Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wyciek płynu chłodzącego z czujnika za silnikiem.

  1. #1
    awazruk
    Gość

    Domyślnie Wyciek płynu chłodzącego z czujnika za silnikiem.

    Witam wszystkich,

    znalazłem wreszcie miejsce wycieku płynu chłodzącego. Wycieka na takim trójniku gdzie łączą się przewody płynu a z trzeciej strony wchodzi czujnik temperatury ( chyba to jest czujnik temp., a może jakiegoś ciśnienia, nieważne ) Jest to za silnikiem, nie z przodu. I teraz pytanie... Czy tam cały czas stoi płyn czy dostaje się tam dopiero po otwarciu termostatu? Chciałbym to rozebrać i nie wiem czy wcześniej spuszczać płyn czy nie muszę...

    Bardzo proszę o odp.

    Pozdrawiam,
    Sławek.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    A mozesz zrobic fotke okolic tego miejsca ,bo sprawdzilbym u siebie. Jakei ilosci ubywaly Tobie mniej wiecej ?

  3. #3
    awazruk
    Gość

    Domyślnie

    Jutro wrzucę fotkę.

    Co do ubytków to jest ciekawa sprawa. Było tak, że poziom się trzymał przez kilka dni i dopiero po dłuższej trasie, jak się porządnie rozgrzał ubywało. Nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie, ponieważ właśnie wymieniłem przeciekającą chłodnicę i przez nią też leciało... Ale cały myk polega na tym, że poziom płynu spadał odrobinę poniżej minimum i dalej już nie spadnie, nie ma bata.

    Jest miejsce gdzie przewód za termostatem łączy się taką jakby złączką i w tą złączkę wchodzi czujnik temperatury, do którego idą kable elektryczne.

    Sam czujnik wygląda tak:
    http://motoplatforma.com/galerie/c/c...-wody_1189.jpg
    Ostatnio edytowane przez awazruk ; 15-09-2012 o 19:45

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    kurcze u mnie tez tak jest ze plyn opadnie tylko ponizej minimum i tak juz zostaje...faktycznie moze i u mnie przez ten czujnik ucieka, zobacze jak tylko bede mogl...ale jak mozesz to te fotki wrzuc i tak...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    A czy było tak, że czasami leciał Ci spod maski biały dym (parujący płyn chłodniczy po kapnieciu na cos gorącego)? Bo u mnie też pomału ubywa płynu i nie mogę dojść skąd. Węże wymienione, upg też.

    Sent from my HTC Flyer P512

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Nie wiem czy koledze nie cieknie przy termostacie. Bo trójnik to tylko termostat(w którym jest czujnik temp.) lub plastikowy trójnik z którego jeden idzie do nagrzewnicy w kabinie drugi do termostatu a trzeci do wyrównawczego ale niestety tam nie ma żadnego czujnika. Szkoda że nie ma zdjęcia wtedy można by było to zweryfikować.

  7. #7
    awazruk
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest termostat. Stoimy przodem do silnika. Termostat jest z prawej strony silnika, jest cały, nie cieknie. Idziemy dalej w głąb, za silnik i mamy, oto on. Pierwsze zdjęcie, ogólny pogląd gdzie jesteśmy, drugie, dokładny widok miejsca, o którym mowa. Ewidentnie widać różowy nalot. Jeździłem z tym długo więc się osadziło i ładnie widać To zielone z góry, to czujnik temp. taki jak w z linku w pierwszym poście. Do niego dochodzą kable.

    Natomiast problemem jest dla mnie: czy tam stoi woda ??? Skoro jest za termostatem... Chcę to rozebrać i nie naciąć się na minę


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050804.jpg
Wyświetleń:	1017
Rozmiar:	76.8 KB
ID:	69718 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050801.jpg
Wyświetleń:	4461
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	69720
    Ostatnio edytowane przez awazruk ; 16-09-2012 o 12:29

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jest to czujnik temperatury płynu chłodzącego , którego informacja jest podawana do centralki klimatyzacji. A ta centralka już decyduje kiedy włączyć nagrzewnicę dodatkową (o ile posiadasz) oraz ogrzewanie szyby przedniej.

    Jeżeli wyciągniesz czujnik to będzie płyn cały wypływał - jest to mały obieg i z całego bloku silnika oraz ze zbiorniczka będzie tamtędy lecieć. Także szybka wymiana albo całkowite spuszczenie płynu (oprócz chłodnicy) i potem zalewanie.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    awazruk
    Gość

    Domyślnie

    Kurde, to muszę sobie zarezerwować więcej czasu. Dzięki wielkie za odpowiedź, tego mi było trzeba

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Witam.
    U mnie też cieknie w tyle ale zupełnie na innym połączeniu a dokładnie przy nagrzewnicy ale nie mam tam jak dojść musiał bym wyjąć chyba silnik bo inaczej dupa blada ale co do ubywania płynu to tez raz na miesiąc muszę dolać i niżej niż minimum nie zejdzie.

Podobne wątki

  1. [Brera] wyciek płynu chłodzącego 2.4 JTD
    Utworzone przez dannz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 00:59
  2. [155] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez Edziu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. [164] Wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:51
  4. [156] wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez celticrules w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 16:15
  5. wyciek płynu chłodzącego
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory