Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dół do silnika 1.8 TS - starszy model silnika- czy pasuje?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    W planie
    Postów
    15

    Domyślnie Dół do silnika 1.8 TS - starszy model silnika- czy pasuje?

    Witam,
    mam silnik 1.8 TS z 2003 roku, jest on kompletnie do remontu, niestety nie jest możliwa naprawa dołu silnika.
    Jedną z moich alternatyw jest zakup dołu a następnie złożenie z oryginalnej góry i nowego dołu silnika.
    Teraz tylko czy pasuje? Silniki po 2002 były zmieniane, (mój to rodzaj M5, numeru nie znam). Dołożono m.in sondy lambda, itp. Szczerze to nie bardzo orientuję się w zakresie zmian. Co było zmienione oprócz tego? Czy jakieś zmiany w konstrukcji nastąpiły? Inna uszczelka pod głowicą, ale czy coś jeszcze?
    Tymczasem dół byłby z roku 1999-2000. Więc starszy.
    Czy będzie to wszystko razem ładnie pasować? Niestety silników na rynku jest straszny deficyt.

    Z góry dzięki za wszelkie rady.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Tak,są inne tłoki i uszczelka głowicy ale wał np jest ten sam

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    W planie
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    A jeszcze się zapytam. Czy wkładając cały silnik bez przeróbek? Z np. 2000 roku, czy będę potrzebował zmiany ECU? Czy osprzęt będzie pasował?
    I ta sama wersja pytania, tylko z silnikiem 2.0. Rozumiem, że do 1.8 podejdzie, tylko najlepiej będzie zmapować ponownie ECU. Co w przypadku, kiedy to będzie silnik starszy?

    Pytam się, bo nie wiem co będzie mi się bardziej opłacało, wymiana silnika czy też jego zrobienie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wymiana silnika to taki toto lotek wiec jesli sa jakies mozliwosci pomiaru obecnych elementow i sa tolerancje naprawcze to lepiej zrobic maly remont i miec spokoj niz nie do konca pewny kolejny silnik.
    Osprzęt będzie pasował,kolektor ssący jest ten sam,wydechowy nie-w nowszym są 3 sondy więc jezeli chodzi o jakies mapowanie to raczej nie bedzie potrzeby.W starszej wersji miedzy 1.8 a 2.0 ECU jest ten sam wiec mozna sobie zonglowac silnikami bez zmian
    Nie robilem takich przerobek wiec szczegolowo nie wiem czy nie bedzie trzeba inaczej weza puscic czy przewody gdzies jakies beda w innym miejscu ale jest to z grubsza wykonalne
    Miedzy 1.8 a 2.0 jest jeszcze kwestia sprzegla,nie wiem jak skrzynie

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    W planie
    Postów
    15

    Domyślnie

    Wiem, że lepiej zrobić silnik, tylko w tym momencie koszty są dwa razy większe, bo w starym silniku do roboty głowica, dół (i tak trzeba kupić blok). Chodzi o kwestie finansowe - różnica 1000 czy też 2000 na remoncie to sporo. Sprzęgło i tak muszę kupić, stare za mocno zużyte jest.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Zobacz w bazarze może ktoś ma blok czy tłoki w dobrej cenie,ja rok temu sprzedałem blok z tłokami jednemu koledze który robił mix CF2 CF3 właśnie
    tzn tłoki i blok CF3 z resztą CF2.Udać sie udało tylko potem pasek mu pękł czy coś tam innego
    Jak kupisz drugi silnik to i tak rozrząd dochodzi i choćby miske zrzucić i zerknąc na stan panewek etc

  7. #7
    radzik
    Gość

    Domyślnie

    dołacze sie do tematu ja sie zastanawiam jakie sa różnice pomiedzy 1.8 ts, a 1.8 16v z fiata generalnie chodzi mi o dół silnika

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o coupe i punto HGT czy barchetta,to mozna to sprawdzic mniej wiecej czy tloki i pierscienie sa te same ale to raczej bedzie blizniacze z alfami CF2.Waly korbowe sa te same.Nie mam pojecia jak jest za to w przypadku 1.8 16V 115km z bravo itp

Podobne wątki

  1. Osłona silnika - pasuje od 147?
    Utworzone przez Bandicoot w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 16:58
  2. Przekładka Silnika 1,6 120KM. Czy pasuje od 156?
    Utworzone przez viryx w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 12:48
  3. Od czego albo od jakiego silnika pasuje alternator do 166 V6 TB?
    Utworzone przez JoRdaNnNnN -166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 23:09
  4. [GTV] Gdzie tanio kupić nowy silniczek krokowy(starszy model) do Gtv 2.0 ts z 97r?
    Utworzone przez Bigi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 19:50
  5. czy glowica z silnika 2.0 ts pasuje do silnika 1.8 ts?
    Utworzone przez Jacekkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory