Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: (156) TANIE OPONY

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Sprawdzcie jeszcze motostrada .pl i oponeo.pl. -dobre ceny

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    W takim razie rozglądam się za Toyo. Jest sens brać trochę inny rozmiar na przód np 215/45/r17 lub 205/50/17r . ( teraz mam 205/45/r17) Mam tylko 115 km.
    Przypominam ze planuję wymienić tylko przód
    Znalazłem takie dwa modele Toyo sądzicie ze który będzie lepszy :
    -http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-px4-205-45-r17-88-w

    -
    http://moto.allegro.pl/205-45-17-toyo-proxes-t1r-88w-nowe-lato-promocja-i1917124444.html

    Dzięki za podpowiedzi bo oponach nie mam zielonego pojęcia

  3. #53
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    miałem te PX 4 na 156
    do wypadku od IV do IX ( około 7-8tys km ) na pomiarach wykazały 7,76mm bieżnika - więc ścieralność wg mnie suuuuuper
    głośność - o niebo mniejsza niż GY F1
    trzymanie - bardzo dobre ( nawet na mokrym )
    ( bo o GY tego nie mogę powiedzieć i nigdy ich nie kupię sam - jakoś mam pecha i autka lub koła nabywałem właśnie z nimi )

    no ale T1R jednak wyglądem są lepsze no i z tego co ja wiem trzymanie mają nieco lepsze od 4

    co do rozmiaru - najpopularniejszy to jednak 215/45 i ten pewnie będzie najtańszy

    i zapytaj jeszcze kolegi z forum Roman156 - sprzedaje opony na forum , ceny miewa na prawdę baardzo dobre ( sam brałem i polecam )
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...faholikow.html








  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Oborniki Śląskie
    Auto
    AR 156 1.6 TS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dorzuce swoje 3 grosze, tanich chińskich opon już nie kupie napewno , pare lat temu zakupiłem taki komplet całorocznych ( producenta już nie pamiętam ) - tragedia . Hałas, w lecie za miękie, zimą za twarde .........

    Drugie doświadczenie 2 sezony temu kupiłem dębice letnie i lipa - tylo 2 sztuki bo 2 pozostały mi z poprzedniego auta Pirelli P6000 bez porównania - mają z dwarazywiększy większy przebieg niż dębicy i tą samą wysokość bierznika

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy 215/50/r17 nie będzie obcierać, jeździł ktoś na takiej oponie w 156 ??
    Prawdopodobnie wezmę 215/45/r17, ale kusi mnie na 215/50/r17
    Ostatnio edytowane przez mmlover ; 11-11-2011 o 09:43

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Lepiej 215/45/r17 bo ja przy nich gdy mam komplet pasażerów i bagaże to jest tak naprawdę na styk, więc pewnie profil 50 będzie obcierał...

    Co do chińskich opon to jedynie letnie oponki polecam, a szczególnie producenta Nankang, są to naprawdę bardzo dobre opony i w rewelacyjnej cenie(chociaż jak teraz się ludzie na nich poznali to odrazu podrożały.. ) . Tylko nie wiem jak zimówki tej firmy, ale letnie są naprawdę dobre - model TourSport 611 sprawuje się lepiej niż Michelin Energy... Zarówno na suchym jak i na mokrym, a do tego są bardzo cichutkie. Gorzej tylko z modelem NS2 - trzyma się świetnie, naprawdę rewelacja, ale niestety są wyraźnie głośniejsze.

    ---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

    A tak poza tym to ja jestem zdania że całoroczne opony ogólnie są o kant du.. roztrzaś, bo jeszcze nie widziałem całorocznych które kiedykolwiek i w jakiejkolwiek sytuacji były dobre.. W zimę mają ciężko, w lato się "rozjeżdżają" generalnie kupa.... To już nie te lata żeby całoroczne kupować, no chyba że jeździ się typowo emerycko i nie będzie nikomu przeszkadzać że w zimę się auto łatwo zakopie.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi
    Oczywiście nie będę kupował całorocznych, planuję kupić sobie porządne letnie i tyle .

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    A jak już jesteśmy przy temacie opon - podpowie mi ktoś co to za marka opon Prestivo? Bo mam je u siebie założone na felgach(takie kupiłem razem z felgami, a że nówki sztuki są to nie zmieniałem bo sałatą nie sr..m ) Z tego co ja wyczytałem na jakiejś Brytyjskiej stronie to ponoć jest to jakaś grupa Michelina? Model nazywa się sport, albo ultra sport, jakoś tak Z tego co je przetestowałem to nie narzekam - trzymają się super, nie hałasują i póki co to jest wszystko ok. Ale jakby przypadkiem ktoś wiedział co to dokładnie za marka to będę wdzięczny Pozdro

  9. #59
    Natolin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał hitman047 Zobacz post
    Co do chińskich opon to jedynie letnie oponki polecam, a szczególnie producenta Nankang, są to naprawdę bardzo dobre opony i w rewelacyjnej cenie(chociaż jak teraz się ludzie na nich poznali to odrazu podrożały.. ) . Tylko nie wiem jak zimówki tej firmy, ale letnie są naprawdę dobre - model TourSport 611 sprawuje się lepiej niż Michelin Energy... Zarówno na suchym jak i na mokrym, a do tego są bardzo cichutkie. Gorzej tylko z modelem NS2 - trzyma się świetnie, naprawdę rewelacja, ale niestety są wyraźnie głośniejsze
    Witam,

    Oponki Nankang Sport NS 2 w rozmiarze 205/50/R16 miałem na poprzednim aucie (Honda Prelude). Kpuiłem je zachęcony opiniami w necie no i oczywiście ceną. Opony rzeczywiście niezłe na suchym (choć głośne) jednak nieprzewidywalne na mokrym asfalcie. Jak tylko popadało to musiałem zmieniać styl jazdy bo kilka razy się naciąłem (może dlatego że poprzednio miałem uniroyal rainsport 2 w szerokości 225, które na mokrym jeździły świetnie). Tak więc jako były użytkownik tych opon nie mogę ich polecić z czystym sumieniem. a już na pewno nie ryzykował bym zakładanie opon tego producenta na zimę.

    W alfie mam continentale 215/45/17 i jestem z nich bardzo zadowolony więc na zimę zakupiłem również conti (model ts830 195/65/15) powodowany lekturą testu ADAC (ponoć najlepsze w swojej klasie). Jak już założę i pojeżdżę to zdam relację.

    pozdrawiam

    edit: aha jak już wybierzecie model opony to polecam stronę skąpiec.pl - różnice cenowe tych samych opon w róznych sklepach sięgają kilkudziesięciu zł ! Moza sporo zaoszczędzić.
    Ostatnio edytowane przez Natolin ; 11-11-2011 o 19:03

  10. #60
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    ``````````````````````````````````````````````````

Podobne wątki

  1. Tanie opony Taurus. Dla żony.
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 12:11
  2. Tanie opony Goodride
    Utworzone przez skoku86 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 17:34
  3. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory