Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: [156] silniczek czy przekaźnik wycieraczek

  1. #1
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie [156] silniczek czy przekaźnik wycieraczek

    Mam problem wycieraczki działaja mi tylko w tym pojedynczym trybie(manetka raz w góre) i w ostatnim jak ja to mówie szalonym tempie na samym dole, pozostałe nie działają chodz słychać pod maskownicą takie cyknięcia jakby cos dawało impuls a wycieraczki stoja. Na dodatek czesto sie zawieszają na sztorc podczas tej pojedynczej pracy i wtedy jeszcze raz musze manetką cyknąć w góre. I teraz pytanie silniczek do wymiany czy prędziej przekaxnik przy kierownicy?? Jak mozna to dokładniej sprawdzić??

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matuch
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Rawicz-wielkopolska a obecnie Rotenburg a.d.fulda Niemcy
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm z 2007 r. czerwone kombi
    Postów
    107

    Domyślnie

    witam moze ze to Ci pomoze co prawda to bylo w alfie 145 ale nie zaszkodzi sprobowac http://www.alfaholicy.org/index.php?...d=70&Itemid=9e przeczytaj sobie to forum to jest AR 156 i maja dokladnie taki sam problem mysle ze to Ci pomoze http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...687&w=75733190
    Matuch-miłośnik szybkich Pań i pięknych Alf

  3. #3
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie

    Informacja dla następnych co będa mieli taki problem. Mianowicie wystarczy kupić przekaźnik (w ASO 115zł.) ten przy silniczku od wycieraczek i problem zniknął. Wycieraczki śmigają aż miło.


    Pozdro600

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Witam - mam taki sam problem z wycieraczkami, chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego przekaźnika (nie rozbierałem jeszcze tego ustrojstwa)
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  5. #5
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie

    a co dokładnie chciałbys wiedzieć? rozbierasz tą maskownice na podszybiu, zdejmujesz gumową nakładke ochronna i masz przed oczami silniczek wycieraczek. Na górze jest taki kwadratowy plastik koloru białego z płytką elektroniczną w środku, wymontowujesz to (jest na 3 zaczepach) i masz przekaźnik w ręce, zakładasz nowy i w moim przypadku po kłopocie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedz, teraz już wszystko jasne Sprawdzałeś może czy taki przekaźnik można kupić gdzie indziej (jakiś zamiennik)
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Odświeżę temat (może komuś się przyda) w końcu się wziąłem za to ustrojstwo, zamówiłem w ASO fiata przekaźnik okazało się że też nie działa, więc go oddałem (o dziwo bez problemu zwrócili mi kasę 105pln) rozebrałem silniczek i udałem się do sklepu z elektrotechnicznymi pierdołami, koleś powiedział mi że 2 szczotki są do wymiany (są trzy) sprzedał mi za niecałe 20pln dwie prawie pasujące, trochę pilnika i papieru ściernego i już pasowały, następnie rozebrałem z 10 długopisów i wymieniłem sprężynki dociskające szczotki na nowe, wyczyściłem skręciłem i ... działa trochę z tym grzebania ale na allegro silniczek około 250pln
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    teraz ja odswierze temat... szukam jak glupi po calym aucie przekaznika a on jest w tej plytce przy silniczku? o zgrozo!! mi nie dziala trylko tryb wolny i regulacji, dziala szybko i bardzo szybko wiec szczotki raczej odpadaja....

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Przekaźnik to ten plastikowy element w którym jest elektronika, z tym połączone jest "takie kółeczko" przymocowane do zespołu silniczka za pomocą zatrzasków. Dał bym zdjęcie ale nie wiem jak :? generalnie odpinasz przewody (2 kostki) i zatrzaski - gotowe
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał J.A.N
    Przekaźnik to ten plastikowy element w którym jest elektronika, z tym połączone jest "takie kółeczko" przymocowane do zespołu silniczka za pomocą zatrzasków. Dał bym zdjęcie ale nie wiem jak :? generalnie odpinasz przewody (2 kostki) i zatrzaski - gotowe
    tak, dzieki. juz to wyczailem i doszedlem dlaczego wolny tryb mi nie chodzi... mam sciezke przepalona, jak zlutowalem kabelek na krotko, to bezpiecznik wywala. musze kupic taka nowa plytke (moze z anglika wezme) albo isc ja naprawic, mysle ze koszta beda podobne.

Podobne wątki

  1. Silniczek wycieraczek
    Utworzone przez 0ki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 16:14
  2. gdzie znajduje sie przekaźnik wycieraczek?
    Utworzone przez matek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 17:54
  3. Przekaźnik wycieraczek
    Utworzone przez mikki76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 00:21
  4. Przekaźnik wycieraczek
    Utworzone przez sawa37 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory