Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: (Alfa 156 2.4JTD)Kontrolka ABS+kontrolka hamulca recznego!!!

  1. #21
    LukaszSR50
    Gość

    Domyślnie Abs ar156

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie abs-u. Czy k\Ktoś jest w stanie wyjaśnić mi jak działa ABS w AR156? Tzn. chodzi mi o to skąd czujnik odczytuje sygnał i jak to działa, bo wyczytałem, że Alfa nie ma pierścienia na przegubie. Ciekawi mnie to, ponieważ sam mam z tym problem. Kupiłem AR lekko uderzoną i świecił się ABS. Komputer pokazał błąd czujnika ABSu więc wymieniłem ten czujnik ale kontrolka pali się dalej. Płynu jest dosyć, klocki jeszcze długo polatają. Mało tego czasami mruga lub zapala się kontrolka ręcznego. Czytałem, że to EBD ale nie wiem czy AR 156 w 2001r. miały taki system. Jeśli ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania i pomóc w tej sprawie to będę zobowiązany.

  2. #22
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156. 2.4JTD mjet '04 berlina
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszSR50 Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie abs-u. Czy k\Ktoś jest w stanie wyjaśnić mi jak działa ABS w AR156? Tzn. chodzi mi o to skąd czujnik odczytuje sygnał i jak to działa, bo wyczytałem, że Alfa nie ma pierścienia na przegubie. Ciekawi mnie to, ponieważ sam mam z tym problem. Kupiłem AR lekko uderzoną i świecił się ABS. Komputer pokazał błąd czujnika ABSu więc wymieniłem ten czujnik ale kontrolka pali się dalej.
    Wymieniałem ostatnio łożysko w piaście, okazuje się, że w 156 w łożysku zabudowana jest bieżnia magnetyczna czujnika ABS. Może przy tym Twoim uderzeniu piasta oberwała trochę i łożysko jest do wymiany?

  3. #23
    LukaszSR50
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jest możliwe. Muszę się tym zająć i obadać.

  4. #24
    Kilmer
    Gość

    Domyślnie

    Powiedzcie mi koledzy jedno, prawy przedni czujnik od abs mam gdzieś przetarty ( tak podejrzewałem) W związku z tym nie działa ABS. Podpinając pod komputer zlokalizowaliśmy przy którym kole jest uszkodzony.Wyciągnołem ten czujnik , widac że juz był wcześnij kombniowany , (izolowany itd). Jak polecacie czy stary jest do odratowania jeszcze( polutować dobrze zaizolować ) czy lepiej sie nie w to nie bawić i zamówić orginalny .

  5. #25
    krzysio_kropqa
    Gość

    Domyślnie

    tak samo mnie to dopadło... tylko że ja mianowicie niedawno wymieniłem akumulator, linki od hamulca ręcznego i teraz sam nie wiem w czym szukac przyczyny byłem na kompie powiedzieli ze komputer łapie cały czas te same błędy i nie wiem sam co o tym już mam myśleć. Na kompie powiedzieli że mogą dojść do tego sprawdzając elektrycznie cały ABS. Może ktoś już rozkmninił co w tym siedzi. Dodam że zaczęło się tak dziać jak temp spadła poniżej 0 czujniki na kompie mówili że w porządku. czekam na dalsze info )

    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    A sprawdziłeś bezpiecznik na aku?

  7. #27
    krzysio_kropqa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonzaj Zobacz post
    A sprawdziłeś bezpiecznik na aku?

    na aku i na bezpiecznikach pod kierownica tak samo nie mam pojęcia co może być przyczyna... przymierzam się do wymiany przekaźnika w centralce abs czy jest wogóle sens?

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Pierwsze co, to odczytaj co to dokładnie za błąd jest.
    Skoro wymieniałeś aku to mogło być tak że zakładając Ci skrzynkę bezpieczników na plusową klemę nie dokręcili Ci kabelka który idzie do Maxi Fuse.
    Albo sam Maxi Fuse ma już dość...

  9. #29
    krzysio_kropqa
    Gość

    Domyślnie

    aku sam zmieniałem ale bezpośrednio po zmianie abs chodził temp zaczęła spadać poniżej 0 stopni i się zaczęło najpierw poo zapaleniu nie świeciło dopiero po przejechaniu kilku km na desce wyskakiwał ABS i ręczny a teraz to już przy paleniu samochodu świeci się albo sam ABS a po chwili wskoczy ręczny albo odrazu to i to się świeci, a bład to jeden to przekaźnik a drugi to sterownik zaworu rozdzielającego coś takiego.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio_kropqa Zobacz post
    a bład to jeden to przekaźnik a drugi to sterownik zaworu rozdzielającego coś takiego.
    Podpasowuje pod bezpiecznik na aku. Mogłeś czegoś nie dokręcić?

Podobne wątki

  1. abs ebd system failture i kontrolka recznego
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:59
  2. Po zaciagnieciu recznego, nie swieci kontrolka
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 18:16
  3. [146] kontrolka od hamulca recznego
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 21:36
  4. [156] Kontrolka hamulca recznego
    Utworzone przez Bereto20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 11:02
  5. Kontrolka recznego/płynu hamulcowego 156
    Utworzone przez Paweł156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory