Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Chce kupić 156-kę. Na co zwracać szczególną uwagę?

  1. #1
    adam156
    Gość

    Domyślnie Chce kupić 156-kę. Na co zwracać szczególną uwagę?

    Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie 156 ki. Będzie to rocznik 98-99. Z góry dziękuje za pomoc. Aha i raczej będzie to 2.0

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    na rdzę na podwoziu i w nadkolach.
    sprawdz czy auto ma siłe ruszyc z kopytem z miejsca- groo aut ledwo przyspiesza poniżej 3 tys obr/ min. falowanie obrotów na biegu jałowym - łacznie z gasnieciem silnika.

    Ps.poleciłbym Ci silnik 2.0 jezeli szukasz benzynowego. juz tłumacze dlaczego....
    otórz dowiedziałem sie od kolesia który zajmuje sie alfami ze silniki z serii twin spark były produkowane w oparciu o ten sam blok silnika tzn silniki 1400, 1600, 1800 i 2000 maja taka sama srednice tłoków (chyba 2000 ma o 1mm wieksza srednice tłoka ?tylko), róznia sie tylko (w uproszczeniu) wykorbieniem na wale i wypukłoscia tloka...
    Podobno silniki 1800 sa na tyle przeciażone ze dochodzi w nich do obócenia panewek
    Silnik 1600 jest całkiem całkiem ale ma wyzej max moment obrotowy (przy 4500)niz np w silnikach 1800 - 2000 - (3500) co zmusza do mocniejszego krecenia silnika głównie w miescie
    silnik 2000 m juz wałki wyrównowazajace (przez co jest drozszy wserwisowaniu) wle juz dzieki temu rozwiazaniu w tym silniku nie ma takich przeciazeń jak w przypadku 1800 cm

    0obecnie bym zaryzykował i brał 1800 albo bardziej pewniak 2000. pozdro.moze pomogłem...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    na rdzę na podwoziu i w nadkolach.
    sprawdz czy auto ma siłe ruszyc z kopytem z miejsca- groo aut ledwo przyspiesza poniżej 3 tys obr/ min. falowanie obrotów na biegu jałowym - łacznie z gasnieciem silnika.

    Ps.poleciłbym Ci silnik 2.0 jezeli szukasz benzynowego. juz tłumacze dlaczego....
    otórz dowiedziałem sie od kolesia który zajmuje sie alfami ze silniki z serii twin spark były produkowane w oparciu o ten sam blok silnika tzn silniki 1400, 1600, 1800 i 2000 maja taka sama srednice tłoków (chyba 2000 ma o 1mm wieksza srednice tłoka ?tylko), róznia sie tylko (w uproszczeniu) wykorbieniem na wale i wypukłoscia tloka...
    Podobno silniki 1800 sa na tyle przeciażone ze dochodzi w nich do obócenia panewek
    Silnik 1600 jest całkiem całkiem ale ma wyzej max moment obrotowy (przy 4500)niz np w silnikach 1800 - 2000 - (3500) co zmusza do mocniejszego krecenia silnika głównie w miescie
    silnik 2000 m juz wałki wyrównowazajace (przez co jest drozszy wserwisowaniu) wle juz dzieki temu rozwiazaniu w tym silniku nie ma takich przeciazeń jak w przypadku 1800 cm

    0obecnie bym zaryzykował i brał 1800 albo bardziej pewniak 2000. pozdro.moze pomogłem...

  5. #5
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    nie wydaje mi się, żeby 2.0 TS był mniej awaryjny od jego mniejszych braci. Wszystkie TSy są tak samo awaryjne, a mi jako posiadaczowi 2.0 wydaje się, że ten jest najbardziej

  6. #6
    MACIEK
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam od roku 2.0 TS i nie mam kompletnie żadnych problemów.Trzeba ja traktować jak delikatną włoszkę ,wtedy sie odwdzięczy bezawaryjna pracą.
    Jeśli ktoś kupuje auto, które ma 200 tys.km przebiegu i liczy ,ze nic przy niej nie będzie robił to to chyba ma coś z głową.

  7. #7
    moniczka_23_wwa
    Gość

    Domyślnie

    TEN TEMAT BYŁ SETKI RAZY NA FORUM... PO CO ZNOWU O TYM PISAĆ?!

    Użyjcie opcji SZUKAJ!

    P.S.
    Siafal89 , nie zachowuj się jak BABA! :-) Twój TS po prostu potrzebuje dobrej ręki Alfisty...

  8. #8
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    MACIEK - moja ma 140 tys. km przebiegu. Wiem, że używane auto nie jest nowe i prędzej czy później trzeba będzie coś przy nim zrobić. Być może Twoja to dobry egzemplarz. Moja też się taka wydawała, ale niestety stało się najgorsze i zatarły się panewki a wał korbowy ma pęknięcie. Nie katowałem jej, bardzo o nią dbałem, a ona mi się tak odwdzięczyła

  9. #9
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    moniczka_23_wwa - heheh, ale u mnie mojemu TS-owi nigdy nic nie brakowało ;]

  10. #10
    moniczka_23_wwa
    Gość

    Domyślnie

    Panewki same z siebie się nie padają… A może to byłą wina niskiego poziomu oleju, katowania do odcięcia i jakiegoś wniesienia? Miała prawo nie zaciągnąć oleju…

    Po za tym chęci do Alfy to czasem za mało. Ważne jest też szczęście i pomoc ludzi, którzy się na nich znają i dlatego są takie miejsca jak to forum! Głowa do góry… :-) Czujnik znalazłeś czy mam Ci iść i pomóc? :-)

Podobne wątki

  1. Na co zwracać uwagę - felgi
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 17:02
  2. [159] przygotowania do wyjazdu w dłuższą trasę..na co zwrócić szczególną uwagę ?
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 15:34
  3. GT 1.9 JTD - na co zwracać uwagę przy zakupie?
    Utworzone przez ardziey w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 21:23
  4. [156] zakup 156 SW 1,9 JTD 04r. - na co zwracać uwagę?
    Utworzone przez BIGPUN w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory