Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Walka z kluczykami.

  1. #1
    cosby
    Gość

    Domyślnie [156] Walka z kluczykami.

    Dostałem co prawda dwa kluczyki do alfy ale w jednym chyba brak baterii a drugi dosłownie ropada się w rękach. Czy ktoś zmieniał sobie kluczyk do alfy? Wiecie moze gdzie się udać, jakie są koszty itp? Jakieś tam karty kodowe dostałem ale nie chciałbym przechodzić kiedyś przez awaryjne odpalanie auta...
    Do ASO dzwoniłem - zmyli mi głowę kwotą 1000 zł. To realne? Może ktoś ze mnie kpi?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Mam nieco informacji na ten temat ale to temat rzeka więc najlepiej napisz na PW lub gg.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    cosby
    Gość

    Domyślnie

    Poszło PW. Czekam jak na zbawienie

  4. #4
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy jesli bedziecie miec jakas pewna info na ten temat dajcie znac -wielu forumowiczów skorzysta a juz ja na pewno :mrgreen: :mrgreen:

  5. #5
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    kluczk aso tak zwany serwisowy czyli zwykly nie scyzoryk 370zł
    scyzoryk 7xxzł

    czas realizacji 10 dni

    co potrzebne
    nr nadwozia, dowód rej, dowód osobisty.

  6. #6
    cosby
    Gość

    Domyślnie

    Może i się zdecyduję ale jeśli już to scyzoryk chyba ze względu na trwałość. Zapytam jednak z innej beczki. W jaki sposób kluczyk w Alfie generuje cody bez baterii? W sumie na upartego to wygląda na to że można go rozbebeszyć i obsadzić poprostu w nowej mocniejszej obudowie. Mam rację? A może się mylę? Dziś sprawdziłem inny kluczyk i bez problemu auto odpaliłem...

    Ale wracając do kluczyka - scyzoryk to czasem nie występował dopiero po lifcie? On ma przecież inaczej wyprofilowany kształ samego "wsadu" czy jak to zwał ;P

  7. #7
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Mała czarna pastylka w kluczyku. Cewka wokół stacyjki generuje zmienne pole magnetyczne, to pole generuje napięcie w tej pastylce. Jest w niej chip, który wysyła w drugą strone kod.

    Po prostu zasilanie i komunikacja bezprzewodowa - transponder.

    Oczywiście, jak wydłubiesz tą pastylkę ze starego i zatopisz w nowym kluczyku to odpali.

  8. #8
    cosby
    Gość

    Domyślnie

    Sam się nie podejmę ale jutro zadzwonię do fachmana - chwali się źe dorabia wszystko - zobaczymy za ile ;P
    -------------------------------------

    Ok. Pofatygowałem się osobiście do Fiata. Makabra. Ponoć kluczyków zwykłych już nie ma w sprzedaży. Można dorobić scyzoryk ale bez pilota do centralnego to koszt 736 zł. Z pilotem...uwaga.... 1700 !!!

    Chyba zrobię inny myk. Dorobienie klucza z kodem zmiennym u rzemieślnika kosztuje ok 250 zł. Co prawda bez pilota do centralnego. Ale jako że centralny jest to wystarczy zmienić centralkę i dać innego pilota do niej za ok. 100 zł. Tym sposobem za 350 mam co prawda 2 gadżety ale jakże trwalsze. Co sądzicie?

  9. #9
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Chyba zrobię inny myk. Dorobienie klucza z kodem zmiennym u rzemieślnika kosztuje ok 250 zł. Co prawda bez pilota do centralnego. Ale jako że centralny jest to wystarczy zmienić centralkę i dać innego pilota do niej za ok. 100 zł. Tym sposobem za 350 mam co prawda 2 gadżety ale jakże trwalsze. Co sądzicie?
    to raczej nie możliwe a już tłumacze dlaczego

    trochę odświeże temat. jako że ja do swojego nie dostałem nic oprócz jednego kluczyka chciałem dorobić zapasowy drugi. Co się okazało? Nigdzie ale to nigdzie poza ASO nie dorobią kluczyka z alfacode chyba 2 generacji czyli ten co występuje na pewno po 1998 roku, jak mówią że dorobią to najzwyczajniej kłamią !! Kluczyk da się dorobić fizycznie czyli może służyć do otwarcia drzwi, bagażnika itd. ale nie odpalimy nim silnika.

    Pojechałem do ASO wyjaśniłem jaki jest mój problem czyli:
    1. posiadam jeden kluczyk z otwieraniem zdalnym drzwi (rozlatujący się)
    2. nie posiadam zastępczego kluczyka
    3. nie posiadam karty kodowej
    4. jako że kluczyk czerwony najtrwalszy nie jest powiedziałem, że chciałbym zamówić tzw. scyzoryk

    i oto informacja jaką otrzymałem:

    1. karta kodowa tylko do numeru nadwozia danego pojazdu cena ok 70zł
    2. kluczyk z sterowaniem centralki zamka drzwi cena ok 450zł
    3. zakodowanie w/w kluczyka 122zł (do zakodowania potrzebna karta kodowa za 70zł jesli ktoś jej nie ma tak jak ja)
    4. kluczyk scyzoryk niemożliwy do zakupienia ponieważ:
    - te kluczyki mają inną wkładkę (grot)
    - kluczyk przyjdzie identyczny jak mam bo idzie do numeru nadwozia
    - zamówienie nawet na nowy numer nadwozia (AR która ma już kluczyk scyzoryk) nie rozwiąże sprawy bo otrzymany kluczyk nie da sie zakodować

    wg. pracownika ASO nawet zamówienie nowej centralki i wymiana wkładek zamków, stacyjki itd. nic nie da bo przy zamówieniu przyślą nowa identyczną jak poprzednia oraz taki sam kluczyk jak był do tej pory, więc ten czerwony nie da się zastąpić scyzorykiem.

    JEŚLI KTOŚ BY MIAŁ INNE INFORMACJE LUB UDAŁO BY MU SIĘ TO ZROBIĆ BYŁBYM BARDZO WDZIĘCZNY JAK BY TO TUTAJ NAPISAŁ W JAKI SPOSÓB LUB GDZIE ROZWIĄZAŁ PROBLEM.

  10. #10
    Grizzly
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam ten sam problem....
    :cry:

    po długich poszukiwaniach znalazłem firmę w Tychach która dorabia transpondery do immobilizera "z code 2" na podstawie zawartości centralki immobilizera należy ją wysłać lub sczytać z niej informacje i przesłać w postaci pliku.

    Człowiek dorabia tylko transponder; dorobienie grota we własnym zakresie ale z tym to fachowcy od kluczy już sobie radzą. :mrgreen:

    to co napisałem powyżej ustaliłem w rozmowie z właścicielem firmy. Koszt to około 300zł. :cry:

    Może ktoś z Tychów lub okolic sprawdził by te wiadomości " u źródła"?
    dane firmy:

    F.U.H. "KO-CAR"
    Krzysztof Kozioł
    ul. Sienkiewicza 4
    43-100 Tychy

    Tel. 032 / 780-82-80
    032 / 780-82-81
    Kom. 0 602-731-630
    ***************************
    lub 0 606-432-117
    tylko między 9 a 17

    E-mail: kocar@kocar.com.pl

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd 2001r. Problem z kluczykami
    Utworzone przez Cezy w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:02
  2. Problem z kluczykami
    Utworzone przez Luqas87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 08:31
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 16:59
  4. Problem z kluczykami i zamkami AR156 2.4JTD 1997r
    Utworzone przez geronimosin w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory