuje problem dobijania)
    Hmm. co tu robić?
    Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie, Artur

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Z używanymi amortyzatorami na dwoje babka wróżyła ... albo kupisz w dobrym stanie i pojeździsz albo utopisz kasę i będziesz się ścierać ze sprzedawcą że wcisnął Ci shit. Jaką kwotę max chcesz przeznaczyć na kpl. amortyzatorów na tył ?

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Lepiej kup już najtańsze nówki niż stare niewiadomo jakie używki. Ogólnie mnie to nawet do głowy nie przyszło aby założyć czesci zawieszenia czy hamulcy wytargane ze szrotu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Artur G. Zobacz post
    W warsztacie chcieli wymienić ale nie daje się za nic odkręcić góry (nie widziałem tego faktu).Ponoć jedynym wyjściem jest cięcie starych amortyzatorów.
    Szybko zmień warsztat. Amortyzator da sie wyjąc nawet bez rozpinania spręzyny od poduszki wywalając go dołem i rozkręcac na stole. Swoją drogą z czy tam mają problem? Wymieniałem u siebie stare jeszcze fabryczne amory po 10 latachi i poszło bez problemów. Szpilka amora otwór na klucz szesciokątny (imbus potocznie), a kontruje sie go kluczem oczko chyba 22 - lecz musi miec cienkie scianki co by go tam włożyc miedzy szpilke a nadwozie.

  4. #4
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Lepiej kup już najtańsze nówki niż stare niewiadomo jakie używki. Ogólnie mnie to nawet do głowy nie przyszło aby założyć czesci zawieszenia czy hamulcy wytargane ze szrotu

    - - - Updated - - -



    Szybko zmień warsztat. Amortyzator da sie wyjąc nawet bez rozpinania spręzyny od poduszki wywalając go dołem i rozkręcac na stole. Swoją drogą z czy tam mają problem? Wymieniałem u siebie stare jeszcze fabryczne amory po 10 latachi i poszło bez problemów. Szpilka amora otwór na klucz szesciokątny (imbus potocznie), a kontruje sie go kluczem oczko chyba 22 - lecz musi miec cienkie scianki co by go tam włożyc miedzy szpilke a nadwozie.
    Tak jest, w pierwszej części odpowiedzi masz zdecydowaną rację. Nigdy dotąd nie kupiłem podobnych części jako używane, ale pomyślałem sobie że w tym przypadku jakby ktoś z klubowiczów miał np. z rozbiórki pewne na 99% amortyzatory to czemu nie ... tym bardziej że Alfa robi max 5000 km rocznie tylko po moim mieście, flagowym jest jaguar. Nie chodziło o koszty ale rozsądek.
    Faktem jest, że wydać ok. 200 zł. za jeden amortyzator nowy (i to byle jakiej firmy) plus robocizna to nie wiem czy sie pakować w to. Tym bardziej, jak pisałem alfą jeździ sie pojedynczo lub we dwoje i wtedy jest super, sporadycznie jedna lub dwie osoby z tyłu i wtedy dopiero jest problem z miękkimi sprężynami. Hmm.

    A co do drugiej części odpowiedzi nt. warsztatu to dziś będzie u mnie kierownik tegoż - dawne ASO fiata i zapytam go zgodnie z Twoją sugestią, może i faktycznie da się. Ale ja mam nowe sprężyny i te chciałem wymienic a nie amorki ... czy da się sprężyny bez wyjmowania amortyzatorów? może faktycznie coś nie teges w warsztacie z ich pojęciem ...

    Sebawroc - ile za amortyzatory? pojęcia nie mam, jako podstawę biorę ceny Allegro nowych z tych tańszych (akurat w tym przypadku) i ew. używanych.

    serdecznie pozdrawiam, Artur

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Przecież zawsze można przeciąć nakrętkę a nie amortyzator. Przecież są specjalne narzędia do tego. Co za mechanicy!

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Odezwij się do mnie na PRIV, zmienię Ci te sprężyny bez psucia amortyzatorów ;]
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 03-08-2012 o 12:58
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Akurat w AR tylne amory wyjmuje się dość łatwo,może obrobili już jakimś wyje...ym imbusem gniazdo w trzpieniu amorka i temu nie moga go odkręcić. Ale generalnie nie ma tam wielkiej filozofii żeby poradzić sobie inaczej niż cięcie amorka.
    Co do kwestii wymiany sprężyny bez demontażu amorka z nadwozia to: nie da się

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur G. Zobacz post
    Sebawroc - ile za amortyzatory? pojęcia nie mam, jako podstawę biorę ceny Allegro nowych z tych tańszych (akurat w tym przypadku) i ew. używanych.
    Jeżeli ma być dobrze i w miarę tanio to kup z allegro Bilstein B4, ja kupiłem na tył do 147 amortyzatory które są do 156 chyba po 275( +/-5zł) zł/szt z AutoArt kod amortyzatorów VNE-5255

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Myślałem iż jako policjant wiesz na czym opiera sie bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem? Jak dla mnie takie tłumaczenie sobie "że robie 5tkm rocznie jest nie na miejscu". Zawiodłeś mnie Może warto rozwazyc do tego celu zakup innego typowo miejskiego auta, dla którego amory kostują 50zł/sztuke?

    P.S. Jak dobrze poszukasz to do 150zł znajdziesz jakies tanie amory na tył co wytrzymią Ci te dwa lata przy przebiegu rocznym 5tkm.
    Ostatnio edytowane przez majster ; 03-08-2012 o 18:34

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Odezwij się do mnie na PRIV, zmienię Ci te sprężyny bez psucia amortyzatorów ;]
    Widze że troche lepiej z czasem może by tak rozrząd??

Podobne wątki

  1. Amortyzatory
    Utworzone przez tarantula w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 14:39
  2. [146] Amortyzatory
    Utworzone przez marktds w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 22:39
  3. Amortyzatory
    Utworzone przez pela772 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:15
  4. amortyzatory
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory