Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Przekładnia kierownicza - wymieć, regenerować?

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragos Zobacz post
    Odkopie by nie zakładać nowego tematu.

    Byłem dzisiaj u mechanika, gdyż koła reagują z opóźnieniem na ruchy kierownicy. Drążki i końcówki są w porządku.

    Powiedział mi, że winna jest maglownica, a dokładnie jakieś łożysko co podtrzymuje drążek kierownicy przy maglownicy, czy jakoś tak nie potrafię dokładnie powtórzyć.

    Możecie polecić jakąś wartą zaufania firmę, która przyśle mi maglownice zregenerowaną, a ja po wymianie oddam swoją?

    Dużo jest z tym zabawy? Chciałbym sam ją wymienić, ale nie robiłem tego nigdy i nie wiem czy sobie poradzę...
    Widzisz, u mnie jest podobnie, też właśnie koła reagują z opóźnieniem na ruchy kierownicy, ale nie zawsze tak jest, tylko wtedy gdy powiedzmy pod obciążeniem zakręcam w prawo. Podjechałem na stację diagnostyczną tam gdzie robią przeglądy i facet powiedział mi, że obluzowała się ta maglownica od reszty auta i trzeba to dokręcić, wymienić śruby itp. Wytłumaczył mi to w ten sposób, że przy skręcie kierownicy najpierw przesuwa się obluzowana maglownica, a przez ten luz w pewnym momencie trafia na opór i stąd właśnie to "opóźnienie w ruchu kół w stosunku do kierownicy Może u ciebie też tak jest i wystarczy podokręcać, powymieniać śruby, mocowania tej maglownicy. Ja zweryfikuje to jeszcze u innego mechaniora i ty też tak zrób i ew skonfrontujemy to w późniejszym czasie tu na forum

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekradosz Zobacz post
    Widzisz, u mnie jest podobnie, też właśnie koła reagują z opóźnieniem na ruchy kierownicy, ale nie zawsze tak jest, tylko wtedy gdy powiedzmy pod obciążeniem zakręcam w prawo. Podjechałem na stację diagnostyczną tam gdzie robią przeglądy i facet powiedział mi, że obluzowała się ta maglownica od reszty auta i trzeba to dokręcić, wymienić śruby itp. Wytłumaczył mi to w ten sposób, że przy skręcie kierownicy najpierw przesuwa się obluzowana maglownica, a przez ten luz w pewnym momencie trafia na opór i stąd właśnie to "opóźnienie w ruchu kół w stosunku do kierownicy Może u ciebie też tak jest i wystarczy podokręcać, powymieniać śruby, mocowania tej maglownicy. Ja zweryfikuje to jeszcze u innego mechaniora i ty też tak zrób i ew skonfrontujemy to w późniejszym czasie tu na forum
    U mnie również jest tego typu przypadłość i w pierwszej chwili zastanawiałem się czy to nie wina końcówek drążków. Jeżeli uda ci się to naprawić w sposób który opisujesz to miałbym do ciebie prośbę abyś napisał o tym w tym temacie czy zabieg ten rzeczywiście pomógł. Z góry dzięki za takie info.

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    ok, we wtorek podjadę do innego mechanika i zobaczę co on mi powie.

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    byłem u innego i powiedział to samo. Przekładnia kończy żywot ;p

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar skarzyk83
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.spark (323.01)
    Postów
    31

    Domyślnie

    W Lubiczu dobrze przekładnie regenerują dają gwarancje na rok czasu cena to 500 netto jak dobrze pamiętam regenerują na miejscu ale to z 5h trzeba czekać firma nazywa się Hydro - System. Jeśli chodzi o Laubera z IC to zwracają cenę za rdzeń (76zł we Włocławku nie majątek ale zawsze coś ) czyli za starą maglownice jeśli nie jest popękana czy nie kompletna. Lepiej wziąć zregenerowaną bo to oszczędność czasu i pieniędzy. Używka tylko wtedy gdy wyjęta bezpośrednio z auta najlepiej z rozsądnym przebiegiem. Moja przy 200 tyś ciekła. Roboty z wymianą i ustawianiem jest sporawo.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie

    W Jeleniej Górze jest firma która regeneruje przekładnie i zawiozłem im w zeszłym tygodniu autko. Okazało się, że była pęknięta w standardowym ponoć miejscu - zrobili ją TIGiem powymieniali w niej płyny i wymienili jeszcze jakiś jeden drążek. Cena 600 netto a firma to regeneracjaczesci.com na razie jest OK ale mam wrażenie, że kierownica jakby wolniej wraca na zakrętch i trzeba ja odkręcać - może się dotrze, a jak nie to do poprawki.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Daleko trochę do Jeleniej

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ale za to jakie ładne widoki jak się wjeżdża tylko ubrać się należy 4 razy cieplej niż normalnie.. ech ja nie wiem co jestem w jelonce to tam wieje bardziej niż w kieleckim...

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 156 JTD 105KM
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglaja Zobacz post
    Ale za to jakie ładne widoki jak się wjeżdża tylko ubrać się należy 4 razy cieplej niż normalnie.. ech ja nie wiem co jestem w jelonce to tam wieje bardziej niż w kieleckim...
    No z tym wianiem coś jest na rzeczy, ale wieje tylko tam gdzie Niemiec nie budował nic, a polak postawił prawie 40 tysięczne osiedle. Widoczki są kozackie, fajnie się Alfiną jeździ po krętych górskich drogach wokół Karpacza czy Szklarskiej Poręby. No i faktycznie kiedy u nas jeszcze leży śnieg a we Wrocku już są zielone drzewka.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    30

    Domyślnie

    A czy przekładnia z anglika nadaje się do jakiejkolwiek modernizacji czy może iść na żyletki?

Podobne wątki

  1. [146] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez kulik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:38
  2. Przekładnia kierownicza - Regenerować? Kupić? Gdzie?
    Utworzone przez Skrobel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 20:14
  3. [145] Przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 21:48
  4. [156] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory